reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?!

My mieliśmy chyba wszystkie rodzaje termometrów. Termometry rtęciowe, jak dla mnie nie są bardzo bezpieczne, może jestem przewrażliwiona mamusią, ale nie sądzę ;-) Termometry do ucha u nas bardzo nie dokładnie mierzyły- wszystko zależy od tego pod jakim kątem i jak głęboko się go wkłada. Termometrem, który trzeba włożyć pod pachę dziecku, też nie da się dokładnie zmierzyć, bo dziecko się wierci i się niecierpliwi. U nas najbardziej się sprawdził termometr, którego nigdzie nie trzeba wkładać, taki jak termometr Medic Zone FS 201. Takim termometrem super się mierzy dziecku temperaturę w nocy, kiedy ono śpi.
 
reklama
Ja mam dwa termometry w domu, tradycyjny rtęciowy i taki do ucha ;) ale kuzynka ma taki pistolet, namierzasz laserem na czoło, strzelasz i podaje Ci temperaturę.
 
Nie lubię rtęciowych. Przy małej wiercipiętce zdecydowanie lepiej sprawdzają się elektroniczne. Zawsze mam pod ręką taki z Chicco i doskonale się sprawuje.
 
Przy dziecku to tylko i wyłącznie sprawdzi się urządzenie bezdotykowe więc staraj się sprawdzić urządzenia dobrych firm takich jak Sanity, u nich między innymi model Fast Temp – bardzo fajnie działa, nie ma z nim problemu.
 
mam chyba z milion różnych termometrów w domu i najlepsze moim zdaniem są te stare, rtęciowe. termometry bezdotykowe pokazują różną temperaturę, moim zdaniem pomiar jest niedokładny
 
Do góry