reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Różyczka, Filip pije bebilon zwykły, ale miał tylko koło uszu. Teraz widzę, że kilka ma z jedenj strony, ale nie są jeszcze tak widoczne, wtedy to miał bardzo czerwone, a wszyscy mi sie tylko pytali co to jest, wkurzało mnie to,:wściekła/y: przecież wysypki u dzieci są normalne. Zobaczę co będzie dalej, ale nigdy nie miał na całym ciele.:-(
 
reklama
Ewko no dokładnie masz rację. Kiedyś za naszych czasów jak sie pojawiła wysypka u dzieka to nie robiono z tego wielkiego "hallo" , dzisiaj od razu sieje się grozę i podejrzenia o skazy białkowe itd. Z jednej strony jakby spojrzeć to dobrze -bo w niektórych przypadkach szybko odstawia się alergen taki jak białko krowie i podaje sie odpowiednią mieszankę..może dzięki temu wiele dzieci nie będzie miało na późniejsze lata alergii i astmy co gorsza..:crazy:. ja widzisz do dzisiaj ni wiem co ma Karolek. Też w sumie już myslałam, że może to byla zwykla wysypka? Mial ją na poczatku tylko na buzi, szyjce i uszkach..potem po czasie się rozszerzyła na cale ciałko, ale to były takie malusieńkie krosteczki, miliony doslownie tych krosteczek. Taka pani dermatolog powiedziala nam ż enie mamy sie zbytnio przejmowac że to AZS-czyli skaza bialkowa, że wg niej to łojotokowe zapalenie skóry..ale kazała np na wszelki wypadek odstawić alergeny..czyli np też do ubranka tylko bawełna, żadne polary i welniane ubranka..:baffled:A maly doslownie jak spi czasami buzią do kocyka-to ma zaraz potem czerwone plamki na tej stronie licka. Dlatego powyrzucalam wszystkie sztuczne kocyki itd.
 
Wydaje mi się, że tak naprawdę jego skora poprawiła sie po bebilonie pepti.... Miewał też kolki, problemy z kupkami, płakał duzo , mało spal, naprawde mało, aż sie dziwiłam, że niemowlak moż etyle tylko sypiAĆ. Ale wszystko sie zmieniło po pepti..wiec nie wiem, czy to nie ta skaza czasem:crazy:. Był na humanie od poczatku..dopiero od 2 m-ca dostawal bebilon comfort na zaparcia i kolki , ale i to nic nie dało-wiecej płakał (tak mi sie zdaje-był bardziej marudny..). natomaist po pepti wszystko sie ułozyło jakoś..normalnie spi, w ciagu nocy i za dnia-nawet 4 godziny w ciagu dnia jest w stanie spać ciagiem:tak:jedno tylko jest co mnie niepokoi i to sie zaczelo wlasnie jak zaczelismy mu podawac pepti..malo mleka zaczal pić. pamietam humany wtrabił wtedy 80-100 ml, a pepti pijal juz po 70 ml na max. Oczywiscie w miare jak rosnie wypija wiecej teraz , ale wydaje mi sie że nie dużo.I nie pomagają żadne dosładzacze do pepti, po prostu mam wrażenie , że nie lubi pić mleka:no:
 
Ostatnia edycja:
Różyczka no dziwne to wszystko z tymi wysypkami, a to że Karolek nie chce jeść teraz mleka, to powiem ci że może mu poprostu nie smakuje. Filip u mnie od urodzenia śpi po pół godziny kilka drzemek, i to z zegarkiem w ręce i też miał kolki. Chociaż tyle masz wytchnienia, że troszkę pospi, no ale namęczymy sie przy karmieniu. U mnie juz przez tydzien było idealnie, no cóż juz sie najadł, i karmienie to meka dla mnie i dla niego, sił brakuje:no::wściekła/y:
A Agi wciąż nie ma:no:
 
No Ewko z tym karmieniem to widze masz tak jak u nas..raz fajnie raz źle..jak się jeden dzien fajnie napije to zaś na drugi dzień odpuszcza,,ja tez juz nie mam ani siły ani cierpliwośći..masakra:crazy:
Ewka ile Filipek wypije Ci na dobę mleczka? Bo Ty podajesz mu inne jedzonko tez no nie?
 
