reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam!Prosiłabym o poradę w podobnej sprawie.Chcę kupić drugi fotelik dla córki (1,5 roku, 9,5 kg) z przedziału 9-36. Obecnie jeżdzi w Versafixie i jesteśmy zadowoleni,ale do drugiego samochodu,na krótkie trasy chcę 9-36 myślałam o Xtensafixie ale nie mam TT tylko isofix. W Recaro YS mała nie chciała siedzieć nawet w sklepie.
Oglądałam jeszcze Graco Nautilus i wydał się całkiem fajny i ma ADAC 3*. Co Pan myśli o tym foteliku?
A może Evolva123plus?
A może ktoś podpowie gdzie na śląsku znajdę sklep gdzie mają Evolve123 .
Pozdrawiam
Gosia

Fotel przymierza Pani do auta...A dziecko sie przyzwyczai,więc nie zwracałabym uwagi na to, że nie chce siedzieć...To dla jej bezpieczeństwa a nie wymysłu rodziców.
RecaroYS i Graco to tak naprawdę praktycznie to samo...Graco jest sporo tańszy,ma też krótsze pasy ( do tej pory miałam tą informację z różnych forów a któregoś dnia postanowiłam je zmierzyć :) jest ok 10cm różnicy) to oznacza,że może się zdażyć iż dziecko nie będzie się już w Graco mieścić a w RYS by się jeszcze mieściło.
W Graco też musi Pani wszystko ręcznie przekładać(pasy,zagłówek) w RYS jest automat. No i tapicerka mi się wydaje w RYS ładniejsza,ale też wiem ,że jak się powyciera po roku to nie wygląda ładnie.
Evolvy nie mam,nie widziałam więc nie chce się wypowiadać...
 
reklama
Potrzebuje szybko porady.popsul sie nam pierwszy fotelik 0-13 kg.niestety nie mam zastepczego ale poniewaz corcia wazy juz 9 kg kupie od razu nastepny.tylko jaki??? Mam seata ibize z 2000 r wiem ze nie wszystkie z 9-13 kg pasuja do fotela.niestety nie moge sobie pozwolic na jezdzenie po sklepach i sprawdzanie bo zwyczajnie nie mam czasu.moze ktos jest mi w stanie podpowiedziec.pliiiiiisssss
 
Potrzebuje szybko porady.popsul sie nam pierwszy fotelik 0-13 kg.niestety nie mam zastepczego ale poniewaz corcia wazy juz 9 kg kupie od razu nastepny.tylko jaki??? Mam seata ibize z 2000 r wiem ze nie wszystkie z 9-13 kg pasuja do fotela.niestety nie moge sobie pozwolic na jezdzenie po sklepach i sprawdzanie bo zwyczajnie nie mam czasu.moze ktos jest mi w stanie podpowiedziec.pliiiiiisssss

Nie chce byc bardzo niegrzeczna,ale szkoda ,że nie jest w stanie Pani poświęcić godziny czasu na bezpieczeństwo własnego dziecka.
Internetowo nikt Pani nie dobierze fotela. A akurat w Warszawie to ma Pani mnóstwo sklepów w których są przeszkolone osoby i praktycznie w kazdej dzielnicy,więc tym bardziej mnie dziwi Pani podejście.
 
Bardzo nie,tylko troche?! Nie pisalam ze nie pojade do sklepu,nie zapytam specjalisty o porade.wiem ze taki fotelik to kwestia przymierzenia do auta i tak dalej.zwyczajnie mialam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto ma ten sam samochod i powie jaki fotelik kupil zebym miala chociaz minimalne pojecie co i jak.a poza tym myslal ze tutaj doradzaja,pomagaja a nie znudzone kobity krytykuja
 
Witam! Chciałam bardzo prosić o radę! Z racji ograniczonego budżetu muszę wybrać fotelik dla rocznego syna (ze starego do 10kg już wyrasta.) Myślałam o MC priori sps lub chicco x pace. Który wybrać??? A jeszcze jedna rzecz czy duża różnica MC priori SPS a XP? Tzn. oprócz tego że pasów z uprzęży nie trzeba wyciągać by przełożyć i że jest napinacz pasa. I czy bez tego napinacza jest fotelik stabilny jeśli oczywiście pasuje do samochodu.
 
