reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie mleko jest godne polecenia?

a ja wolę dawac mojemu synkowi mleko modyfikowane bo wiem że są w nim skladniki odpowiednie do jego wieku i potrzebne do prawidłowego rozwoju
a co do mleka krowiego to owszem także zaczne dawac małemu jakąś niewielka ilość ale napewno nie dużo
 
reklama
a ja polecam mleko Enfamil, warte swojej ceny, poza tym mleko Gerber, tez jest ok.
Z racji powaznych problemow zywieniowych i zdrowotnych u corki wyprobowalam parktycznie wszystkie dostepne u nsa mleka i te dwa sprawdzily sie najbardziej...
 
Ja też od podaję małemu Enfamil. W zasadzie był hipp potem nan. Ale szybciutko Enfamil.
U mnie w aptece koszt 24 zł. Była próba przejścia na Bebilon niestety nie powiodła się.
Mleko dość drogie ale chyba warte tego. Zresztą jeśli decydujemy się na dziecko to jest wiadome, że wiąże się to z kosztami a nie z oszczędzaniem.
 
Moje dziecko nie polubiło tych smakowych kaszek dostępnych w sklepach (w pierwszym roku dostawałyśmy próbki różnych kaszek, mlek, deserków itp).
Kupiłam na necie zwykłą kaszkę jaglaną, bez mleczną i taką dawałam córci - bardzo ją polubiła, od razu - jadła samą kaszkę, czasem jakiś owoc dodawałam. Wybierałam kaszki bez mleczne, bezsmakowe - składające się z samych zbóż - na necie są dostępne.
Córcia przez prawie 20 miesięcy była karmiona piersią - stąd mój wybór kaszek bez mleka. Jak zakończyłyśmy naturalne karmienie, to obecnie rano je kaszke mleczną, zbożową (na ok 60 ml wody) a wieczorem wypija mleczko (ok 60-90 ml) - nie jest tego dużo, ale jej widać wystarcza. Poza tym robię też kaszę jaglaną z suszonymi owocami, bakaliami, je jogurty naturalne z płatkami różnymi (owsiane, żytnie, orkiszowe itp).
Oczywiście słodkości również - ale jestem za domowymi wypiekami, u nas często pieczemy jakiś placek ;)
Grunt to zdrowy rozsądek ;) Wszystko jest dla ludzi, trzeba jedynie rozsądnie dawkować ilości :)
 
U nas mały próbował wszystkich firm, bebiko, bebilon, enfamil i jedyne mleko które toleruje to NAN HA. Znalazłam sprzedawcę na allegro, gdzie różnica na puszce jest 5 zł i zamówiłam od razu 24 puszki.
 
reklama
Mój mały też je Babedream z Rossmana i jest super. Teraz bedziemy przechodzic na 2 ale 1 mu smakuje. ładne kupki, żadnych ulewań czy bólów brzuszka. Wcześniej jadł NAN a potem Bebilon ale stwierdziłam że spróbuje tego z Rossmana bo sporo tańsze (18 zł za 800g) i sprawdziło sie świetnie. Mały super przybiera i ładnie po nim śpi. Jedyna wada to jak sie wymiesza to widać jakby małe oka tłuszczu na ściankach butelki ale w niczym to nie przeszkadza. Ja osobiście polecam ale jak wiadomo co dziecko to inne upodobania więc trzeba sprawdzić samemu.
 
Do góry