reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Hej, powiedzcie jak radzilyscie sobie z dużym ciążowym brzuchem? Mam tak napięta skore, ze boje się tam wbijać. Może znalazlyscie gdzieś jakies instrukcje w internecie dla ciężarnych? :( gdzie dokładnie aplikowalyscie lek przy zaawansowanej ciąży?
Na maksa z boku ale głównie w uda, nad kolanem
 
reklama
Hej, powiedzcie jak radzilyscie sobie z dużym ciążowym brzuchem? Mam tak napięta skore, ze boje się tam wbijać. Może znalazlyscie gdzieś jakies instrukcje w internecie dla ciężarnych? :( gdzie dokładnie aplikowalyscie lek przy zaawansowanej ciąży?
Moja zakrzepica ujawniła się dopiero w 32 tc, więc żadnego zastrzyku nie zrobiłam w brzuch - prawie wszystkie w ramię.
Polecam tylną część ramienia (potrzebna jest druga osoba, która zrobi wkłucie - u mnie mąż). W awaryjnych sytuacjach, kiedy musialam sama zrobić zastrzyk, to robiłam w górną zewnętrzną część uda, ale niestety bardziej boli niż w ramię.
 
No wlasnie czesto sie spotykam z tym ze przy staraniach juz jest zapisana heparyna. Ja od stycznia biore acard. Od marca dostalam zielone swiatelko na starania. I teraz heparyna od 27 dc po pozytywnej becie. Czyli mozna powiedziec ze od samego poczatku beta wyniosla tylko 73 wiec to bylo bardzo wczesnie, ale zadziałałam😂😂 juz predzej nie dalo rady 😅 Ja tez trzymam kciuki!! 😘
 
No wlasnie czesto sie spotykam z tym ze przy staraniach juz jest zapisana heparyna. Ja od stycznia biore acard. Od marca dostalam zielone swiatelko na starania. I teraz heparyna od 27 dc po pozytywnej becie. Czyli mozna powiedziec ze od samego poczatku beta wyniosla tylko 73 wiec to bylo bardzo wczesnie, ale zadziałałam😂😂 juz predzej nie dalo rady 😅 Ja tez trzymam kciuki!! 😘
 
No wlasnie czesto sie spotykam z tym ze przy staraniach juz jest zapisana heparyna. Ja od stycznia biore acard. Od marca dostalam zielone swiatelko na starania. I teraz heparyna od 27 dc po pozytywnej becie. Czyli mozna powiedziec ze od samego poczatku beta wyniosla tylko 73 wiec to bylo bardzo wczesnie, ale zadziałałam😂😂 juz predzej nie dalo rady 😅 Ja tez trzymam kciuki!! 😘
Da radę wcześniej 😅 Ja miałam zalecony Neoparin od 6 dnia cyklu - czyli jeszcze przed zapłodnieniem. Udało się po 9 latach starań! 😍😍😍 Obecnie 15 tc ❤️
 
Da radę wcześniej 😅 Ja miałam zalecony Neoparin od 6 dnia cyklu - czyli jeszcze przed zapłodnieniem. Udało się po 9 latach starań! 😍😍😍 Obecnie 15 tc ❤️
Ile miesięcy brałas neoparin od 6 dc zanim zaszłaś w ciążę?

ja mam zalecony od owulacji i teraz 2 drugi taki cykl.
W lato zaszłam w taki sposób w ciąże po 4 miesiącach heparyny od owu i acardu codziennie, ale wtedy poroniłam niestety :( może teraz się uda (nie opuszczam już zastrzyku żadnego, a wcześniej mi się zdarzało).
 
Da radę wcześniej 😅 Ja miałam zalecony Neoparin od 6 dnia cyklu - czyli jeszcze przed zapłodnieniem. Udało się po 9 latach starań! 😍😍😍 Obecnie 15 tc ❤️
My juz blisko finiszu jesteśmy 32 tc , wszystko ksiazkowo , więc to na 99 % byla przyxzyna poronien. Warto się badac nawet na własną rękę, dzięki temu juz niedługo będę rodzic a myslalam ze juz nie bedzie wiecej dzidzi 😉
 
Ile miesięcy brałas neoparin od 6 dc zanim zaszłaś w ciążę?

ja mam zalecony od owulacji i teraz 2 drugi taki cykl.
W lato zaszłam w taki sposób w ciąże po 4 miesiącach heparyny od owu i acardu codziennie, ale wtedy poroniłam niestety :( może teraz się uda (nie opuszczam już zastrzyku żadnego, a wcześniej mi się zdarzało).
Bardzo możliwe, ten zastrzyk działa przez dobę wiec opuszczenie jednego a juz napewno kilku mogłobyc przyczyna. Trzymam kciuki za powodzenie. 😚
 
Ile miesięcy brałas neoparin od 6 dc zanim zaszłaś w ciążę?

ja mam zalecony od owulacji i teraz 2 drugi taki cykl.
W lato zaszłam w taki sposób w ciąże po 4 miesiącach heparyny od owu i acardu codziennie, ale wtedy poroniłam niestety :( może teraz się uda (nie opuszczam już zastrzyku żadnego, a wcześniej mi się zdarzało).
Po wielu badaniach i podróżach po gabinetach lekarskich trafiliśmy do świetnego immunologa, który zwrócił uwagę na wyniki badań odnośnie krzepliwość krwi na granicy normy oraz mutacje w genie MTHFR. Przepisał zastrzyki na 3 miesiące... Udało się już w pierwszym cyklu 😊 Przy czym tak jak napisałam zaczęłam je brać już od 6 dnia cyklu - przed owulacją, aby odpowiednio organizm przygotować do zapłodnienia.
 
reklama
Do góry