reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

A ja nie jestem za cc. Dwa razy rodziłam naturalnie,chociaż pierwszy poród był z użyciem Vacum (proznociag) wszystko tak szybko się działo że słabo pamiętam pierwszy poród. Trwał 17,5godz. Syn urodził się cały siny,ale na szczęście zdrowy jak rybka z waga 3600g i 60cm.
Z córką poszło szybciej ale za to bolesniej,miałam bóle z krzyża. Coś strasznego. Ale ponad 3 godzinki i była że mną. Waga 3300g i 55cm. Zdrowiutka.
Tym razem myślę że też uda się naturalnie ,chociaż boję się że rwa kulszowa mnie dopadnie i będzie problem. Od roku mam problem z tym. Narazie od 2miesiecy nie boli ale bywa tak że budzę się rano z takim bólem że z łóżka wstać nie mogę. I to mnie najbardziej przeraża.
 
reklama
Jak śnieżynki z nieba, posypią nam się dzieci.
Czekamy na pierwszy śnieg, a z nim nasze maleństwa.

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz Grudniowe mamy 2017

2017-04-24 Roksi Wizyta serduszkowa ❤❤
2017-04-26 Karolcia1992 Wizyta kontrolna u ginekologa
2017-04-26 M@gda Wizyta serduszkowa ❤❤
2017-04-27 maggie91 wizyta serduszkowa :)
2017-04-27 daruuunia3 wizyta u ginekologa
2017-04-28 Angella210 wizyta u gin
2017-04-28 Mikado93 Wizyta u mojego gin (zakładanie karty ciąży)
2017-04-28 DigitalGirl Wizyta kontrolna u ginekologa
2017-04-28 Millo wizyta kontr/zakł.karty
2017-05-04 misianka wizyta serduszkowa
2017-05-04 eklerkaa 3 usg, wizyta serduszka<3 /karta ciąży 15:30
2017-05-04 pieszczoszka1988 wizyta/usg/karta ciazy
2017-05-06 maja1987 wizyta serduszkowa ❤/ karta ciąży
2017-05-08 Oska303 Wizyta i usg kontrolne
2017-05-09 CarlaR wizyta/ 10 tydz <3
2017-05-09 gieer wizyta kontrolna
2017-05-10 Izabela90 wizyta (USG i karta ciąży)
2017-05-23 MagMag Badanie genetyczne 3D /w 12t ciąży
2017-05-24 Karolcia1992 Badanie genetyczne 3D /w 12t ciąży
2017-05-25 Mikini26 Badanie genetyczne
Mandy33 Wizyta serduszkowa ❤❤

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację "Arkusze Google"?
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz
 
Dzisiaj nie mamy wpisane nic wpisane go kalendarza - skontrolujcie kalendarz i wpiszcie się dziewczyny.
@Mandy33 nie ma daty przy twojej wizycie serduszkowej
 
Hej dziewczyny! nie bede sie pewnie za czesto narazie pojawiac... dopoki nie potwierdze ciazy u poloznej to wole tylko tak z doskoku.... (tak jakby mi 6 pozytywnych testow nie wystarczylo haha)
mam bole w podbrzuszu takie jak na okres nie pamietam czy mialam takie w poprzednich ciazach.... obstawiam przemeczenie.... musze porozmawiac chyba z moim przelozonym bo zaczynac prace w ciazy o 4 rano to jest katorga.... chodze jak Zombie....... :(

Co do porodu pewnie bym chciala naturalnie bo jak sie nasluchalam o cesarkach to mi wlosy deba stanely.... ale wszystko zalezy od tego co zadecyduje polozna. Jesli jej zaleceniem bedzie cc to nie bede miec nic do gadania.

Mam wiekszy problem- agresywnego psa. Mam go od ponad 3 lat od szczeniaczka. Jest kochaniutki, ale ma napady agresji czasami (glownie jak sie z nim ktos bawi to sie zapomina I juz kilka razy nas pogryzl...) bylismy na szkoleniu , wykastrowany jest... nic nie pomaga... bede musiala go oddac..... :(
 
Hej dziewczyny! nie bede sie pewnie za czesto narazie pojawiac... dopoki nie potwierdze ciazy u poloznej to wole tylko tak z doskoku.... (tak jakby mi 6 pozytywnych testow nie wystarczylo haha)
mam bole w podbrzuszu takie jak na okres nie pamietam czy mialam takie w poprzednich ciazach.... obstawiam przemeczenie.... musze porozmawiac chyba z moim przelozonym bo zaczynac prace w ciazy o 4 rano to jest katorga.... chodze jak Zombie....... :(

Co do porodu pewnie bym chciala naturalnie bo jak sie nasluchalam o cesarkach to mi wlosy deba stanely.... ale wszystko zalezy od tego co zadecyduje polozna. Jesli jej zaleceniem bedzie cc to nie bede miec nic do gadania.

