reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Lolojulka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2021
Postów
17
Jakie są pierwsze objawy ciąży ? Tak bardzo chciałabym mieć dziecko... Nie wiem czy już sobie objawów nie urajam chociaż testy negatywne robione przed miesiączką. Mam dopiero 19 lat czy to normalne że od dłuższego czasu mam silny instynkt macierzyński? Mój partner ma 24, nasze miesiączne zarobki są dość wysokie... Boli mnie głowa już od ciągłego myślenia o ciąży , dziecku i czytana forum. Kochane czy ze mną jest coś nie tak że naprawdę chce mieć dziecko w tym wieku ?
 
reklama
Przede wszystkim przed @ nie będziesz miała objawów ciąży, one pojawiają się później.
Pierwszym objawem ciąży jest brak @ 🤷‍♀️
Czy konsultowałaś się z ginekologiem? Kiedy robiłaś ostatnio cytologię? Czy masz aktualne badanie krwi? Badałaś tarczycę?

PS. Co do wieku - nie ma idealnego. Ja bym nie chciała mieć dziecka w wieku 19 lat, ale to nie oznacza, że ty jego mieć nie możesz. Dla jednych kobiet odpowiednim wiekiem będzie lat 20, a dla innych 30. Także na to nie patrz i naprawdę z Tobą wszystko w porządku :)
 
Pierwszy objaw ciąży to zatrzymanie miesiączki. Moim zdaniem 19 lat to zdecydowanie za wcześnie, ale każdy robi to, co uważa, za słuszne :) Ja w Twoim wieku myślałam tylko o tym, żeby iść na studia.
 
Przede wszystkim musisz brać pod uwagę to że każda z nas jest inna. Czyli jeżeli większość z nas miałam bolesność piersi w okolicach Miesiaczki czy problemy żołądkowe nie oznacza że ty możesz mieć tak samo.
W pierwszej ciazy z inseminacji test pozytywny wyszedł mi 9dni po zabiegu i od 10 dnia miałam już bolesne piersi ale delikatnie... Ciąża trwała tylko 8t4d i do tego czasu poza lekkim kłuciem w piersiach i odrzuceniem od słodkiego nic kompletnie się nie działo.
W drugiej ciąży, w której obecnie jestem od dnia spodziewanej Miesiaczki miałam wrażenie cięższych i bolesnych piersi... Myślałam że to na okres, czekałam, czekałam i nie przyszedł 4 dni po terminie wyszły dwie grube krechy.
I od pozytywnego testu mam przeokrutne mdłości, brak smaka na co kolwiek i oczywiście ból piersi. Obecnie jestem w 14tygodniu.
Także musisz brać pod uwagę, że każda z nas jest inna i możesz przechodzić ciążę bezobjawowo 😉 także czekaj do terminu Miesiaczki i wtedy rób test 😉 powodzenia!
 
Pytanie, dlaczego chcesz mieć dziecko?
Odpowiedz sobie na nie szczerze.
Chcesz mieć mała istotkę do kochania? Miłość to nie wszystko.
Marzy ci się stylowy wózek ze słodkim bobaskiem, który będziesz odziana we wdzięczne szmatki popychać?
Zawsze chciałaś własna drużynę piłkarska?
To tylko sugestie, nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Macierzynstwo to takie trochę planowanie długoterminowe. Masz pomysl co zrobisz jak dziecko okaże się chore? Wiesz, co zrobić jak partner cie zostawi albo po prostu umrze? Co zrobicie jak straci prace jedno z was? Masz wsparcie w rodzinie? Jak tam wasza sytuacja mieszkaniowa? Czy partner tez już myśli o dziecku? Skad wiesz czy za rok nie będziesz chciała robić coś innego?
Ja patrząc na siebie z perspektywy czasu wiem, ze gdybym podjęła decyzje o dziecku w wieku 19 lat to nie byłabym w takim punkcie życia, w jakim się teraz znajduje.
Wiadomo, ze niewiele rzeczy da się ścisłe zaplanować ale nalezaloby mieć chociaż pojęcie, co zrobić w razie w.
Macierzynstwo rzadko kiedy wyglada tak, jak jest opisywane w kolorowych magazynach. A już napewno nie można ufać takiemu obrazowi, jaki malują wszelkiej maści celebryci. Ich realia a nasze to dwa zupełnie różne światy.
Macierzynstwo to brutalna proza życia z rzadka przetykana wzniosłymi momentami.
 
Nic z tobą nie jest nie tak - to hormony :) Nie wkręcaj sie, tylko rozważ realnie czego teraz chcesz od życia i co możesz dziecku zapronować, pieniądze to nie wszystko, ale przede wszystkim to jak sobie radzisz ze swoim życiem, emocjami relacjami itd. To wszystko bedzie miało wpływ na twoje dziecko. Ja nie wyobrażam sobie siebie w wielu 19 lat jako matki. Ba, nawet w wieku 25 :) Co nie znaczy, że nie ma dobrych matek w takim wieku. Może poprzebywaj z małymi dziećmi wiecej czasu (w rodzinie, koleżanki?) i wtedy bedziesz miała realnieszy ogląd jak to wygląda i czy jesteś na to gotowa.
 
Nic z tobą nie jest nie tak - to hormony :) Nie wkręcaj sie, tylko rozważ realnie czego teraz chcesz od życia i co możesz dziecku zapronować, pieniądze to nie wszystko, ale przede wszystkim to jak sobie radzisz ze swoim życiem, emocjami relacjami itd. To wszystko bedzie miało wpływ na twoje dziecko. Ja nie wyobrażam sobie siebie w wielu 19 lat jako matki. Ba, nawet w wieku 25 :) Co nie znaczy, że nie ma dobrych matek w takim wieku. Może poprzebywaj z małymi dziećmi wiecej czasu (w rodzinie, koleżanki?) i wtedy bedziesz miała realnieszy ogląd jak to wygląda i czy jesteś na to gotowa.jesx
 
Caly tamten rok pracowaliśmy za granicą razem odłożyliśmy już 300 tysięcy dostalam również w spadku dom , niedawno go sprzedaliśmy 500k . Mam również przepisane mieszkanie na mnie w którym teraz mieszkamy i jesteśmy na etapie projektowania domu bo działkę ma mój partner (narzeczony) mam małą działalność kosmetyczna która włączając zarobki mojego partnera pozwala nam na odłożenie 10 tysięcy. Mój partner tak samo jak ja pragnie dziecka. Oboje bardzo często mamy styczność, do niedawna ja jeszcze pravowalam jako opiekunka. Życie stabilne finansowo mamy. Prace dobre są jak narazie, chęci również. Moi jak również jego rodzice sami nas do posiadania dziecka namawiają. Wiemy że to jest wiele wyrzeczeń wstawania w nocy i wiele innych trudów... Już nie wspomnę o tym że imprezy i zabawa nie są wgl w naszych głowach. Naszymi marzeniami i dążeniami są narazie króli do tworzenia ciepłego rodzinnego domu
 
reklama
Do góry