RÓŻYCZKA:nie jestem sto procent pewna,ale mam wrażenie,że ten pepti jest bardziej syty.Moje dzieci do tej pory (5 i 3 latka)nie wypiją więcej tego mleka jednorazowo niż 180ml.Niki jak miał 9miesięcy wypijał 120-150ml i spał po tym całą noc.Jak skończył 2 latka to zjadał kolacyjkę o 18-19 i wypijał 180ml kaszy o 21,rano o 6 znowu kasza 180ml i o 9-10 śniadanko.Chłop jak dąb wyrósł,więc nie masz co się martwić tą ilością wypijanego mleka.
 
RÓŻYCZKA:nie jestem sto procent pewna,ale mam wrażenie,że ten pepti jest bardziej syty.Moje dzieci do tej pory (5 i 3 latka)nie wypiją więcej tego mleka jednorazowo niż 180ml.Niki jak miał 9miesięcy wypijał 120-150ml i spał po tym całą noc.Jak skończył 2 latka to zjadał kolacyjkę o 18-19 i wypijał 180ml kaszy o 21,rano o 6 znowu kasza 180ml i o 9-10 śniadanko.Chłop jak dąb wyrósł,więc nie masz co się martwić tą ilością wypijanego mleka.

Zgadzam się oni na tych hydrolizatach jakieś normy z kosmosu wypisują Kuba pije nutramigen 1 i zjadał go góra 150 ml ale wtedy to był napakowany po uszy. Norma dla jego wieku to 230 ml Taka objętość mleka to połowa jego brzuszka :szok: Naprawdę zazdroszcze ci że mały tyle je. Kubuś od tygodnia prowadzi strajk głodowy zjada średnio 70-80ml na jedno karmienie:-(
 
Dziewczyny to zeście mnie pocieszyły naprawdę:tak:. Ciągle żyję nadzieją, ze maly w końcu normalnie będzie jeść. Wczoraj zliczyłam ile wypił w ciagu całej doby to było tego 760 ml, wg tabel faktycznie musiałby pić więcej. Ale już przestałam się tak denerwować tym, skoro nie chce to nie chce i nie ma co wciskac dziecku nic na siłę ( zgłodu przeciez nie umiera).Jeszcze pare tygodni i marchewka i jablko pójdzie w ruch, a potem zupki ze słoiczka bez mleka (trzeba zwrócic uwagę na skład na etykietach) i dodam mu pepti do tego.:sorry:
 
Młoda-Villaska ma racje z tymi badaniami...z morfologii krwi wyniknie czy dziecko nie np anemii, ktora objawia się brakiem apetytu u dziecka..albo czy jest niedobór czy nadmiar wit D3 -tez objawia się to brakiem apetytu, wiem, że robi się też badanie moczu na wydalanie wapnia i kreatyniny...Daletego badanie krwi jest podstawową rzeczą przy tego typu objawach. Mój synek mial robioną morfologię i wyszło mu zbyt mało żelaza we krwi...teraz podaję mu hemofer, aż do czasu kiedy poszerzymy mu dietę;-)
We wtorek idziemy na szczepienia - pneunotoki - więc spytam się lekarza o te badania. Dzięki dziewczyny
 
reklama
[Rózyczka róznie to jest ale tak około 700 ml na dobe, i zupka, herbatka, jak popołudniu nie chce mleka, to daje deserek. Nie mozna wyczuć kiedy juz jest głodny bo bywa róznie czasem po3 godzinach, a czasem po 4. Ale dalej masakra, jak te zęby nie wyjdą to zwariuje, teraz jeszcze w nocy nie chce spać, strasznie sie wierci, czasem nawet dwie godziny go huśtam w wózku i nie może sie ułożyć, próbowałam w łóżeczku i w łóżku to jest jeszcze gorzej, także napewno idą te ząbki, ale dużo czasu im to schodzi.
 
Do góry