Mam wiekszy problem- agresywnego psa. Mam go od ponad 3 lat od szczeniaczka. Jest kochaniutki, ale ma napady agresji czasami (glownie jak sie z nim ktos bawi to sie zapomina I juz kilka razy nas pogryzl...) bylismy na szkoleniu , wykastrowany jest... nic nie pomaga... bede musiala go oddac..... :(

Może weź psiego behawiarystę za wczasu. Jeśli cie nie stać, to nawet zgłoś się do programu "
Misja Pies: Nowy program Joanny Krupy - TVN".

Sorki, ale jestem wyczulona na: mam psa/kota, kocham go, ale jestem w ciąży to musze go oddać.
 
Cześć, nie było mnie chwilę, bo wróciłam do pracy i mniej czasu.

Bylam u gin w środę ale nic jeszcze nie widział. Kazał zrobić betę dwa razy co 48 h. Wczoraj robiłam i w sobotę jutro powtórka. Ale strasznie się zmartwilam, bo przez tydzien beta wzrosla tylko z 44 do 133 :(
Niby, żeby był wiarygodny przyrost trzeba porównać z odstępem 48 h, ale to 44 i 133 to znacznie za mało. :(((

Z tego co wyczytałam w necie to albo ciąża pozamaciczna albo puste jajo. Są laski, które piszą, że z takim niskim przyrostem bety ciąża rozwijała się prawidłowo, ale to pojedyncze przypadki.

Slyszalyscie cos o tym problemie?

Przepraszam ze skupiam sie na sobie, ale odkąd dostalam ten wynik bety nie mogę myśleć o niczym innym. Pół nocy już przeplakalam :(

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć, nie było mnie chwilę, bo wróciłam do pracy i mniej czasu.

Bylam u gin w środę ale nic jeszcze nie widział. Kazał zrobić betę dwa razy co 48 h. Wczoraj robiłam i w sobotę jutro powtórka. Ale strasznie się zmartwilam, bo przez tydzien beta wzrosla tylko z 44 do 133 :(
Niby, żeby był wiarygodny przyrost trzeba porównać z odstępem 48 h, ale to 44 i 133 to znacznie za mało. :(((

Z tego co wyczytałam w necie to albo ciąża pozamaciczna albo puste jajo. Są laski, które piszą, że z takim niskim przyrostem bety ciąża rozwijała się prawidłowo, ale to pojedyncze przypadki.

Slyszalyscie cos o tym problemie?

Przepraszam ze skupiam sie na sobie, ale odkąd dostalam ten wynik bety nie mogę myśleć o niczym innym. Pół nocy już przeplakalam :(

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
A sprawdzałaś wzrost w kalkulatorze?? wpisz w wyszukiwarkę " kalkulator hcg bellybestfriend" i tam policz swój przyrost.
 
Może weź psiego behawiarystę za wczasu. Jeśli cie nie stać, to nawet zgłoś się do programu "
Misja Pies: Nowy program Joanny Krupy - TVN".

Sorki, ale jestem wyczulona na: mam psa/kota, kocham go, ale jestem w ciąży to musze go oddać.


On juz mial behawioryste jak mu kastracja nie pomogla na te ataki poszlismy na szkolenie do behawiorysty, ktory najpierw probowal ulozyc psa (bezskutecznie) a pozniej uczyl nas zachowan ktore mialy ograniczyc jego agresje. Ja nie chce psa oddawac... tez jestem wyczulona. Ale pies od 2 lat jest odgradzany jak przychodzi siostra z dzieckiem bo juz raz mielismy przygode niemila z jego atakiem na dziecko. Mialam rowniez konsultacje u weterynarza bo behaviorysta zalecil zeby sprawdzic czy nie ma guza pies gdzies w glowie bo jest strasznie nadpobudliwy jak na wykastrowane zwierze. Uwazam ze sa w zyciu rzeczy wazne I wazniejsze. Moim priorytetem jest teraz ciaza I dziecko. nie moge sobie pozwolic na to zeby krojac pomidory na kanapke pies pogryzl mnie do krwi (a takie sytuacje sie zdarzaly)
 
reklama
Co do porodu to ja znowu chce SN. Ja cudownie poród mego syna wspominam, 3 h super położne i lekarze. Dla mnie był to moment magiczny.
Jestem wielkim zwolennikiem aktywności fizycznej w ciąży w której nie ma przeciwwskazań, to naprawdę pomaga przejść ciążę bez boli pleców i poród też jest lżejszy
Dla mnie trauma było karmienie piersią, tym razem postanowiłam sobie że będę walczyć aby móc karmić

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry