reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak się zwracamy do teściowej/ teścia?

jak się zwracamy do teściów?

  • mamo/tato

    Głosów: 16 35,6%
  • proszę pani/ pana

    Głosów: 10 22,2%
  • po imieniu

    Głosów: 3 6,7%
  • inaczej

    Głosów: 18 40,0%

  • Wszystkich głosujących
    45
Ja również cały czas nie mogę się przełamać aby mówić mamo tato do teściów. Zazwyczaj zwracam się bezosobowo. Kilka razy powiedziałam, ale jakoś głupio bo mam swoją mamę i swojego tatę.
 
reklama
rowniez sie wypowiem :D ja mialam duze problemy z tym jak sie zwracac do tesciow :p w rezultacie tego mowie mamo do tesciowej chociaz czasami mi to z duzym oporem przychodzi :p a do tescia w sumie jakos tak bezosobowo wychodzi :p
 
Mimo, że mam fajnych teściów to i tak zwracam się do nich bezosobowo, czasem trudno coś powiedzieć przez to, teściowa nalega bym mówiła do niej mamo, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby mówić do nich po imieniu to by raczej nie przeszło, za to mąż mówi do moich rodziców mamo/tato i nie ma z tym problemu
 
Ja ma tylko teściową :) i mówie do niej "mamo" (ale nie mogę się przełamać żeby nie mówić do niej w 3 osobie np. "czy mogłaby mama..." itp. chociaż już mi to lepiej wychodzi i czasami nawet uda mi się powiedzieć normalnie), do męża babci i ciotki też mówie babciu, ciociu :) Mój mąż do moich mówi mamo/tato chociaż on nie ma zbyt wielu okazji :) bo widujemy się z moimi rodzicami kilka razy w roku tylko.

Ostatnio miałam niezłą sytuację :) po niezbyt przespanej nocce teściowa przyjechała żebym sobie odespała :) i jak wstałam z drzemki jeszcze śnięta to powiedziałam do niej per pani :) to skomentowała tyle że chyba się jeszcze nie obudziłam :p
 
Ostatnia edycja:
fajny temat;-)
Ja do swoich mówię mamo-tato...
Na początku to jak miałam to powiedzieć to jakby mi ktoś gardło zcisnął normalnie!!!!Przez 2 lata się z tym męczyłam,ale mówiłam...no a teraz to jakoś tak mi leci i za bardzo problemów z tym nie mam bo już prawie 4 lata będzie od ślubu to i czas na przyzwyczajenie się był:-D
 
Ja też mówię do teściowej "mamo",a że do mojej mamy mówię "mamuś" to to "mamo" wychodzi niezbyt pieszczotliwie, więc nie mam z tym problemu ;-)
 
ja także do mojej zwracam się bezosobowo, może kilka razy zdarzyło się że powiedziałam "babciu" i nie wyobrażam sobie mówic do niej "mamo", bo jej tak nie traktuję i nie będę
natomiast do teścia mogłabym mówić "tato" i byłoby ok
często zdarza się że mówię do mojego "zapytaj się mamy czy ....?"
 
ja mówię do teścia per pan (teściowej nie mam) tylko dlatego, ze nigdy mi nie powiedział, zebym zwracała się do niego tato a uważam,że to powinno wyjść od niego więc jest jak jest. Nawet nie poruszał tego tematu.
 
reklama
Mi teściowa mówiła, żebym do niej mówiła "mamo", ale ja wtedy kobieta w ciąży nie wiele myśląc powiedziałam niezbyt kulturalnie "Mamę to ma się w życiu tylko jedną" :tak: i tak zamierzam mówić na Pani lub bezosobowo :-D już na zawsze :happy::-D
 
Do góry