reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych lutowych maluszkow

reklama
Ja mam dla dziewczynki od "zawsze" Amelię zaklepana, natomiast odnośnie chłopca nie mam kompletnie koncepcji Ł mi ostatnio z Kamilem wyskoczył, nie ma takiej mozliwosci :D
 
u nas dla dziewczynki to Antonina(Tośka) lub Michalina a dla chłopca to Leon lub
Ignacy ale to może jeszcze się zmienić


mi się bardzo podoba Szczepan ale mój S nie chce slyszec
 
Jak byłam w pierwszej ciąży to dla dziewczynki mieliśmy wybraną właśnie Amelię ale teraz tyle dziewczynek nosi to imię że sama nie wiem.Zresztą z Marcelem było podobnie,imię miało być rzadziej spotykane a teraz na placach zabaw co chwilę słyszy się Marcel :-) Z dziewczyńskich imion podoba mi się jeszcze Anastazja lub Nastazja w skrócie Nastka, jeszcze nie wiem co M na taki pomysł oraz bardzo Elena przypadła mi do gustu tylko pewnie większość myliłaby z Heleną a to już nie moje klimaty:-D Natomiast dla chłopca jesteśmy zgodni na imię Dorian, lubimy mało popularne imiona ;-)Podoba nam się jeszcze Julian lub Juliusz ale Julek już mniej a tak by na niego wołali.No nie wiem zobaczymy jeszcze.
 
Ajentko na Anastazję również mówi się w skrócie Nastka, Nastusia... Jest to bardzo popularne imię w Rosji. Nasi znajomi już wzięli to imię dla swojej córeczki, więc u nas odpada :)
 
U mnie od "zawsze" królowała Aleksandra (Ola) ale teraz o dziwo zaczynam myśleć o Poli...:-D Natomiast jeśli byłby to chłopiec i gdybym nie mieszkała w Pl to miałby imię Eathan (Itan ) lub Nathaniel .... A tak to jeszcze nie wiem...;-)
 
89Katia Tak,tak wiem że na Anastazję też mówi się Nastka, w kalendarzu widnieje i Anastaza i Nastazja jako dwa odrębne imiona. :-)
inka W Polsce już wielu chłopców nosi imię Nataniel tylko spolszczone właśnie, bez h w środku :-)
 
Ja nie mam jakichś pewniaków tym razem. Choć od dawna powtarzam, że córeczka to Lucyna, ale podoba mi się wiele imion. Kiedyś myśleliśmy o Lenie, ładne są też Helena, Milena, Pola, Kamila, Laura, Danka, to raczej nie przejdzie u M, za to podejrzewam, że będzie nalegał na Lidię. Co do chłopców to przyznam szczerze będzie większy problem, narazie chodzi mi po głowie jakiś Andrzej, Jędrzej, Tadeusz. Generalnie raczej jakieś starodawne jak widać dominują, zresztą do Franka i Stasia nie pasuje Andżelika czy Gracjan :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mysmy przy pierszym mieli tylko dziewczynke wybrana (Lidia), choc maz do chlopca bardzo chcial "Bronek". Nie Bronislaw tylko Bronek ( nawet w dokumentach) jestesmy za zgranica i nie wyobrazalabym sobie przeczkolanki wolajacej mojego synka "Bronislaw" :)A terazznow dla chlopca nie wiem, a dla dziewczynki zaczyna mi sie podobac Lea.
Mama Stacha
ja przy pierwszej ciazy baaardzo chcialam Lidie i mam:) Do teraz jestem w tym imieniu zakochana i wiele osob chwali nam to imie. Wiec polecam :)
 
Do góry