reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile za przedszkole?

moje opłaty to :
148 zł - opłata stała
6 zł - wyżywienie
16 zl rytmika
15 zł gimnastyka
26 zł angielski
20 zl komitet

czyli mi wychodzi miesięcznie ok. 340 zł :baffled: ........ cena z Poznania
 
reklama
Witam!
Chryste Panie! Zaczynam doceniać zalety mieszkania na wsi... Powietrze i widok gór z okna to jedno, ale ceny przedszkola w miastach są kosmiczne!:szok:
My płacimy za państwowe:
120 zł opłata stała (od 6-7 rano do 15), przy czym jeśli dziecka nie ma min. 2 tyg. należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie o chorobie i połowę stawki zwracają
5 zł za posiłki na dzień (śniadanie, obiad, podwieczorek)
11 zł rytmika
14 zł angielski
W cenie tej stałej opłaty jest logopeda i gimnastyka korekcyjna...
 
No to wam zazdroszczę :) W Gdańsku opłata stała wynosi 213.94 czyli 19 % płacy zasadniczej. Od stycznia będzie ok. 240 zł, bo płaca zasadnicza ma iść w górę. Do tego 5 zł za 3 posiłki, 30 zł za miesiąc komitet i 10 zł tańce. Rytmika finansowana jest z komitetu. Czyli całość ok. 370 zł w zależności od dni w miesiącu. Ja posyłam 2 dzieci i moja jedyna ulga to połowa komitetu na drugie dziecko, bo nie pobieram zasiłku na dzieci. :-(
 
No to wam zazdroszczę :) W Gdańsku opłata stała wynosi 213.94 czyli 19 % płacy zasadniczej. Od stycznia będzie ok. 240 zł, bo płaca zasadnicza ma iść w górę. Do tego 5 zł za 3 posiłki, 30 zł za miesiąc komitet i 10 zł tańce. Rytmika finansowana jest z komitetu. Czyli całość ok. 370 zł w zależności od dni w miesiącu. Ja posyłam 2 dzieci i moja jedyna ulga to połowa komitetu na drugie dziecko, bo nie pobieram zasiłku na dzieci. :-(

:szok::szok::szok:rany Wikiwerka wspolczuje tak wysokich oplat i to razy dwa :-(laskawie zmiejszyli oplate za komitet..:wściekła/y:ehhhh tak tylko w Polsce moze byc:-(
 
jarzebinka, Solnitschka
...zajęcia dodatkowe od 25 do 42, z tym, ze maluchy mają tylko rytmikę( niby to zajęcia dodatkowe bo płatne ale obowiazkowe, zresztą to nawet dobrze) i gimnastykę korekcyjną od 2 semestru.
.....
co to znaczy gimnastyke korekcyjną? co chcą korygować u tych dzieciaczków?? bo chyba nie płaskostopie...:wściekła/y: kto to prowadzi??:crazy: maluszki też to mają?
napiszcie proszę jeżeli wiecie coś więcej, dzięki:-)
 
Ostatnia edycja:
Coyote są też studia i studia ;-). Choć prawda, że jak się znajomy żalił, że mu wychodzi 8000zł za rok na studia dziecka, to ja sobie policzyłam, że więcej płacę za przedszkole, a jednak on chociażby ze względu na staż pracy i na pozycję zawodową zarabia 3 razy tyle co ja i jeszcze narzeka :dry:.
A ja płaciłam "tylko 750zł miesięcznie". U nas przedszkola są i tak tańsze od żłobków. Okoliczne prywatne żłobki to tak koło 1200-1500zł kosztują w większości.
 
Coyote są też studia i studia ;-). Choć prawda, że jak się znajomy żalił, że mu wychodzi 8000zł za rok na studia dziecka, to ja sobie policzyłam, że więcej płacę za przedszkole, a jednak on chociażby ze względu na staż pracy i na pozycję zawodową zarabia 3 razy tyle co ja i jeszcze narzeka :dry:.
A ja płaciłam "tylko 750zł miesięcznie". U nas przedszkola są i tak tańsze od żłobków. Okoliczne prywatne żłobki to tak koło 1200-1500zł kosztują w większości.
ja za studia płace 500 zł miesiecznie, wiec w porownaniu co do niektorych przedszkoli to jest baaaaardzo duza roznica. No ale nic na to nie poradzimy, dzieci musza sie kształcic, a ceny niestety beda tylko szły do góry:-(
 
u nas opłata stała - 130zł + 4,50 wyżywienie za każdy dzien
w opłacie stałej jest rytmika. są tez imprezy (urodzinowa z tortem, bale z poczęstunkiem). komitetu nie ma. ubezpieczenie 10zł za rok

drugie dziecko polowa opłaty stałej - 65zł + wyżywienie 4,5zł

jak dziecko nie chodzi oczywiście odliczaja wyżywienie.
 
reklama
Moja córcia chodzi do prywatnego(na publiczne nie mielismy szans bo ja nie pracuje-a jak mam cholera szukac pracy skoro nie mam zapewnionej opieki dla dziecka).Płacę 570 opłaty stałej i 40 zł za angielski.Niemiecki maja "w standardzie"bo to przedszkole polsko-niemieckie,wiec moja cały czas gada do nas to po niemiecku to po angielsku.W cenie maja tez rytmike,gimnastykę i logopede.Wyjscie do kina / teatru(lub teatr przyjezdza do nich)tez jest w czesnym

Jak w marcu br dzwoniłam i szukałam przedszkoli to pojawiały sie nawet czesne 900-1200 zł za miesiac + do tego 800 zł wpisowego

Masakra jakas

Kolezanki synek chodzi do publicznego i w ubiegłym roku płaciła 270zł(całosc-nie wiem ile bylo tej opłaty stałej)a w tym roku płaci 330zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry