reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Moja corka ma roczek i chcialabym ja nauczyc np. chodzic spac o 20-21. niestety mi sie to nie udaje czy ktoras z was moze mi powiedziec jak zmienic godzine zasypiania u dziecka... vanessa ma dopiero roczek a zasypia o 22 nawet czasami o 24 :-( :confused:
Po pierwsze To wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin!!!:-)
A po drugie to czy twoje dziecko ma drzemki w dzien jesli tak to o ktorej one sa:confused: :confused: Bo moje dziecko tez jesli nie raz mi sie nie stety zdarzy zeby poszlo kolo 16ej na drzemke(odstawilam ja od piersi w dzien i dlatego ma problem z zasnienciem) to pozniej wieczorem mamy problem.Ale normalnie to o 20:00 po kapieli juz nam spi.Ale trzeba pilnowac spania w dzien.Najlepiej jakby dziecko najpozniej kolo 12:00 robilo sobie drzemke i to koniec.Wtedy napewno pojdzie normalnie spac wieczorem:-)
 
SECASIU wiem że wszyscy prosza o to samo ale czy możesz przesłać mi magiczne księżeczki "wychowanie bez porazek" i "usnij że wreści" mam nadzieje ze nie przekreciłam tytułów
Z gory dziękuje mój adres mip2@wp.pl:-)
 
Hej brac na przetrzymanie to nie zadna sztuka wg mnie dziecko czuje sie opuszczone i nie wie co sie dzieje ze nagle zostalo samo. Sprobuj albo zastosowac metode podnoszenia i kladenia do skutku az sie uspokoi albo poloz ja na bok zacznij poklepywac rytmicznie w rytm bicia serca z mowiemiem lekkiego sz... sz... u mnie to zadzialalo i teraz mala klade pobawi sie w lozeczku i sama zapypia. Zastosowanie latwego planu wg ksiazki Tracy Hogg tez jest dobre - za jej pomoca zrezygnowalismy ze smoka w 3 dni :)

Czy możesz podać tytuł tej księżki
 
witam,

Jeśli to możliwe to prosiłbym również o przesłanie tej książki (lub wszystkich ;)) na adres krzyzanowski @ hot . pl

Pozdraiwiam
Ganz neu tata :D
 
Marta@- wyżej na tej stronie jest link do książki, o która się pytasz - jest to wersja elektroniczna, ale...każdy sposób zdobycia wiedzy jest dobry. Miłej lektury - ja już zaczęłam, bo chyba zagapiłam się na starcie z wychowywaniem :(
 
reklama
Witajcie,
Ja już przeczytałam tą książkę, ale tak z doskoku, bo jak to mama 2 miesięcze=nej Gabrysi inaczej nie dałam rady i albo coś źle zrobiłam, albo ta książka nie jest do końca dobra. Gabrysię usypialam tak jak tam napisano, kładłam po kąpieli do łóżeczka i wychodziłam, jak płakała bardzo przychodziłam i brałam na ręce, klepałam po pleckach i "szyszyszałam":) Efekt był taki, że pierwszego dnia usneła o 01.45!!!(zawsze zasypiała o 20.00).Następnego 23.40, następngo 23.40, następnego o 22.00, a po tygodniu czasami zasypiała, czasami nie. Caly dzień jej się porozwalał, poza tym skutkiem tego zasypiania, Gabrysia zazwyczaj pogodna, zaczęła budzić się z placzem. Zaprzestałam tych praktyk i Niunia zasypia czasami w łóżeczku, czasami na rączkach po 5 minutach i unormowalo się w nocy wstaje o 03, a potem o 06.30 i śpi do 08.00. Myślę, że nie trzeba tak się sugerować tą książką po prostu:)
 
Do góry