reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

Moj Kuba do drugich urodzin w ogole nie byl zainteresowany bajkami, najbardziej lubil reklamy i teledyski na Vivie:-p, po 2 urodzinach zaczal ogladac MIni mini codziennie rano przed sniadaniem . Budzi sie dosc wczesnie bo ok. 7 rano wiec moge sobie spokojnie polezec z pol godzinki ;-)ale przy sniadaniu juz koniec ogladania a potem mamy swoje zajecia, tak wiec tyllko pol godziny oglada i mu to wystarczy.
 
reklama
Ogolnie widze ze dzieciaczki ogladaja telewizje od okolo 2,5 roku. Ale roznica w czasie jest wielka! Inne tylko 15 min inne do 3 czy nawet 4 godzin. Filip ma teraz 4 latka i zauwarzylam ze coraz mniej interesuje sie bajeczkami. Teraz kazdy wolny czas spedza w ogrodku! Jestem super zadowolona i mam nadzieje ze narazie tak zostanie!
 
u nas jest dziwnie bo cale dnie na podwórku i w przedszkolu wiec jak zdązymy to ogląda dobranocke czyli jakies 20 min. Nie wiem jak tam w przedszkolu..
w niedziele czasem rano z 30 min bo w sobote nie ma nic.
 
U nas czasem pół godziny czasem wcale:tak:.
Ale jeszcze na wiosnę odbywały się o to dzikie awantury więc schowaliśmy telewizor:szok:.
Po pół roku odbiornik wrócił a mała się tak odzwyczaiła, że nawet specjalnie nie protestuje, kiedy go wyłączam:tak:.
 
A u nas to zależy. Obowiązkowo jest wieczorem wieczorynka. W ciągu dnia to staram się to jak najmocniej ograniczyć i włączam mu słuchowiska - takie bajki na płytach , albo jakies wierszyki czytane itp :) Wydaje mi się że to jest bardziej rozwijające niż siedzenie przed telewizorem a Karolek to bardzo lubi :) może też po prostu dlatego że zawsze od początku tak robiłam i nie jest przyzwyczajony tak bardzo do bajek w telewizji. Staram się nie terroryzować że w ogole nic nie oglada ale w tym wieku uznałam że wystarczy dobranocka :-)
 
Antoś zacząl być zainteresowany bajkami jakies pół roku temu.
Ogląda max. 1 h dziennie, głównie jak wroci z przedszkola od 16 do 17 (o 17 jest teleexpres i on wie, ze mamusia z tatusiem go ogladają i wtedy jest koniec bajek)

czasem wczesniej ma dosyc, wiec wyłącza sam tv i mówi ze juz wystarczy :)
 
Nasz smyk najchetniej cały dzień by ogladał. Oczywiście ma wydzielany czas, około 3 godzin dziennie.
Ciągle się awanturuje ale na więcej mu nie pozwalamy
 
reklama
Do góry