reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

Dla.dziewczynki Liwia jak najbardziej. W domu mam 8 tygodniowego Nikosia choć zawsze podobał mi się Tymon :)
 
reklama
Ja mam na imię Blanka i nienawidzę tego imienia. Jest infantylne. Brzmi niepoważnie i wiecznie jak dla dziecka. Wolę imiona, które mają fajne zdrobnienie dla dziecka, a w dorosłym życiu i na starość są poważne. Np. Anna, Liliana, Hanna itd. Póki dziecko jest małe możemy wołać toną zdrobnień typu Ania, Anulka, Aneczka, Lila, Lilcia, Lilusia, Hania, Hanusia, Haneczka, ale jak są dorosłe, zostają lekarzem, panią dyrektor, ministrem czy potem na starość, to mają dojrzałe i eleganckie imiona jak Hanna, Anna, Liliana, Barbara itd.
Blanka na zawsze zostaje infantylna, nie ma eleganckiej formy.
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale osobiście mam to imię i po prostu go nie znoszę.
Dziękuje za tą opinie właśnie to jedna z rzeczy które mnie powstrzymują i byłam ciekawa opinii osób noszących te imiona. Z tego powodu podoba mi się Olga ale tu znowu nie ma zdrobnień. Biorę pod uwagę jeszcze Izabelę, Sarę i Dianę ale Blanka jakoś nam od wielu lat chodziła po głowie ale właśnie brzmi jak zdrobnienie ..
 
Dziękuje za tą opinie właśnie to jedna z rzeczy które mnie powstrzymują i byłam ciekawa opinii osób noszących te imiona. Z tego powodu podoba mi się Olga ale tu znowu nie ma zdrobnień. Biorę pod uwagę jeszcze Izabelę, Sarę i Dianę ale Blanka jakoś nam od wielu lat chodziła po głowie ale właśnie brzmi jak zdrobnienie ..
Sara i Diana to dla mnie imię jak dla psa 🤭🤭
 
Właśnie takich reakcji się obawiam 😂
Miałam w bloku owczarka Sarę i dalmatyńczyka Diane 🤣
Ale spoko, Jest serial komisarz Alex, a ja syna nazwałam Aleksander i mówię do niego Alek/Aleks, dopiero kilka dni temu skojarzyłam, że tak nazywał się pies 🙈🙈
Ogólnie marzył mi się właśnie Tymoteusz albo Jakub ale tatuś postawił na Aleksandra.
 
Dziękuje za tą opinie właśnie to jedna z rzeczy które mnie powstrzymują i byłam ciekawa opinii osób noszących te imiona. Z tego powodu podoba mi się Olga ale tu znowu nie ma zdrobnień. Biorę pod uwagę jeszcze Izabelę, Sarę i Dianę ale Blanka jakoś nam od wielu lat chodziła po głowie ale właśnie brzmi jak zdrobnienie ..
Znam Olgę i wszyscy na nią wołali Ola. :) A więc i Olcia, Oleńka, Olusia itd. a jako dojrzała kobieta piękne imię Olga. :) Sara i Diana to nie moje typy, ale Izabela też fajne imię. Iza, Izunia, Izeczka, jak nastolatka to Iza, Izka, a potem pani Izabela. :)
Blanka brzmi jak zdrobnienie, tak jak piszesz i jest no po prostu infantylne, nie znoszę tego imienia.
Ale to oczywiście kwestia tego, co się komu podoba. :)
 
Dziękuje za tą opinie właśnie to jedna z rzeczy które mnie powstrzymują i byłam ciekawa opinii osób noszących te imiona. Z tego powodu podoba mi się Olga ale tu znowu nie ma zdrobnień. Biorę pod uwagę jeszcze Izabelę, Sarę i Dianę ale Blanka jakoś nam od wielu lat chodziła po głowie ale właśnie brzmi jak zdrobnienie ..
Moja siostra ma na imię Olga i od zawsze mówimy do niej Ola ;) Szczerze mówiąc zawsze mnie intrygowało, dlaczego Aleksandra to Ola, skoro te zdrobnienie nie jest nawet podobne do pełnego imienia :D
 
Wypowiem sie o Oldze bo akurat mam tak na imie i cale dziecinstwo go nie znosilam. Brzmialo dla mnie tak twardo, hardo jak jakas baba Helga z Niemiec xDD
Strasznie mnie to denerowalalo, jednoczesnie nienawidzilam jak ktos mowil do mnie Ola bo to zupelnie inne imie. Wkurzalo mnie to ze nie ma fajnego dzieciecego, mlodziezowego skrotu na to imie. Bylo tylko Olgus, Olgunia, Olgusia ale dla mnie brzmialo to tragicznie. Co prawda jak mialam zalozyc maila czy fotke.pl w gimnazjum (bo to byly czasy fotki.pl i epulsa 😂😂) to zakladalam olgus13 😂 dopiero pare lat temu moj kolega z pracy zaczal mowic na mnie oldzita i od tego momentu akceptuje to imie. Teraz jestem oldzita, oldzitka, oldzi 😂🙈 ale no to wlasnie fajne zdrobnienie dla doroslej osoby lub nastolatki, nie wiem czu dla malej dzidzi.
Mi najbardziej z kolei podoba sie Blanka i podoba mi sie skrot Blanczi :)
Co do chlopiecych Nikodem jest przepiekne, takie dostojne i mozna mowic do malego Nikos, potem Niko, Niko i fajnie. Jedyny minus ze jest dosc popularne jak dla mnie.
 
reklama
Znam Olgę i wszyscy na nią wołali Ola. :) A więc i Olcia, Oleńka, Olusia itd. a jako dojrzała kobieta piękne imię Olga. :) Sara i Diana to nie moje typy, ale Izabela też fajne imię. Iza, Izunia, Izeczka, jak nastolatka to Iza, Izka, a potem pani Izabela. :)
Blanka brzmi jak zdrobnienie, tak jak piszesz i jest no po prostu infantylne, nie znoszę tego imienia.
Ale to oczywiście kwestia tego, co się komu podoba. :)
Właśnie nie przepadam za imieniem Ola i stad wątpliwości do Olgi które jest piękne ale bez zdrobnień. Ogólnie to jest trudna sprawa bo często są piękne imiona a ludzie tak zdrabniają ze można się za głowę złapać albo np przyjęły się niepasujące zdrobnienia typu piękne imię Małgorzata ale czemu Gosia, czemu Aleksandra to nie Ala i skoro Dariusz to Darek to czemu Mariusz nie jest Marek 😂😂😂 i takie niekończące się dywagacje 😃
 
Do góry