reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidziulki

Nie niechciałam zostać przy swoim nazwisku, wcale nie uważam, że jest aż takie brzydkie, są gorsze np: (bez obrazy, jeśli ktoś takie ma)obok na osiedlu jest dziewczyna, która ma na nazwisko Ocipska, wydaje mi się, że to dopiero jest brzydkie nazwisko. Po za tym przyzwyczaiłam się do niego po ok 8 latach i uważam, że mi pasuje :p Agata Chamska :) moja Sandrunia też jest Chamska, więc dlaczego ja mam nie być :laugh:
 
reklama
A powiedział ci ktoś "Nie bądź chamska" ;) :laugh: :laugh:

Oczywiście ja też uważam, że jest w tym nazwisku coś uroczego, a przedewszystkim zabawnego, ale nigdy nie pomyślałm, że jest obraźliwe. Tylko tak sobie myślę, że my to już dojrzałe babki jesteśmy, a małe głupiutkie dzieciaki to potrafią być czasem chamskie (czytaj upierdliwe).

Ja miałam na nazwisko Gutsfeld co też nie było łatwe ani do wymówienia ani do napisania. Np u lekarza zawsze zostawałam jako ostatnia, po czym z gabinetu dobiegało " No więc kto nam tutaj jeszcze został " ;D ;D ;D
A teraz jestem Mariola Mnich i problem znikł.

 
ja mam problem ze swoim nazwiskiem - Sliwinska w Irlandii, nikt nie potrafii go wymowic i czesto robia smieszne bledy np. na mojego meza mowia Jacek Sliwinska lub Sliwinsk :D, a do tego jeszcze moje imie tez jest dla nich bardzo trudne do wymowienia - Agnieszka, dlatego chce, zeby moje dziecko mialo proste i latwe do wymowienia imie :)
 
Ja mam teoretycznie łatwe i dość znane nazwisko ... Anders. Ale ile razy ono już było u nas w kraju przekręcane, to się w glowie nie mieści. Zrobiono już ze mnie Monikę Andersen, Adres, Andresz ... Dopiero jak powiem, że nazywam się jak generał Anders, to wtedy wszyscy wiedzą jak to wymówić i napisać :laugh: Za to nie mam żadnych problemów w Niemczech czy w Szwajcarii. Przede wszystkim w Niemczech to nazwisko jest bardzo popularne, tak ja u nas Nowak (tak a propos, jak zdecyduję się wyjść za mąż to właśnie takie nazwisko bym nosiła) :laugh:
 
reklama
Do góry