reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Dziewczyny wklejam treść maila od specjalistów w sprawie Neoparin. Gdyby któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji co ja.

„Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku Neoparin są zapewnione pod warunkiem zachowania odpowiednich warunków przechowywania, tj. temperatury nie przekraczającej 25 stopni Celsjusza. Z kolei w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza lek może być przechowywany przez miesiąc.

Po przechowywaniu w innych warunkach lek nie powinien być używany, ponieważ nie można zagwarantować, że będzie tak skuteczny, jak prawidłowo przechowywany produkt.

Jednocześnie nie należy się spodziewać żadnych negatywnych skutków dla zdrowia, jeśli taki lek zostanie użyty. Co więcej, przeprowadzone badania stabilności wskazują na to, że jakość produktu Neoparin nie powinna się pogorszyć podczas przechowywania w temperaturze w zakresie 30-40 stopni Celsjusza, nawet przez dłuższy czas.

Odpowiadając na Pani pytanie, przechowywanie w temperaturze 10-12 stopni Celsjusza jest prawidłowe, natomiast krótkie – godzinne przechowywanie w temperaturze wyższej niż 30 stopni Celsjusza nie powinno wpłynąć negatywnie na jakość produktu. Niemniej nie można zagwarantować skuteczności leku na takim samym poziomie jak w przypadku produktu przechowywanego prawidłowo.”
 
reklama
Dziękuję :) Tak, skończyłam wczoraj 16 tydzień, dziś jestem na początku 17-ego. Pamiętam, że im bliżej 12 tygodnia, czułam się o niebo lepiej :) Musi być i u Ciebie lepiej... A jak Twoja waga? Pewnie pochudłaś od tych nieprzyjemności... U mnie +3,5 kg od początku ciąży ;)
To jesteśmy na bardzo bardzo podobnym etapie ciąży 😊ja skończyłam 16 tydzień w poniedziałek 😊
 
Dziękuję :) Tak, skończyłam wczoraj 16 tydzień, dziś jestem na początku 17-ego. Pamiętam, że im bliżej 12 tygodnia, czułam się o niebo lepiej :) Musi być i u Ciebie lepiej... A jak Twoja waga? Pewnie pochudłaś od tych nieprzyjemności... U mnie +3,5 kg od początku ciąży ;)
u mnie - 3kg. Pytałam lekarza mówi że spadek wagi jest nieunikniony przy takich dolegliwościach 🥴 z jednej strony cieszę się że jeszcze nie przytyłam ale z drugiej martwię się żeby nic się dziecku nie stało. Moja mama chodząc że mną w ciąży przytyła 30 kg 🤣🤣🤣 siostra z corka to samo. Mam nadzieję że nie wystrzelę w drugim trymestrze z wagą jak one 🤣 7 miesięcy temu rzuciłam palenie i zbyt dużo nie przytyłam też bo 3 kg i właśnie teraz te 3kg zeszło.
 
u mnie - 3kg. Pytałam lekarza mówi że spadek wagi jest nieunikniony przy takich dolegliwościach 🥴 z jednej strony cieszę się że jeszcze nie przytyłam ale z drugiej martwię się żeby nic się dziecku nie stało. Moja mama chodząc że mną w ciąży przytyła 30 kg 🤣🤣🤣 siostra z corka to samo. Mam nadzieję że nie wystrzelę w drugim trymestrze z wagą jak one 🤣 7 miesięcy temu rzuciłam palenie i zbyt dużo nie przytyłam też bo 3 kg i właśnie teraz te 3kg zeszło.
Ja tez schudłam na początku ciąży, około 2 kg. Nie przytyłam jeszcze nic i tez mnie to martwi ale lekarz mówił, że nadrobię w swoim czasie😊
 
Ja tez schudłam na początku ciąży, około 2 kg. Nie przytyłam jeszcze nic i tez mnie to martwi ale lekarz mówił, że nadrobię w swoim czasie😊
mój lekarz też mnie uspokaja ze to normalne przy tak mocnych dolegliwościach ciążowych. Mam nadzieję że niedługo poczuje się już lepiej.
 
A to zwykle ginekolog instruuje położną, żeby zadzwoniła. Nie podejrzewam jej o umiejętność interpretacji wyników ;p U mnie skończony 16 tydzień wczoraj :) Termin na 21 września a Ty? Skoro masz usg w normie i jesteś młodziutka, nie spodziewałabym się dużego ryzyka :)
Ja dziś 15+1 i termin na 28 września 😃 tez licze ze będą dobre,dalej czekam na wyniki a wizyta rano w piątek
 
u mnie - 3kg. Pytałam lekarza mówi że spadek wagi jest nieunikniony przy takich dolegliwościach 🥴 z jednej strony cieszę się że jeszcze nie przytyłam ale z drugiej martwię się żeby nic się dziecku nie stało. Moja mama chodząc że mną w ciąży przytyła 30 kg 🤣🤣🤣 siostra z corka to samo. Mam nadzieję że nie wystrzelę w drugim trymestrze z wagą jak one 🤣 7 miesięcy temu rzuciłam palenie i zbyt dużo nie przytyłam też bo 3 kg i właśnie teraz te 3kg zeszło.
Wow to Ty szczypior jesteś ;) :D Chciałabym tak... Ja w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg :p Ale po porodzie zeszło 12 kg, więc waga nie była takim ciosem, haha. Zaczęło się niewinne :p W pierwszym trymestrze nic, w drugim troszeczkę, ale w trzecim mnie maksymalnie wybiło :p Jak zaszłam w tą ciążę to jeszczem miałam 7 kg nadprogramowych z pierwszej ciąży ;p Chciałabym przytyć tak max jeszcze 9 kg, żeby razem było 12. Ale to oczywiście bez jakiejś spiny ;p Byleby 25 znowu nie przytyć :D
 
Wow to Ty szczypior jesteś ;) :D Chciałabym tak... Ja w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg :p Ale po porodzie zeszło 12 kg, więc waga nie była takim ciosem, haha. Zaczęło się niewinne :p W pierwszym trymestrze nic, w drugim troszeczkę, ale w trzecim mnie maksymalnie wybiło :p Jak zaszłam w tą ciążę to jeszczem miałam 7 kg nadprogramowych z pierwszej ciąży ;p Chciałabym przytyć tak max jeszcze 9 kg, żeby razem było 12. Ale to oczywiście bez jakiejś spiny ;p Byleby 25 znowu nie przytyć :D
No ważę teraz 61 kg a mam 175cm 🙂 dwa lata temu było nawet 56kg ale brałam sterydy i nie zgubiłam już tych 5kg.ale ta waga co teraz na codzień bardzo mi odpowiada 🙂 ale jeśli przytyje nie martwię się też aż tak. W ciąży tak musi być jemy bo dzieci chcą 🤣🤣ja tęsknię za moim apetytem bo wieczny brak jest męczony albo jak ulubione jedzonko smiedzi 🙈🙈
 
reklama
Do góry