reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się bawić z brzdącem?

My bawimy się karuzelą, matą. Do wózka doczepiłam łuk TL, żeby ją zabawić na wypadek kryzysu. Ale najbardziej kocha zabawy nóżkami. Jak kładę ją na przewijak by zmienić pieluchę to już się uśmiecha, bo wie że będziemy się bawić nóżkami, będzie mogła nimi wierzgać, machać, unosić do góry, odpychać się od mojego brzucha. Na tej samej zasadzie lubi się kąpać, tzn. trzepotać nogami w wodzie. Po kąpieli mamy całą łazienkę pozalewaną wodą:-)
 
reklama
Spróbowaliśmy dzisiaj kosi kosi, jest zainteresowanie. I jeszcze: myzia myzia, a ty a ty a ty. :)

wiosna - ja mojemu parę dni temu pokazałam, jak to fajnie wierzgać w wannie nogami i teraz jak tylko wkładam go do wanienki jest radocha z nóżkami. :-D
 
U nas tez kosi kosi i myzia myzia jest przebojem.A najbardziej się chichrze jak jej rączkami głaszcze po mojej buzi i robimy pierdzioszki na jej szyjce przy uchu
 
U nas w łaski wróciło czytanie bajeczek, mała jeszcze miesiąc temu strasznie płakała jak jej próbowałam coś poczytać, teraz to patrzy z zaciekawieniem:-)
 
pscółka to taka piosenka/wierszyk mówiony rytmicznie
są różne wersje np taka : Kosi kosi łapci pojedziem do babci od babci do mamy mama da śmietany.
Kosi kosi łapci pojedziem do babci od babci do cioci ciocia da łakoci.
Kosi kosi łapci pojedziem do babci od babci do taty tam jest pies kudłaty.
Kosi kosi łapci pojedziem do babci od babci do dziadka na czerwone jabłka
i do tego klaszczesz rączkami dziecka w rytm. my jeszcze nóżkami klaszczemy albo nóżka rączka...mniej się buntuje jak przy masażach...

hi hi inie wiem dlaczego ale Olek lubi piosenkę : Łapy łapy cztery łapy...wydaje mi się, że dość często śpiewałam ją z Michałem pod koniec ciąży...ale pozytywki puszczanej pod koniec ciązy jakoś nie pamięta lub nie lubi. a przy tej piosence radocha...Kopie w wodzie od dawna :-( i przez to chlapie na buzie a jak nachlapie na buzie to jet płacz, raz chlapnęło troszkę wody do oka i była masakra po prostu. karmiłam go w ręczniku bo inaczej się nie chciał uspokoić o_O

Zabawy dla niemowlaków od 3 do 6 miesiąca - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety a tu jeszcze kilka propozycji
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fel - dzięki, zapewne ktoś mi to w dzieciństwie śpiewał ale nie pamiętam:-D mój Mały chlapie jak oszalały jak tyko wodę poczuje i zachlapane oczy mu nie przeszkadzają, co tylko tym bardziej nas utwierdza w tym, że jak wyzdrowieje to bierzemy na basen:tak:
 
Do góry