reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Dzien Dobry


Na egzaminie zaliczeniowym z anatomii zdają student i studentka. Pytanie:
- Jaki narząd u człowieka może powiększyć swoją średnicę dwukrotnie?
Student:
- Źrenica.
Studentka:
- Penis.
Profesor:
- Panu gratuluję zdanego egzaminu, a pani wspaniałego chłopaka.
 
reklama
Dzien dobry!

Sencilla już wysyłam!:sorry:
Anno mąż sie nie wyrobił z pracą a że mają duże zlecenie i pracują we dwóch to niemoże to zostawić!:zawstydzona/y::dry:
Anetko no wiedzisz po dziurowym problemie! :-D

Ja sie już odezwe z PL....miłego dnia 4all!
 
Jak Wam długi weekend mija :confused:
Ja dziś w pracy byłam :cool2:, wleciałam do domciu zjadłam obiadek i poleciałam na targ po owoce i warzywa:tak: Kupiłam rabarbar, więc pewnie drożdżówka z rabarbarem na weekend będzie. Ostatnio tą co zrobiłam to już następnego dnia bardzo sucha była:dry:, ale robiłam z jagodami, więc może teraz będzie lepsza :confused:
Może macie jakiś przepis na niewysychającą drożdżówkę :confused: Ja robiłam tą Uwielbiam.pl - przepis na Drożdżówka z jagodami
 
Witam i ja
czytam was, czytam ale jakos ostatnio rzadnej weny do pisania nie mialam. Taka jakas ospala bylam,chyba przesilenie wiosenne:sorry2:
Aneta ja tez bylam w pracy i myslalam ze sie troche wczesniej wyrobimy bo pogoda ladna to az sie prosilo zeby na plaze pojechac, ale gdzie tam do 3 rowno. Jeszcze sie dwa dni temy umowilam u kosmetyczki na depilacje brwi o takiej godzinie ze na plaze zostalo nam 45 min. czasu :dry:bo musielismy wracac zeby zdazyc na 5. Moj M. mowi ze jutro tez ma byc ladnie to troche wiecej skorzystam ale juz niestety bez niego bo on do pracy :crazy: Cieszcie sie ze nie macie kucharza za meza bo w sezonie przerypane prawie sie nie widzimy
Aniu milego pobytu w Polsce
Ja tez chce jechac w lipcu na 2 tyg. ale jeszcze nie wiem czy dostane wolne w tym terminie co im podalam, a zalezalo by mi bo znalazlam bilet za 79E z bagazem i wszystkimi oplatami tam i z powrotem:tak:
Aneta na drozdzowych sie nie znam nawet nigdy nie robilam, bo to ciasto trzeba reka wyrabiac a ja nie lubie jak mi sie cos po rekach klei:-p, ale tak jak mowisz rabarber ma wiecej soku wiec moze teraz ci wyjdzie lepsze. Za mna chodzi od kilku dni tort z takim kremem na masle jak sie w Polsce robi i zupa szczawiowa mmmmm ale to chyba dopiero w Polsce uda mi sie zjesc:rofl:
udanego weekendu voor iederen
 
Cześć mamusie,

czarna masz racje, Aniulki n ie ma to cisza jak makiem zasiał :D
Ja się cieszę że wreszcie się wypogadza ..bo od razu się lepiej czuję ...dziś nawet w ogródku porządziłam i okna umyłam....ale brzusio nadal aktywny-skurcze dają mi czadu-nie są mocne ale częste, całą noc mnie męczyły.
Aneta-ja pochodzę z rodziny cukierniczej(od 4 pokoleń, tylko ja i mój brat nie kontynułujemy tradycji)...i z domu co sie nauczyłam, to że ciasto drożdżowe jest najłatwiejsze. Z reguły schnie szybko, dlatego masz rację aby robić z mokrym owocem....u mnie i tak znika kiedy jest jeszcze ciepłe więc nie zdąrzy wyschnąć.
A przepis mam taki:
1/2 kg mąki
50 gram drożdży-świeżych
1 szklanka mleka-250 ml
100 gram tłuszczu-masło lub margaryna Kasia
3 żółtka
1 całe jajko
150 gram cukru
szczypta soli
W misce na środku sypie mąkę, aby podzielić na dwie części miskę,po jednej stronie wsypuję cukier i dodaję jajka(wymieszać je), a po drugiej stronie mąki wlewam podgrzane mleko i dodaje do niego drożdże-rozgniatam je w mleku. Do mąki dodaje sól i całą zawartość miski mieszam i wyrabiam-dodając po woli roztopiony tłuszcz. Gdy całość się dobrze wymiesza-wyrobi(jakies 2-3 minutki) to podrzucam kilka razy ciasto w misce aby dodać mu powietrza i odstawiam do wyrośnięcia. Wyrośniętę ciasto kładę na blachę i jeszcze raz daję troszke wyrosnąć na to kruszonka i to piekarnika na 180 stopni około 35-40 minut(sprawdzić patyczkiem).
Kruszonka:
100 gram mąki,
60 gram tłuszczu-roztopić
50 gram cukru
Całość razem wymieszać i wyrobić na kruszonkę.

Mnie zawsze wychodzi.
A tak na poprawienie nastroju, ja jako słoń w 36,4 tygodniu ciąży:

Miłego weekendu.
 
Dzień dobry:tak:
Wstawać śpiochy:-D:-)
Paulina Anna ślicznie wyglądasz, taka piękna piłeczka z przodu:tak::-) Dzięki za przepis, ale chyba zrobię z tego mojego, bo nie mam drożdży świeżych tylko sypane:baffled:
Miałam wczoraj ten placek zrobić, ale zachciało mi się generalnych porządków i nie dałam rady :tak:
Wczoraj wzbogaciłam się o nowego przyjaciele...taki czarny, całkiem fajny i wygodny:tak::-D
 

Załączniki

  • SNC00104.jpg
    SNC00104.jpg
    27,9 KB · Wyświetleń: 30
reklama
Do góry