reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Jak jest u Was z libido ? U mnie jest dziwna reakcja organizmu, pomimo uplywu czasu moje libido wynosi.....-0. Karmie piersia I rozumiem ze to wplywa na zmiejszenie potrzeb seksulanych ale serio, nie gromadzi sie zadne napiecie seksualne, nie mam napiecia seksulanego. Moje pochwa i wargi sromowe sa rozpulchnione tak jakby byly po orgazmie , chyba tak to.moge przedstawic najlepiej, nie mam zadnego napiecia seks, man wrazenie ze moja pochwa jest ciasna , nie boli mnie podczas stosunku ale mam.wrazenie ze jest mega ciasno w srodku. Nie mam zadnego infekcji grzybiczej. Czy ktoras z was ma podobnie? Jestem po 2 cesarkach. Moze to.blokada psychiczna po operacji. Jeszcze nie rozmawialam o tym z mezem
U mnie libido wróciło dopiero po pierwszej miesiączce ale mimo, że od porodu minęło prawie 2,5msc to wciąż się boje współżyć z mężem 🙄 wiem jednak, że siedzi to po prostu w głowie i na dniach mam zamiar podjąć próbę 😉
 
My o chrzcie narazie nie myślimy...czeka mnie 9 maja komunia córki i też nie wiem jak to zorganizować 😣 Dzis pierwszy raz Mała przespała mi całą 🌃🙈 Obudziła się o 5:30 zjadła i spała do 9tej 🤩Ciekawa jestem czy to jednorazowe czy tak już będzie ☺️ Zauważyłam, że Mała kręci się i niespokojnie je, jak w brzuszku jej "grasuje'', potem jak już kupkę zrobi jest dobrze. W ciągu dnia je co 2-3 h, już pogaworzy i pobawi się, pośmieje. W ciągu dnia jest super, nie mam co narzekać. 27.03 skończy 3 miesiące. Ogólnie polecam dziewczyny mieć dziecko po dłuższej przerwie 😂u mnie jest różnica 9 i 6 lat od starszakow i to jest cudowne macierzyństwo 😆a tak się bałam...
Jesli chodzi o sen to u mojej córy jest podobnie :) najpierw chodziła spać dość późno (ok. 23 ) i wtedy wstawała na karmienie 3-4 i potem ok. 7 a od tygodnia testuje schemat, który przeczytałam gdzies na instagramie:
Karmienie (120-130ml) o 19
Kąpiel 19:30 (przy lampce nocnej i spokojnej muzyce)
Po kąpieli odkładam ją do dostawki w naszej sypialni (czasem muszę ją dosłownie 2min potrzymać na rękach), podłączam kamerkę i wychodzę z pokoju i mała sama zasypia.
Między 23 a 24 (jak ja się kładę spać) włączam lampkę nocna lub latarkę w telefonie, przewijam i karmie małą (130-140ml)nie odzywam się wtedy do niej, żeby jej nie wybudzać i zasypia momentalnie po odbiciu :) przesypia tym sposobem do 5-5:30 :)
Kolejne karmienie różnie ale zazwyczaj ok. 8:30-9:30 :) takze po nim już nie idziemy spać 😄 przyznam szczerze, że chodzę wyjątkowo wyspana a i wieczorami mam czas dla siebie i męża 😉
 
U mnie libido wróciło dopiero po pierwszej miesiączce ale mimo, że od porodu minęło prawie 2,5msc to wciąż się boje współżyć z mężem 🙄 wiem jednak, że siedzi to po prostu w głowie i na dniach mam zamiar podjąć próbę 😉
Masz racje, wiekszosc siedzi w glowie. Duzo tez zalezy od tego jak przebiegl porod. U mnie jest blokada i to dosc spora, mam nadzieje, ze z czasem sie wszystko unormuje. Po pierwszej ciazy okres dostalam dopiero po 1,5 roku;) rodzilas naturalnie czy Cc?
 
Masz racje, wiekszosc siedzi w glowie. Duzo tez zalezy od tego jak przebiegl porod. U mnie jest blokada i to dosc spora, mam nadzieje, ze z czasem sie wszystko unormuje. Po pierwszej ciazy okres dostalam dopiero po 1,5 roku;) rodzilas naturalnie czy Cc?
Naturalnie i poród miałam dosc długi i ciężki. Miałam zaparcia w ciąży i nie powiedziałam o nich położnej no i wyszły mi hemoroidy (przez pozycje wertykalne, skakanie na piłce etc), bardzo wydłużyło to poród. potem mnie nacinali.. Połóg miałam cholernie ciężki :(
 
Masz racje, wiekszosc siedzi w glowie. Duzo tez zalezy od tego jak przebiegl porod. U mnie jest blokada i to dosc spora, mam nadzieje, ze z czasem sie wszystko unormuje. Po pierwszej ciazy okres dostalam dopiero po 1,5 roku;) rodzilas naturalnie czy Cc?
Bardzo dużo siedzi w głowie. Ja blokady na szczęście nie mam, biorę już tabletki antykoncepcyjne. Libido troszkę mniejsze,ale pewnie przez niedopasowanie i zmęczenie😅
 
reklama
Bardzo dużo siedzi w głowie. Ja blokady na szczęście nie mam, biorę już tabletki antykoncepcyjne. Libido troszkę mniejsze,ale pewnie przez niedopasowanie i zmęczenie😅
My chyba nawet te same tabletki bierzemy jak dobrze pamiętam. Musiałam odstawić po 3 tygodniach bo myślałam, że głowa mi pęknie. Dodatkowo nie mogłam zapanować nad apetytem.

U nas 2.5 miesiąca nie układało nam się dobrze. Myślę, że przechodziliśmy przez nasz pierwszy kryzys. Trochę nam wszystko siadło ale od pewnego momentu i po x rozmowach zaczynamy wracać powolutku do normy. Stres i zmęczenie prawie nas wykończył. Moje hormony też nie pomagały. No i brak czasu tylko we 2 też był ciężki do zniesienia

Dalej walczymy z kolkami. Brakuje mi już sił. Ostatnie dwa tygodnie znów mamy je dzień w dzień. Zamiast lepiej jest gorzej. Jutro mamy kolejne szczepienia a w czwartek fizjoterapeutę. Podejrzewam, że może być problem z napięciem mięśniowym ale specjalista oceni.

Sama też będę miała wizytę. Prawdopodobnie mam rozejscie mięśni prostych brzucha. Czy któraś z Was to ma lub miała?
 
Do góry