reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla córeczki

reklama
Nom. Stąd też te wątpliwości, od takiego głupiego gadania.

Nie, nie, nie.
Watpliwosci ma się z własnej niepewności a nie z cudzego gadania.
Jak ja chciałam imię dla córki to wszystkie legiony świata mogły mówić co chciały a ja i tak nadalam takie imię jakie chciałam i tyle.
Przestan patrzeć na to co mówią ludzie i nazwij dziecko jak chcesz. Skoro mąż powiedział, ze mu wszystko jedno to nazwij np. Helena i już. Tobie się podoba a chłop się przyzwyczai.
 
Nom. Stąd też te wątpliwości, od takiego głupiego gadania.
To popracuj nad poczuciem własnej wartości, masz dziecko, nie powinno oglądać zahukanej matki która trzęsie się czy ludzie, którzy z grzeczności i chęci podtrzymania rozmowy pytają o imię nie pomyślą, że jest wariatką bo nazwie Misia, Cysia czy inna Mia a nie Kasia jak mówiła.
I na której decyzję wpływa pieprzenie kobiety poza wiekiem rozrodczym. Są trudniejsze decyzje w życiu, nie życzę Ci żebyś musiała ich podejmować za wiele, ale nie możesz się aż tak przejmować bo będziesz nieszczęśliwa. A widzę że do wszystkiego próbujesz podejsc z humorem i takim „oj tam” podczas gdy się przejmujesz aż bije to w oczy z ekranu, pamiętaj że z tego co niewyrażone później są problemy.
 
Przepraszam, absolutnie nie bierz tego do siebie,.bo Cię nie znam - ale mam trochę ciarki żenady, jak słyszę, że córeczka Michalina po tatusiu Michałku. Albo Aleksandra po tatusiu Olku. A jak żyję nie słyszałam, żeby ktoś nazwał synka, dajmy na to, Paweł po mamusi Paulinie 🙈 nazywać dziecko po ojcu, to jakby dodatkowo potwierdzać czyjeś ojcostwo 🙈 Helena i Alicja to piękne imiona.
 
Mi się strasznie podobało pewne imię ale zastanawialiśmy się, bo jest bardzo popularne... Gdzieś przeczytałam, że moze jest pełno w Twoim przypadku Alicji ale Twoja będzie jedyną dla Ciebie...jak to prEczytalm nie mialam wątpliwości...podoba się Alicja, daj Alicja, nie patrz na innych
 
reklama
Ja z imionami dzieci też miałam pod górkę. Ja i mąż to totalnie inne światy w tej kwestii. Żadne imię się nie pokrywało. Potem napisałam listę 30 imion które mogą być. Mój mąż wszystkie skreslil. Koniec końców mąż stwierdził że każde byle nie Bruno, które było moim wymarzonym. Wzięłam drugie z listy i do niego się przyzwyczaił. Z córką był ten sam problem. Tyle że to on napisał swoją listę z lekkim nastawieniem bym wybrała Alicję, bo to dla niego bardzo ważne imię. No i się zgodzilam bo właściwie było jedyne znośne, ale wkurza mnie jego popularność. Też się z czasem przyzwyczaiłam.
 
Do góry