reklama

Gdy do szpitala czas... czyli co pakujemy w walizy na wycieczkę porodową!:)

Temat na forum 'Archiwum mam grudniowych' rozpoczęty przez Purchawka, 4 Listopad 2009.

1. Purchawka

Purchawka Mama Lolka :-)

Ha, już chyba czas założyć ten temat powolutku :) Liczę na Wasze opinie i dyskusję:))))
    Moja lista wygląda tak:

Wyprawka do szpitala:
    MAMA:
    1)Koszule nocne do karmienia x2
    2)Szlafrok
    3)Dresy x2
    4)Skarpetki x2
    5)Staniki x2
    6)Klapki pod prysznic i papucie na korytarz ;)
    7)Majtki jednorazowe i siateczkowe wielorazowe (nie wiem które się lepiej sprawdzą, więc wole wziąć i jedne i drugie)
    8)Majtki bawełniane na wyjście
    9)Podkłady poporodowe i podkłady bella (po paczce)
    10)Paczka podpasek (gdyby jednak strasznie nie leciało)
    11)Gumki do włosów
    12)Wkładki laktacyjne
    13)Bepanthen na sutki bidne
    14)Ręcznik papierowy
    15)Papier toaletowy (taki extra delikatny)
    16)Kubek
    17)Herbatka na laktacje
    18)Sztućce (ja tam wole mieć własne...)
    19)Kosmetyki - Laktacyd (albo inny płyn do higieny int.), żel pod prysznic, szampon, chusteczki do higieny intymnej, szczoteczka i pasta do zębów
    20)Ładowarka do telefonu
    21)Aparat fotograficzny!
    22)Kosmetyki do makijażu i telefon
    23)Małego murzynka do pomocy przy noszeniu tego wszystkiego! :)
    DZIDZIA
    1)Pampersy 1 op
    2)Chusteczki 1 op
    3)Niedrapki, czapeczka i skarpetki
    4)Podkłady na łóżko z ceratką
    5)Pieluchy tetrowe 2x - na ulewanko
    6)Ubranka na wyjście (na pobyt u mnie nie trzeba w szpitalu): Koszulka, kaftanik, body, pajacyk, skarpetki, rękawiczki i ciepła czapeczka + kombinezon) - coś z tego wybierzemy ;)
    7)Krem ochronny na wyjście na mróz
    Do porodu:
    Woda z dziubkiem
    Landrynki
    Koszulka XXXXXXXL najlepiej rozpinana (gdzie tu taką znaleźć....)
    Skarpety ciepłe :D
    I rzeczy dla tatusia, jeśli ma być przy porodzie (ja mojego osobiście zbytnio bardzo tam nie chce, ale jak sie uprze to weźmiemy mu zapasową koszulkę i spodnie)

Ewentualnie
    LAKTATOR (jak dla mnie jeszcze kwestia do zastanowienia, może jednak w razie potrzeby wystarczy , że mąż do kupi na "gwałt")

Czy o czymś zapomniałam dziewczyny ? Pomocy! :)

Ostatnia edycja: 4 Listopad 2009
  2. dagmar

dagmar Fanka BB :)

O niczym nie zapomniałaś, ale trochę tego mogła byś zostawić w domu :-D

3. reklama
  4. Purchawka

Purchawka Mama Lolka :-)

Co np ? Z czym przesadziłam ?

5. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

Prosze zebys nie musiala szukac !!

6. allitka

allitka Wdrożona(y)

Nic nowego tu nie dopiszę, ale powiem, ze korzystam z tej listy z kubraczka i jest bardzo pomocna :tak::tak::tak:POLECAM;-);-)

7. nowamagdak

nowamagdak Fanka BB :)

Ooo matko! ile do pakowania :szok::szok::szok::szok::szok:
    jak jeździłam na wakacje na kilka tygodni to miałam gdzieś 1/3 tego co tyle.
    Kurde to trzeba pakować w plecak ze stelażem hah i torbe na kółkach i jeszcze podręczną jak do samolotu :p masakra, trzeba sie zacząć pakować bo jakby tak skurcze złapały niedajboże wczesniej.. to mąż nie da rady-jeszcze nie wiem co to są np. wkładki laktacyjne hha. Wczoraj był na zakupach, ale mi nie kupił jarzyn bo..nie wiedział co to jest :eek: haha więc lepiej sie sama spakuje, przynajmniej nic mi nie braknie w szpitalu :-p

8. aniusia21_01

aniusia21_01 Zaciekawiona BB

Rany u mnie 36tyg a ja nawet jeszcze nie myślałam żeby się spakować i twierdze, że nie ma co panikować...;))))))

9. magdas

magdas Fanka BB :)

hej ;-) Mi grozi poród przedwczesny, dostałam wczoraj listę od położnej (na szkole rodzenia). Część rzeczy zależy też od tego, czego oczekują w danym szpitalu. U nas na przykład nie można mieć majtek jednorazowych ani siateczkowych (ma się goić "na powietrzu" a majtki bawełniane zakładać tylko wtedy, kiedy trzeba wstać z łóżka). Położna napisała mi taką oto listę:

DLA DZIECKA:
    3x koszulka bawełniana
    3x kaftanik
    3x śpioszki
    2x czapeczka (bawełniana cienka po kąpieli i gruba na wyjście do domu)
    możesz wziąć ręcznik kąpielowy (z kapturkiem)
    skarpetki (minimalnie 1 para)
    rożek
    oliwka
    kombinezon na wyjście
    szczoteczka do włosów (ewentualnie)
    3x pielucha tetrowa (do kąpieli i do ulewania oraz na wyjście ze szpitala - przykryj twarz dziecka w nosidełku albo całe dziecko, żeby nie miało kontaktu z ostrym zimowym powietrzem - na werandowanie przyjdzie czas)
    rękawiczki niedrapki
    pieluchy jednorazowe
    chusteczki pielęgnacyjne (np. Pampers albo Nivea)

DLA MAMY:
    dokumenty (karta ciąży, dowód osobisty, grupa krwi + Rh, książeczka RUM, książeczka ubezpieczeniowa z zakładu pracy, jeśli była hospitalizacja lub inne problemy w czasie ciąży - zabrać wypisy ze szpitala i wyniki badań)
    ubrania (2-3 koszule nocne, koszulka krótka do porodu, majtki bawełniane, cienki szlafrok bo w szpitalu grzeją mocno, kapcie, możesz klapki pod prysznic)
    inne (podpaski duże lub podkłady ginekologiczne najlepiej pieluszki newborn Bella bo są chłonne, wkładki laktacyjne, myjka do mycia, ręcznik lub dwa, kosmetyki, gumka do włosów - na salę porodową spiąć włosy, 4 saszetki Tantum Rosa, woda mineralna niegazowana, biszkopty lub herbatniki, ewentualnie własne sztućce i kubek, jeśli chcesz herbatę to tylko owocową lub ziołową NIE czarną).

Pozdrawiam :tak:

10. reklama

Poleć forum