reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko "wiszenia" na cycu?

Oliwia 74 zgadzam sie z Tobą z tym ze nasze maluszki przyzwyczily sie do tego ze kojarza mamei cyca przy zasypianiu, sa to czynniki tj kojarzenie lyzeczki i talerzyka przy jedzeniu. tez troche poczytalam tej ksiazki(za ktora dziekuje Doveinred!:) ) tylko co teraz??? co zrobic zeby odzwyczaic noi zeby maluchy zmienily nawyki.Chcialam powoli probowac nowe metody ale wlasnie dzis moj maly dostal goraczki i podejrzewam zabkowanie...wiec chyba musze poczekac. dzis w nocy juz lepiej spal wiec moze rzeczywiscie to wina zabkow po czesci ofcourse bo wiadomo ze przyzwyczajenie nadal jest...
 
reklama
doveinred rozumiem przemysle twoje rady i sprobuje smoczka, nawet juz zamowilismy z mezem na allegro:) a co do laktacji to niedawno gdzies przeczytalam ze najwazniejsze nie dac na poczatku smoka zeby przez pierwsze 6tygodni dzieciatko nauczylo sie prawidlowo ssac piers. Takze juz sie nie boje i sprobuje moze ulzy mu na dziaselka i nie bedzie tak zle z tym zabkowaniem ..oby!
 
Anulka86- mam madzieje ze to zabkowanie a nie przeziebienie.Mozesz poczekac ale nie wiadomo jak to dlugo potrwa bo moj juz zapkuje od 2,5 miesiaca aj jeszcze zabki mu nie wyszly:-). Ze smoczkem to sproboj, tylko pamietaj zeby byl prawidlowy co do wieku dziecka.
No musicie usiasc z mezem i zaplanowac plan dzialania (my tak zrobilismy) wydrukowalismy ta tabelke co jest na koncu ksiazki i przez pierwszy tydzien rejestrowalismy spanie jedzenie i okresy aktywnosci. Potem widzi sie co czesciej wystepuje i jak czesto dziecko jada. Potem przemyslcie jak by tu ulozyc i ustalic drzemki i karmienia. I na poczatku scisle sie tego trzymac.
Zycze powodzenia w realizacji. Trzymam kciuki:-):-):-):-)
 
Doveinred chcialabym ci serdecznie ci podziekowac dzieki tobie moje dziecko spi budzi sie w nocy 2 razy nie 15 nie 10 tylko 2 ,czuje sie jak by ktos mnie z klatki wypuscil.Zaczne po kolei zaczelismy w niedziele wieczorem o 20 nie dalam jej zasnac przy cycu nakarmiona odlozylam do lozeczka po 10 minutach zaczelo sie ryku bylo 25 minut co chwile chodzilismy glaskalismy w koncu zasnela ale po 30 minutach obudzila sie to juz byla histeria ja chcialam juz odpuscic ale moj stanowczo powiedzial ze jak sie zdecydowalismy to nie ma ,gdy placz trwal juz godzine wzielam ja i nakarmilam ale odlozylam z powrotem do lozeczka,od razu zasnela obudzila sie po 3 godzinach karmienie i do lozka itak jeszcze byly 2 pobudki,na drugi dzien placzu bylo 15 minut i 3 pobudki w ciagu nocy,a dzisjaj placzu nie bylo wogole mala 0d 8 spi ,w dzien tez jej nie daje zasnac przy cycu tylko do lozeczka dzisjaj spala 2 razy w ciagu dnia po godzinie gdzie do tej pory miala drzemki 30 minutowe ,jejku jaka jestem szczesliwa!!
 
To ciesze sie niezmiernie ze pomoglam:-):-);-);-):-):-)
Z kolejnymi tygodniami bedzie coraz to prosciej bo np. za 3 tyg juz bedzie tylko budzila sie 1 raz.
Fajne uczucie jak sie czlowiek wkoncu wyspi:-D co nie!!!!
POZDRAWIAM:-):laugh2:
 
