reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy:(

reklama
Witam.Ja mam okropne problemy z zalatwianiem sie.Chciec a nie moc to dopiero problem.Activia,owoce,suszone sliwki,pelnoziarnisty chleb(ktorego nie znosze)-to wszystko jem,ale zmuszam sie,bo juz nie moge na to patrzec...codzienny rytual,musze zjesc to i to i nie ma ze boli,juz mam dosc.Mieszkam w Niemczech za dwa dni jade do polski -tam problem podwoi sie,zawsze po takiej podrozy mam problem z pojsciem na kibelek,juz przed ciaza tak mialam.I nie tylko po podrozy...caly czas w PL mam zatwardzenie a teraz w ciazy to bedzie tragedia podejrzewam.Wiec mam pytanie.Czy ja moge sobie w PL pomoc kropelkami na przeczyszczenie??Dzwonilam wlasnie do mojego gina,ale ten na urlopie i odeslali mnie do domowego...a tam nie mam numeru,nie chce mi sie tam jechac i czekac pol dnia na swoja kolej z takim blachym pytaniem.Obawiam sie troche...bo po jakims srodku przeczyszczajacym pojawia sie bol brzucha (u mnie) i trzeba szybko na kibelek.Boje sie ,ze taki mocny efekt przeczyszczajacy moze zaszkodzic.Poradzcie cos.
 
JestemJolka,
Moja gin radziła mi, że jak już wszystkie naturalne metody zawiodą to można spróbować jeszcze czopków glicerynowych.
Wszelkie kropelki i tabletki przeczyszczające nie są chyba do końca obojętne dla dziecka.
 
Jak byłam w szpitalu to lekarka polecała jednej dziewczynie środek Duphalac Dry.Ja go osobiście nie stosowałam, ale przy najbliższej wizycie u lekarza spytam się bo też mam ostatnio problemy z zaparciami.
 
Również miałam problem z zaparciami, które objawiały się silnymi kolkami w dole podbrzusza. Nawet w nocy podczas zmiany pozycji w czasie snu każdy ruch sprawiał mi ból. Nie wspomnę już o męczarniach w toalecie. Mój lekarz doradził mi syrop Lactulosum (można go kupić bez recepty). Jest on podobno bezpieczny dla kobiet w ciąży bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Pobudza perystaltykę jelit i działa przeczyszczająco. Ułatwia wypróżnianie ponieważ zmiękcza stolec. Lekarz zalecił mi stosowanie tego syropu 3 x dziennie po łyżce stołowej przed głównymi posiłkami (mimo to ja stosowałam 2 x dziennie żeby nie przesadzić) . Mi bardzo pomógł zanim skończyła się buteleczka. W momencie poprawy przestałam go stosować ale zmieniłam trochę zasady żywienia. Po przebudzeniu wypijam szklankę wody a potem zjadam otręby lub tzw."Zdrowy błonnik" firmy Granex wymieszane z jogurtem. Pozdrawiam!
 
Jestem w 12tyg ciąży i mam straszny problem właśnie z zatwardzeniem....:zawstydzona/y:niby ide na kibelek i coś tam zrobie ale po chwili znow czuję ucisk w jelitach...od zawsze mam takie problemy tyle że w tej chwili zrobiło się to coraz bardziej uporczywe...non stop mam zawalone jelita(czasami tak jakby mi sie po prostu powietrze tam zbierało)nie znam sie na takich sprawach fizjologicznych i zastanawiam sie czy ten ciagły ucisk nie wpływa jakoś na dziecko(czy ono może to odczuwać jakoś czy macica jest zbyt gruba żeby czuło takie rzeczy?)Macie może jakieś porady jak sobie z tym poradzić?
 
Ja tez mam ten sam proble najgorsze jest to ze nie mozemy wziasc na przeczyszczenie zadnych tabletek bo nam nie wolno moze ktos zna jakies sposoby dobre.
 
ja miałam podobny problem,zapytajcie swoje ginki
mi radziła przekąszać śliwki suszone i dała syrop Lactulosum
jest dużo syropów dla ciężarnych na taki problem;-)
 
reklama
Oj Lencia, problemu się nie ma co wstydzić bo jest dość częsty, chociaż sama nigdy bym nie przypuszczała że potrafi taka dolegliwość tak dać popalić:baffled: U mnie były i są zaparcia a do tego wzdęcia od których twardnieje mi macica:baffled: Walczę z zaparciami cały czas tzn. na czczo piję szklankę wody przegotowanej, jem jabłka, śliwki suszone, pieczywo ciemne itp. Niestety metody wchodza w gre tylko naturalne:sorry: Doraźnie słyszałam, że czopki glicerynowe się stosuje, ale o to najlepiej spytać lekarza swojego bo różne są podejścia... Ogólnie powiedz lekarzowi o tej dolegliwości, on też coś doradzi:tak: Na necie znajdziesz duzo informacji jak wpiszesz "zaparcia w ciąży".. Powodzenia:tak:
 
Do góry