reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak jesteśmy traktowane?

My wczoraj byliśmy w IKEA właśnie, poszłam oczywiście do kasy z pierwszeństwem. Ani kasjerka, ani kobieta która stała przed nami mnie nie przepuściła. I nawet M. był zszokowany, że ta przed nami odwróciła się, zobaczyła że ciąża i jeszcze bardziej zwarła pośladki aby nie puścić do przodu.
No tak to już jest...
 
reklama
My wczoraj byliśmy w IKEA właśnie, poszłam oczywiście do kasy z pierwszeństwem. Ani kasjerka, ani kobieta która stała przed nami mnie nie przepuściła. I nawet M. był zszokowany, że ta przed nami odwróciła się, zobaczyła że ciąża i jeszcze bardziej zwarła pośladki aby nie puścić do przodu.
No tak to już jest...

Właśnie tu jest rola kasjerek. Skoro wie w jakiej kasie obsługuje to niech się umie zachować. Może jakbyśmy tak poszły raz czy dwa na skargę do kierownika to panie by się nauczyły. Dla mnie kolejki są okropne. Ja nie mogę stać. Muszę albo siedzieć albo chodzić. Dzisiaj w tramwaju stałam tak długo aż ktoś wstał z miejsca bo wysiadał. Nikt mi miejsca nie ustąpił i wszyscy odwracali oczy.
 
Ja tam jakos za specjalnie nie korzystam z przywilejow ciezarnej ale w Polsce raz chcialam z tego korzystac bo bardzo sie spieszylam i jeszcze bylo mi troche slabo przez upal to poszlam w Auchanie do kasy z pierwszenstwem, nie dosc ze w tej kolejce nastalam sie jak glupia a przedemna nie bylo nikogo kto mialby taki sam przywilej jak ja to jeszcze kasjer widzac moj brzuch tez nie zareagowal bylam taka wsciekla ze masakra, a Pani ktora stala za mna tak samo w zaawansowanej ciazy troche sie tam odzywala ale mimo to i tak nikt na to nie zareagowal
 
Skąd ja to znam :/ raz w tyg robimyzakupy w auchan ostatnio stajemy do kasy pierwszenstwa dla ciezarowek nigdy nie zauwazyla nas kkasjera nie mowiac o innych ludziach w kolejce. Smielismy sie strasznie z ludzkiej znieczulicy stojac z M w tej dlugiej kolejce. Obserwujac ludzi co odwracali glowy, szukali czegos w torbach, przegladajacych swoje zakupy ale nikt nie staral sie mnie zauwazyc. Mielismy ubaw M jak przyszla nasza kolej zapytal kasjerke czy ciezarna ma sobie wepchac sie w kolejke czy ona ja powinna poprosic kasjerka tylko popatrzyła i wy wróciła oczami.

W rossmanie jest akcja pierwszenstwa dla ciężarnych i co z tego kolejka stoi a kasjerka nie widzi ciezarowek.
Tak naprawde to obsluga powinna zauważać ze ciezarna stoi jakby pokazali klientim ze tu traktujemy z pierwszenstwem ciezarne to ludzie moze czegos by sie nauczyli.

Ja jestem z tych co nie prosza raczej o pomoc ale jak bulam z Maja w ciazy Filip byl w wozku musialam wsiąść do autobusu gdzie byly dwa schodki i barierka pi srodku sama nie dalam rady ( 8 miesiac) prosze pana czy moze mi pomoc z wozkiem i co slysze?
*Jak sobie zrobiła to niech sobie teraz sama nosi!
Stanelam jak wryta pan wsiadl do autobusu ja zostalam poszlam piechotą.

Jeszcze inna historia :) wsiadan do autobusu tez w ciazy z Maja koncowka juz brzuch wielki koniec lata z brzegu widze wolne siedzenie wiec zmierzam w jego kierunku chce usiąść. Raptem ktos mnie taranuje jakiś chlooak gira 29 lat siada i z usmiechem mówi Kto pierwszy ten lepszy :/

:)
 
Dziewczyny u mnie w tesco jest kasa pierwszeństwa. Żadko otwarta ale jest i kasjer sam wyłapuje ciężarne. Ale jakby nie wyłapał to ja bym poszła sama do przodu i nie pytała nikogo o pozwolenie. Jakby ktoś miał jakiś problem to bym się spytała czemu na tyle kas akurat musiał stanąć w tej jednej gdzie jest pierwszeństwo dla inwalidów i kobiet w ciąży. Ogólnie to ja i tak z tego nie korzystam bo wolę iść do kas samoobsługowych.

A co do podejścia typu nikt mi nie ustępuje to ja też nikomu nie będę to wg. mnie jest bez sensu bo koło się zamyka. Najpierw sami powinniśmy dać coś od siebie a później oczekiwać. Inaczej nikt nigdy nikomu nie ustąpi pierwszy ;) oczywiście można tak robić ale wg. mnie takim sposobem traci się prawo do narzekania :p
 
Powiem tak - ja po prostu zawsze przepuszczałam i myślałam, że to normalne, że to robię (nadal będę tak robiła) i sądziłam, że inni też tak uważają i gdybym była w pewien sposób uprzywilejowana to spotkałabym się z tym samym. Byłam widać naiwna:) A nie mam takiego charakteru, aby iść i walczyć o swoje miejsce w kolejce - no nie mam - to pokornie stoję i czasem mam nawet ubaw, że ludzie udają, że nie widzą.
 
ja jak nie bylam w ciazy to staram sie przepuszczać, teraz tylko raz mnie gosc przepuścił, ostatnio to nawet baba sie wepchała przede mnie ,. bo mam tylko"jeden" produkt, no coz taka kultura w moim mieście widocznie
 
A ja mam taki charakter, że i raz w Ikei i raz w Auchan po prostu poszłam i powiedziałam, że przepraszam ale to kasa pierwszeństwa i ja je mam i stanęłam przed ludźmi. Po prostu się wepchnelam za osobę płacącą tym bardziej, że wszyscy byli "normalni" to znaczy z nieuprzywilejowanych. I ledwo się powstrzymuję, żeby kasjerce nie zwrócic uwagi, że od czegoś tu jest. A jakby ktokolwiek cokolwiek mruknął to od razu wypalę, że moje dziecko będzie temu komuś na emeryturę zarabiać więc należy mi się. Czasami trzeba być bezczelnym bo nie można liczyć na ludzką życzliwość.
 
I ja Ci Doris zazdroszczę!:) Choć mam jeszcze 10 tygodni na wyćwiczenie w sobie tego zachowania, tak na przyszłość. Może mi się uda!
 
reklama
Do góry