reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poinformować o ciąży?

K

Kasia2301

Gość
Hej dziewczyny! Macie jakies pomysly, jak delikatnie poinformowac partnera o ciazy? Dodam, ze mamy juz jednego szkraba, a tatus jest dosc wygodnym czlowiekiem i zbytnio nie chcial drugiego dziecka. Juz sie boje...
 
reklama
reklama
Z nerwow sie poplakalam. Cisnienie bylo za duze. Nie skakal z radosci, ale przyjal ze spokojem i powiedzial...: " I kto mi teraz sufit pomoze obnizac?" I sie rozesmial...Nie byl zdziwiony, ze tak późno, bo wytlumaczylam, ze sie balam reakcji. No i nie bylam pewna, ze z dzieckiem bedzie ok.Dzis mialam USG prenatalne i lekarz mowi, ze dziecko jest zdrowe i zadna macica nie jest obkurczona. Ta moja lekarka chyba kupila dyplom, bo same wpadki ma u mnie.
 
Z nerwow sie poplakalam. Cisnienie bylo za duze. Nie skakal z radosci, ale przyjal ze spokojem i powiedzial...: " I kto mi teraz sufit pomoze obnizac?" I sie rozesmial...Nie byl zdziwiony, ze tak późno, bo wytlumaczylam, ze sie balam reakcji. No i nie bylam pewna, ze z dzieckiem bedzie ok.Dzis mialam USG prenatalne i lekarz mowi, ze dziecko jest zdrowe i zadna macica nie jest obkurczona. Ta moja lekarka chyba kupila dyplom, bo same wpadki ma u mnie.
I super! 💞Nie taki diabeł straszny był 😍
 
Super, że zrzuciłas to z siebie. On nie zareagował tak źle, a możecie spokojnie coś sobie zaplanować. Co do budowy domu, bym się tak nie martwiła. Ja jeśli niedługo zajde, będę miała tradycyjnie wybitnie zagrożona i powikłana ciążę, ale sprawy organizacyjne czy zwykłą pomoc niezwiązana z dźwiganiem i nadwyrężaniem będę mogła ogarnąć, kiedy nie będę w szpitalu. Zobaczysz jak się będziesz czuła, na co Ci lekarz pozwoli i jak sobie poustalacie różne sprawy.

No mój mąż np. wie, kiedy mam okres i kiedy mam dni płodne. Wiadomo nie będzie szukał podpasek, czy na pewno są, ale już gdyby Go chęci napadły to, by wiedział, że nie ma. A przed lubi wykorzystać cennie czas, bo wie, że czeka Go przerwa. 😀 Większość facetów, których znam wie mniej więcej, że jest to co miesiąc, w której części będzie i zauważyłam, że jak organizują wycieczkę, romantyczną kolację lub inną niespodziankę to wiedzą, jakiego okresu unikać. No ale to zależy od faceta.
 
Ostatnia edycja:
Większość facetów, których znam wie mniej więcej, że jest to co miesiąc, w której części będzie i zauważyłam, że jak organizują wycieczkę, romantyczną kolację lub inną niespodziankę to wiedzą, jakiego okresu unikać.

Tu się zgodzę, kiedy mój Mąż planuje romantyczny wyjazd, to sprawdza na blistrze, kiedy mi okres wypada, żeby "nie wtopić". Tyle że ja na moich tabsach to mam taki okres, że seksu nie wyklucza, dlatego u nas nie ma wyliczania, ile do okresu i jak długo będzie trwać ;)



@Kasia2301 , fantastycznie, że spadł Ci kamień z serca!!! Teraz już razem będziecie przechodzić przez ciążę :)
 
reklama
reklama
Do góry