Oliwia 74 jestem w szoku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba musze tej metody wyprobowac bo jestem juz wrakiem...zmeczona na maksa i niewyspana a dziecko budzi sie co chwila w nocy juz chyba ze20razy a nie10 jest coraz gorzej. Myślalam w pewnym momencie ze sie polepsza jak wprowadzilam kaszke na noc ale jednak sie mylilam to nic nie dalo bo tylko 2 noce byly lepsze a teraz to on znowu sie buntuje a pozatym kaszki tez juz nie chce cwaniaczek. Spróbuje tej metody z ksiazki tylko dokladniej przeczytam. Wogole to raz udalo mi sie uspic malego na rekach troche jeczal poplakiwal ale zasnal w koncu noi spal dluzej niz zwykle bo az 3h!!! potem sie obudzil na karmienie to juz wzielam go do lozka. Ogolnie problem lezy tez we mnie bo nie mam sily go lulac. Ostatnio mialam mocne zawroty glowy z przemeczenia i dlatego ciezko mi sie zebrac do tego wszystkiego. Ale chyba nie mam wyboru. Oliwia 74 mam kilka pytan : czy ktos Ci pomagal w usypianiu? czy sama wstawalas itp. 2pyt. czy karmilas tj zwykle czy moze cos zmienialas chodzi mi o to zae ja karmie na lezaco i moze powinnam karmic w nocy na fotelu i odkladac jak maly przysypia??? co mam robic jesli on je trroche i przysypia? nie je naraz duzo? odp prosze! ps nakrecilam sie na ta metode:D:D:D
 
doveinred - czytalam z otwarta buzia bo pochlaniam wszystko,aby dowiedziec sie na ten temat jak najwiecej.W prawdzie nasza Wiki jest jeszcze malutka ale chcialabym juz zaczac cos z tym robic, bo oczywiscie rowniez zasypia tylko przy cycu,spi ze mna w lozku itd.Chcialabym moc juz zrobic cos w domu i najzwyczajniej pojsc pod prysznic lub w koncu normalnie zjesc ale sie nie da.
Dzieki za linka z ta ksiazka bo rowniez skorzystalam:-)mam pytanie-czy Ty tez zaczynalas uczyc dziecko samodzielnego zasypiania tak wczesnie czy lepiej z tym jeszcze poczekac?
pozdawiam!
 
reklama
Oliwia 74 jestem w szoku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba musze tej metody wyprobowac bo jestem juz wrakiem...zmeczona na maksa i niewyspana a dziecko budzi sie co chwila w nocy juz chyba ze20razy a nie10 jest coraz gorzej. Myślalam w pewnym momencie ze sie polepsza jak wprowadzilam kaszke na noc ale jednak sie mylilam to nic nie dalo bo tylko 2 noce byly lepsze a teraz to on znowu sie buntuje a pozatym kaszki tez juz nie chce cwaniaczek. Spróbuje tej metody z ksiazki tylko dokladniej przeczytam. Wogole to raz udalo mi sie uspic malego na rekach troche jeczal poplakiwal ale zasnal w koncu noi spal dluzej niz zwykle bo az 3h!!! potem sie obudzil na karmienie to juz wzielam go do lozka. Ogolnie problem lezy tez we mnie bo nie mam sily go lulac. Ostatnio mialam mocne zawroty glowy z przemeczenia i dlatego ciezko mi sie zebrac do tego wszystkiego. Ale chyba nie mam wyboru. Oliwia 74 mam kilka pytan : czy ktos Ci pomagal w usypianiu? czy sama wstawalas itp. 2pyt. czy karmilas tj zwykle czy moze cos zmienialas chodzi mi o to zae ja karmie na lezaco i moze powinnam karmic w nocy na fotelu i odkladac jak maly przysypia??? co mam robic jesli on je trroche i przysypia? nie je naraz duzo? odp prosze! ps nakrecilam sie na ta metode:D:D:D
Witaj Anulka na dzien dzisiejszy mala zasypia o 20 spi do 9 w tym czasie budzi sie 3 razy czasami 4 na karmienie ,mala karmie teraz na siedzaca do tej pory robilam to lezac,na wieczor karmie ja wczesniej kiedy nie jest jeszcze spiaca nie daje jej zasypiac przy cycu i odkladam do lozeczka,w nocy tak samo gdy widze ze juz nie je zabieram cyca i do lozeczka,w nocy jak ja poloze od razu zasypia ,natomiast wieczorem czasami marudzi ,to zagladam do niej i po okolo 20 minutach zasypia,w dzien tak samo od dwoch dni mala jak ja klade spac kolo 12 to spi 2 godziny ,gdzie jeszcze nie dawno bylo to 30 minut,maz mi tylko w tym pomogl ze przez pierwsze 2 dni na zmiane do niej chodzilismy co 5 minut ,tak jak w ksiazce jest opisane ,no i w miare ma uregulowany juz dzien ,jak wstanie o 2 to nastepna drzemke ma kolo 4,30 spi godzine na spacerze,tez zauwazylam ze jak je zupki ideserki to wdzien mniej wola cyca bardziej do popicia niz do jedzenia,takze zacznij jak najszybciej na pewno sie uda trzymam kciuki i napisz ,tylko musisz byc silna przez pierwsz dwa dni bo nie beda latwe,bo moja pierwszy dzien ochrypla od placzy a ja ryczalam razem znia,
 
Do góry