reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

Proszę o poradę w kwestii wyboru fotelika na lekkiej 4-latki. Wazy niespełna 14 kg i ma 99 cm. Jeździ teraz jeszcze w foteliku 9-18 kg ale muszę kupić drugi do samochodu męża. Chciałabym jednak żeby był to dobry fotelik na dłużej, który w przyszłości będzie jej głównym fotelikiem. Zastanawiam się czy bezpieczniejszy jest dla dziecka np Recaro Young Sport 9-36 z możliwością jazdy w pasach 5-punktowych czy może już kupić fotelik z zakresu 15-36 który ma więcej * w ADACU np Romer kidfix. Zastanawiałam się też nad fotelikiem Romer Xtensafix ale nie znalazłam testów ADAC, a opini tez jest mało.
Na razie skłaniam się ku dobremu fotelikowi z zakresu 15-36. Oboje z mężem jeździmy skodą octawia więc nie powinno być problemu, że fotelik do mojego samochodu pasuje ,a do męża nie.
Bardzo proszę o poradę bo już wariuje od nadmiaru przeczytanych informacji ;)
 
reklama
Dzisiaj byłam w sklepie na wstępną przymiarkę i sprzedawca polecał casualPlay Protector FIX. Podoba mi się w nim możliwość lekkiego rozłożenia na wypadek snu, co jest rzadkością w tym przedziale wagowym fotelików (15-36 kg). Ale żeby nie było zbyt łatwo to polecanego fotelika nie było obecnie w sklepie :)
Miał Pan może do czynienia z tym fotelikiem? Czy jest to gorszy wybór od Recaro lub Romera mimo podobnych ocen w testach ADAC?
 
U nas sprawdziły się w praktyce (wypadek samochodowy) foteliki Concord Lift Evo. Dzieciakom nic się nie stało. Później rosły razem z nimi - polecam.
 
W jakim sensie później?? po wypadku??? Po wypadku foteliki należy zutylizować, bo drugi raz mogą już nie spełnić swojej funkcji!!!!
 
Mam pytanie na temat używanego już fotelika. Siostrzenica ma w tej chwili 16 miesięcy i 13 kg, ale zaczęła używać fotelika mając 11 miesięcy. Do tamtego momentu jeździła w "przywózkowym" gratisie. Niestety musiałam uczestniczyć w zakupach, bo nieobeznani w internetowym świecie. Jej rodzicom najbardziej zależało na tym, żeby kupić jeden fotelik, który dziecko będzie użytkowało do końca zapotrzebowania. Drugim kryterium była cena: im tańszy tym lepiej. (Dodam, że nie należą do najbiedniejszych... Powiedzmy, że są z południa Polski:p). Zasłaniali się tym, że przecież zdarzają się "dobre" foteliki w promocjach, więc cena nie mogła przekraczać 100 zł :szok:

Jedyny "normalnie" wyglądający fotelik w przedziale 9-36 z tworzywa a nie ze steropianu jaki znalazłam to
Fisher Price 9-36 BELINE SP


Pomijając fakt, że nie potrafią korzystać z fotelika, bo po 5 miesiącach dalej wołają mnie, żebym go zamontowała (instrukcja obsługi gryzie) i szczycą się tym, że mają "ładny" i "nowoczesny" fotelik (kwestia gustu oczywiście), zastanawiam się, czy on w ogóle przeszedł jakiekolwiek testy. Czy jest on choć w miarę bezpieczny? Wiem, że ten model jest sprzedawany pod różnymi markami i jest dość popularny w innych krajach.

Moje pytanie:
Czy ten model przeszedł testy i jeśli tak: ile gwiazdek otrzymał?

Pytam, bo wprawdzie dziecko nie jest moje, ale patrzeć na ich nieodpowiedzialność i płytkość nie mogę, więc się szarpnę, jeśli obecny fotelik zagraża dziecku.

Dziękuję z góry za odpowiedź


Głupi ma szczęście można by rzec ;) - Fotelik ten jest produkowany przez Firmę Nania i sprzedawany na różnych licencjach (min. Fishera, ferrari chyba też Disney ) W 2012r uzyskał 3* ADAC . Jak na tak niski budżet całkiem nieźle, oczywiście jakość materiałów raczej nie wróży dla niego trwałości i stałego poziomu bezpieczeństwa przez projektowane 11lat użytkowania.

