reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

higiena

malinka1000

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2017
Postów
1 308
witam!
mam pytanie czy u miesięcznej Dziewczynki bezbarwna bez zapachu wydzielina z pochwy co jakiś czas jest czyms normalnym czy powinnam się martwic? i po jakim czasie znika trądzik niemowlęcy? zgory dziekuje za odpowiedzi.
 
reklama
Trądzik niemowlęcy miała moja córeczka (syn nie). Lekarz powiedziała żeby przemywać buzię dziecka gazikami jałowymi namoczonymi roztworem soli fizjologicznej (robiłam tak 2,3 razy dziennie) u nas trwał trochę ponad 2 tygodnie, ale pamiętaj każde dziecko jest inne .
 
witam!
mam pytanie czy u miesięcznej Dziewczynki bezbarwna bez zapachu wydzielina z pochwy co jakiś czas jest czyms normalnym czy powinnam się martwic? i po jakim czasie znika trądzik niemowlęcy? zgory dziekuje za odpowiedzi.

Wiem, że zadałaś pytanie już jakiś czas temu, ale postaram się odpowiedzieć bo może i w przyszłości komuś się przyda takie wsparcie.

1. Wydzielina o ile nie ma nieprzyjemnego zapachu ani koloru może być jeszcze w tym wieku normalna. Lekko podbarwiona krwią również, gdyż jest to wynik działania hormonów mamy, które wciąż krążą w krwi dziecka. To jeden ze stanów przejściowych u noworodka o których powinniście się dowiedzieć m.in. w szkole rodzenia. Jeśli coś Cię niepokoi możesz poprosić o wizytę położnej (zadzwoń do swojej poradni K) lub udać się do lekarza.

2. Trądzik to temat rzeka. Różnicuje się go z wieloma innymi przypadłościami ale na początek proponuję utrzymać przemywanie wacikiem z wodą, ew. z solą fizjologiczną. Jeśli zmiany będą się nasilać można spróbować przemyć skórę roztworem z nadmanganianem potasu. Ma to na celu delikatne odkażenie i osuszenie skóry. Nie zaleca się raczej stosowania olejków, maści natłuszczających czy emolientów do kąpieli. Jeśli poprawia to stan skóry trzeba się zastanowić czy to aby na pewno trądzik niemowlęcy.

Dodatkowo zahaczę o temat higieny. Higiena noworodka jest całkiem dobrze opisana w sugerowanym wyżej linku. Jedyne moje zastrzeżenie budzi używanie mydeł i środków do mycia u tak małego dziecka. Uważam, że ciepła woda wystarczy. Należy dokładnie przemywać wszystkie fałdki i je osuszać, gdyż właśnie tam lubią się zbierać bakterie i powodować zaczerwienienia albo nawet bolesne stany zapalne. BARDZO WAŻNE jest osuszanie - nie zakładamy pieluszki na wilgotną skórę. Dokładnie należy osuszyć wszystkie fałdki, w przeciwnym razie stwarzamy idealne warunki (ciepło, wilgotno) do rozwoju zakażeń grzybiczych. Polecam też regularne wietrzenie skóry dziecka: zdejmujemy pieluszkę, pod pupę podkładamy nieprzemakalny podkład i tak przez 10-15 min chociaż raz dziennie.
 
Do góry