reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

Sunshinee

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2021
Postów
62
Cześć 😉 chciałabym się doradzić, mam 3 typy jeśli chodzi o imię dla dziewczynki i tak samo dla chłopca. Dziewczynka Blanka, Olga, Liwia a chłopiec Jakub, Tymoteusz i Nikodem. Co sądzicie o tych imionach? Które byście wybrały i dlaczego?
 
reklama
Ja mam córkę Biankę i to jest dla mnie typ nr jeden. Liwia też ładne. A chłopiec Nikodem 🙂
 
Ja bardzo chciałam dać Kubuś i jest Kubuś.
Dla dziewczynki też nie w moim typie.
Swoje mam dwie. Basia i Inga
 
reklama
Ja mam na imię Blanka i nienawidzę tego imienia. Jest infantylne. Brzmi niepoważnie i wiecznie jak dla dziecka. Wolę imiona, które mają fajne zdrobnienie dla dziecka, a w dorosłym życiu i na starość są poważne. Np. Anna, Liliana, Hanna itd. Póki dziecko jest małe możemy wołać toną zdrobnień typu Ania, Anulka, Aneczka, Lila, Lilcia, Lilusia, Hania, Hanusia, Haneczka, ale jak są dorosłe, zostają lekarzem, panią dyrektor, ministrem czy potem na starość, to mają dojrzałe i eleganckie imiona jak Hanna, Anna, Liliana, Barbara itd.
Blanka na zawsze zostaje infantylna, nie ma eleganckiej formy.
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale osobiście mam to imię i po prostu go nie znoszę.
 
Do góry