Pozostaje rodzicom pogratulować podejścia ;/
 
Matko, jak je się cieszę, że znalazłam to forum.

Błagam pana o pomoc!:)

Jestem samotną mamą, muszę kupić dziecku fotelik, najlepiej w przedziale 9-25 kg. Od miesiąca zastanawiam się nad różnymi modelami... Wiem, że preferuje Pan fotele z wyższej półki bo mają testu ADAC itp ale mnie niestety nie stać na taki fotel:(.

Biorę pod uwagę trzy foteliki:
- COLETTO SANTINO
- BABY DESIGN AMIGO
- 4BABY WEELMO

Który z nich bylby najlepszy? Który ma najbardziej zabudowane boki w razie bocznego uderzenia?
Ewentualnie jaki inny fotelik w tym stylu Pan poleca?

Samochód to skoda octavia chyba z 2001 roku

Błagam Pana o pomoc!!!:)

Będę bardzo wdzięczna z pomoc


Fotel z testami ADAC nie musi kosztować majątku...
Proszę zerknąć na fotel Safetz 1ST to druga marka Dorela )producenta Maxi COsi)

SAFETY 1ST BABY COOL PLUS fotelik 9-18 kg. j. PRIO (3586439546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

300ZŁ to tyle samo co za Baby Design.A ten fotel to poprostu Priori w trochę uboższej tapicerce.
Ma 3 gwiadki Adac
 
Witam,

Proszę o poradę w kwestii wyboru fotelika na lekkiej 4-latki. Wazy niespełna 14 kg i ma 99 cm. Jeździ teraz jeszcze w foteliku 9-18 kg ale muszę kupić drugi do samochodu męża. Chciałabym jednak żeby był to dobry fotelik na dłużej, który w przyszłości będzie jej głównym fotelikiem. Zastanawiam się czy bezpieczniejszy jest dla dziecka np Recaro Young Sport 9-36 z możliwością jazdy w pasach 5-punktowych czy może już kupić fotelik z zakresu 15-36 który ma więcej * w ADACU np Romer kidfix. Zastanawiałam się też nad fotelikiem Romer Xtensafix ale nie znalazłam testów ADAC, a opini tez jest mało.
Na razie skłaniam się ku dobremu fotelikowi z zakresu 15-36. Oboje z mężem jeździmy skodą octawia więc nie powinno być problemu, że fotelik do mojego samochodu pasuje ,a do męża nie.
Bardzo proszę o poradę bo już wariuje od nadmiaru przeczytanych informacji ;)

Ja uważam,że dziecko powinno być zapięte jak najdłużej pasami 5-punktowymi fotela...Pasy 3 punktowe mogą spowodować cięższe obrażenia bo są przewidziane dla dorosłych.
W tym przypadku wybrałabym Recaro YS
 
Witam!Prosiłabym o poradę w podobnej sprawie.Chcę kupić drugi fotelik dla córki (1,5 roku, 9,5 kg) z przedziału 9-36. Obecnie jeżdzi w Versafixie i jesteśmy zadowoleni,ale do drugiego samochodu,na krótkie trasy chcę 9-36 myślałam o Xtensafixie ale nie mam TT tylko isofix. W Recaro YS mała nie chciała siedzieć nawet w sklepie.
Oglądałam jeszcze Graco Nautilus i wydał się całkiem fajny i ma ADAC 3*. Co Pan myśli o tym foteliku?
A może Evolva123plus?
A może ktoś podpowie gdzie na śląsku znajdę sklep gdzie mają Evolve123 .
Pozdrawiam
Gosia
 
reklama
Witam,
planujemy z mężem kupno fotelika dla trzylatka o wadze 20 kg - synek jest wysoki i mocno zbudowany jak na swój wiek. Myśleliśmy o zakupie fotelika z przedziału 15-36 kg, który wystarczyłby na dłużej. Rozbieżność cenowa i rodzajowa fotelików jest tak duża, że całkiem "zgłupieliśmy" więc prosimy o jakieś rady. Obecnie mamy starego Opla Astrę, ale planujemy w najbliższym czasie zakup Mazdy 6. Na fotelik możemy wydać ok. 400-500 zł. To pewnie mało sądząc po cenach sięgających ponad 1000 zł. W sklepach internetowych oglądaliśmy takie foteliki jak Jane Montecarlo R1 lub Romer Kid. Czy mógłby Pan coś powiedzieć o tych modelach? A może są inne warte polecenia foteliki?
 
Do góry