Dagmara Trąbińska
Jak jesteś z Wawy zajrzyj tutaj fotelik.info :: 22 października (wtorek) PROMOCJA -50% na dobory i inspekcje fotelików - - dobiorą ci fotelik do auta i dziecka (nie napisałaś w jakim jest wieku prócz wagi, a to ma ogromne znaczenie)
Później będziesz mogła sobie kupić/zamówić gdzie będziesz chciała, mając pewność, że będzie to najlepszy wybór dla was!

To ze ktoś jakism cudem moglby miec takie samo auto nie oznacza ze ma na pewno takie samo wyposażenie i tym samym profil kanap, i inna sprawa ze dobrał dobrze fotelik i ma dziecko w tym samym wieku. Zamiast wróżyć z fusów lepiej zabrać sie do tego na poważnie.
 
Bardzo nie,tylko troche?! Nie pisalam ze nie pojade do sklepu,nie zapytam specjalisty o porade.wiem ze taki fotelik to kwestia przymierzenia do auta i tak dalej.zwyczajnie mialam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto ma ten sam samochod i powie jaki fotelik kupil zebym miala chociaz minimalne pojecie co i jak.a poza tym myslal ze tutaj doradzaja,pomagaja a nie znudzone kobity krytykuja

To nie jest kwestia krytyki...tylko każdy na tym forum mówi przymierzać do auta,przymierzać do auta...a Pani post brzmi jak:"nie mam czasu i koniec".Może warto zastanowić się czasami co się pisze.Fotelik wybiera się dla dziecka raz na minimun 2,5-3 lata i można poświęcić temu czas i nie podchodzić do tematu w taki sposób.

Przykro mi,że poczuła się Pani urażona, ale proszę wierzyć jak mnie jest przykro jak stykam się z mamami, które z braku wiedzy, wyobrażni czy czegokolwiek innego wymyślają tak niestworzone historie i nie dadzą sobie nic przetłumaczyć że recę opadają..

P.S z nowości: dla niektórych wyznacznikiem dobrego fotela jest możliwość jak największego rozłożenia do spania.(fotel 9-18):eek:
 
Witam! Chciałam bardzo prosić o radę! Z racji ograniczonego budżetu muszę wybrać fotelik dla rocznego syna (ze starego do 10kg już wyrasta.) Myślałam o MC priori sps lub chicco x pace. Który wybrać??? A jeszcze jedna rzecz czy duża różnica MC priori SPS a XP? Tzn. oprócz tego że pasów z uprzęży nie trzeba wyciągać by przełożyć i że jest napinacz pasa. I czy bez tego napinacza jest fotelik stabilny jeśli oczywiście pasuje do samochodu.

Prosze przymierzyć do auta...Ja bym wybrała Xpace....Zresztą ostatnio właśnie sprzedałam Xpace zamiast Priori..Mam go akurat promocji,jest ładniejszy,ma zagłówek regulowany i przede wszystkim ma bardziej aktualne testy Adac.
Natomiast w tych 2 fotelach dość często występuje zjawisko Crunchu, więc koniecznie musi je przymierzyć ktoś kto ma o tym pojęcie.
 
No właśnie o te testy mi też chodzi że chicco ma aktualniejsze. I mierzyłam go do samochodu i niby pasował bo mam fotele tak wyprofilowane że mają wielki skos a przy oparciu taki uskok (nie wiem jak to napisać) i tam przy oparciu a siedzeniu jest mała szpara jak fotelik się zamontuje i nie wiem czy tak morze być. A MC jadę dziś przymierzyć i jak będzie pasował i się na niego jednak zdecyduję to czy ten sps bo cena go na all jest niska. A nie wiem czy właśnie tam zamawiać choć w smyku też tak kosztuje. Czy jednak dopłacić do XP? Sama już nie wiem! A graco coast?:confused:
 
reklama
W sieci sklepów dla dzieci o której Pani wspomniała Xpace jest tańszy od Priori bo jest w promocji ...449zł :)
Graco nie znam...trzeba kupić ten który pasuje do auta i ma minimum 3 gwiazdki ADAC :)
 
Do góry