reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie kosmetyki dla nowonarodzonego maluszka?

Kupiłam jednak jeszcze ten płyn do kąpieli HIPP, jak będzie zły to go wywalę;p Kosztował na promocji 10 zł więc co mi tam:)
Oilatum nie kupuję i nie kupię, a mój szwagier do mnie że dermatolodzy każą takiego maluszka na początku kąpać właśnie w tym żeby skórę nawilżyć... Ja do niego że przecież normalne kosmetyki także nawilżają itd. i przecież nie można robić z dziecka kaleki... to on że skoro wiem lepiej to po co się pytam? (Wpadłam mu na ambicję;p ja mam 19 lat a on 38;p)
 
reklama
Nie wywalaj gdyby się okazało, że coś jest nie tak. Zawsze można spróbować za jakiś czas (jeśli data ważności jest ok) albo po prostu zużyć taki płyn do mycia wanienki ;)
 
Ja uzywam HIPPa od samego pocztaku dla malej i ani razu nie musialam jej natlusic olwika. U nas w zupelnosci wystarcza umycie jej w plynie HIPP i skorka jest sliczna
 
Ja uzywam nivea płynu do kapieli i do wloskow 2 w 1,ale sadze ze to indywidualny wybór:)
za to bardzo lubie i uzywam oliwki hipp,ale tylko pod paszki zeby mu sie nie odparzyly:)
a tak to niczym nie smaruje w razie czego mam balsam nivea aksamitny:)
 
cześć, nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pewien problem. otóż córcię od urodzenia (3tyg) kąpiemy w johnsonie, nie ma uczulenia ani nic, a wczoraj pediatra powiedziała, że johnson bardzo uczulał zawsze jej pacjentów i żebyśmy stosowali oilatum. no i nie wiem czy skoro przez 3tyg jej nie uczulił to jeszcze moze? nie uśmiecha nam się zmieniać na coś droższego, jeżeli nic się nie dzieje.
 
Uczulić się może każdy, zawsze i na wszystko. Ale myślę, że jeśli od początku używacie Johnsona i nic się nie dzieje, to nie ma się co przejmować. Oczywiście zmienić możesz, ale dlaczego od razu na Oliatum? Czy dzidzia ma AZS albo inne problemy ze skórą?? Jeśli malutka jest zdrowa, to spokojnie możesz używać zwykłych kosmetyków odpowiednich dla wieku dziecka.
 
Moje koleżanki używały Oilatum, ale ich dzieci miały problemy ze skórą. Ja pierwszy miesiąc używałam Nivea Bbay, a teraz kupuje Babydream w Rossmannie i jest bardzo Ok. Mała nie ma żadnych skórnych problemów. To samo z kremami - zwykłe Bambino do pupci albo Ziajka i już.
 
Dlaczego Oilatum? A dlatego (u nas tak było) że używałam Oilatum (zamiennie też tańsze Emolium, Oilian) - kostki albo emulsji i niczego poza tym ( z wyjątkiem Linomagu lub Bepanthenu ale to tylko wtedy, kiedy kupy były b. często, bądź kiedy wystąpiły mimo wszystko np odparzenia, czego nie da się uniknąć - a na odparzenia mąka ziemniaczana i tak jest najlepsza!)
Poza tym
Oilatum (i pochodne) naprawdę są b. wydajne. A te emulsje, pomimo tego, że sprzedawane są w aptekach, wcale nie są przeznaczone wyłącznie dla maluchów, które mają problemy ze skórą. Po prostu te "sklepowe" Johnsons, Nivea itp (uogólniam :)) mogą uczulać (nie muszą!) a te nie. ?I tyle. Ja polecam!
Pozdrawiam.
 
reklama
Do góry