reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik dla Malucha

Ikasia: hehe - ja też byłam taka ambitna, ze dziecię od pierwszego dnia u siebie w pokoju i podobnie jak poprzedniczki moje - jak miałam po ścianach w środku nocy chodzić na karmienie to w cholerę łóżko kazałam przenieść do sypialni - mój sen był wazniejszy :-D do tego mówiłam - spanie w naszym łóżku - nigdy. No i co noc mała lądowała u nas na cyca i spała z nami do rana - oj długo. Na szczęście na 160x200 się wysypialiśmy we trójkę... Skończyłam karmić jak miała 2 lata i bez problemów sypia w swoim łóżku, więc generalnie sypianie u rodziców czy z rodzicami nie robi żadnych problemów na później...:)
Vinga: moja siorka miała piętrowe to jej córa - miała wtedy z 7-8 lat jak spadła - rękę złamała w łokciu z przemieszczeniem, więc chyba wcześniej bym się bała...
 
reklama
Fifka śliczny pokoik :tak:
U mnie tylko piętrowe wchodzi w grę, pokój synka ma 3x3m i nic innego się nie zmieści. Fajne te łóżko co pokazałaś. Zresztą między dzieciakami będzie 5,5 roku różnicy, dwa inne pokolenia
Vinga nie mam pojęcia od ilu. U nas pewnie, póki dziecko się odchowa to będzie miało 2 latka a synuś wtedy 7,5, czyli bez obaw będzie mógł spać na górze. Łóżka tez są różne wyższe, niższe, mniej bezpieczne bądź bardziej. Rozważałam kupno takiego łóżka w marcu, ale wtedy jeszcze nie postanowiliśmy, ze powiększymy rodziną. Późnej pomyślałam, ze kupowanie łóżka na zaś to głupota
Tina oj u nas tez remont się szykuje, ale korytarza i kuchni. to dopiero w październiku lub listopadzie, zależy kiedy mąż wróci. A że będzie robił po godzinach i sam to wątpie, zeby do porodu się wyrobił, tym bardziej, że to przełom grudzień/styczeń
Ikasia wszystko wyjdzie w praniu, czy będzie się chciało ci odnosić dziecko po karmieniu. Ja to bardzo tego przestrzegałam, nie chciałam nauczyć synka spać z nami. Siostra ze szwagrem która karmiła 20 mscy od razu jak byłam w ciąży mówili tak zrobić. Łóżeczko do 3 latek stało u nas w sypialni, ale synek do 3 latek co 2-3 godziny się budził :szok:
JA też bym chciała łóżeczko postawić w innym pokoju, mam tak czuły sen, że non stop się budze i juz wszę nad łóżeczkiem. W poradniku Super Niani czytałam, że takim, jak ja to łóżeczko z dala i zakupić elektroniczną nianię. Ale niestety nie mamy gdzie postawić łóżeczka
 
ja mam łóżeczko w naszej sypialni i komodę na ubranka dla małego też, sypialnię mam dużą więc nawet telewizor wchodzi:), moja córcia tez niby spala w swoim łóżeczku ale bardzo ulewala i bardzo czesto pol nocy to u mnie na piersiach odrowcona na brzuszek lezala a ja w lekkim polsnie, bardzo sie balam zeby sie nie zachlysnela. a teraz juz spala w swoim pokoju, ale kazdej nocy mi sie budzi i albo placze albo przybiega spac do mnie, a ja ostatnio tak zle sypiam ze kazda chwila po zasnieciu jest dla mnie cenna wiec znowu odpuscilam ten jej sen w swoim pokoju (zwlaszcza ze budzila sei czesciej przez katar). wiem ze źle robie ale co zrobic
 
Dona źle czy dobrze to sprawa indywidualna :tak:. JA nie chciałam, żeby synek spał z nami, komuś może się podobać ta bliskość. Ja jak chciałam 3 latka do własnego pokoju oddelegować to pytałam matek w 8 mscu ciąży, jak to zrobić. A one tak na mnie, ze ich 5 letnie córeczki śpią z nimi ;-) i one nie wiedzą, co to będzie jak dziecko się urodzi. JA złożyłam łóżeczko, na te miejsce położyłam prezent, pokoik urządziłam w Boba Budowniczego, wszystko takie super uroczyste i szybko poszło. Syn nawet wygania mnie jak raz on był chory i ja, byliśmy sami. On się obudził i mówi, mamo idź tam to twoje łózko
 
Pustiszi ja kupiłam białą farbę do ścian i kilka pigmentów :tak: A potem w słoiczkach sobie "mieszałam" te kolory :-) Tak wychodzi najtaniej i najwięcej można kolorów wyczarować!


Ikasia powodzenia życzę i wytrwałości ;-) Ja za miękka jestem...u nas w domu panuję model "rodzinnego" łóżka i mały choć ma swój tapczan często przychodzi do nas się po tulić. Adriana łóżeczko też już stoi w sypialni więc cała nasza 4 będzie spała w jednym pokoju a nawet być może w jednym łóżku :-D (łoże mamy 220 na 200) Nie przeszkadza nam to :-p



Marika
no u nas to będzie niecałe 2 lata więc ta różnica z czasem zacznie się bardzo zacierać... a chłopcy do czasu nastoletniego będą mieli wspólny pokój :-)


Agagsm... auć... biedna mała... dlatego ja właśnie mówiłam że wole te wysuwane... bezpieczniejsze jest jednak...




Oj ja tylko czekam aż zacznie być wykańczany pokój dziecięcy - bo na razie wszyscy razem mieszkamy. Już mam wyzję pokoju chłopaków pomalowanego w postacie z komiksów Marvela (spiderman, superman, ironman itp) :-D Chłopcy będą razem do pewnego wieku a my naszą sypialnie przeniesiemy obok nich - żeby ich słyszeć w nocy w razie czego. Jak dojrzeją do bycia sami to dostaną odzielne pokoje :tak:
 
Dziewczyny, mamy kolejną rzecz dla Malutkiej - wczoraj mój małż dał odpowiedź na ogłoszenie i kupujemy taki zestawik, jak na fotce - komoda, szafa i łóżeczko. Mebelki drewniane, bielone, zdobione takimi trzema malutkimi misiami. Na razie powędrują na przechowanie do szwagra, ale tak sobie myślę, że od razu po remoncie chyba ustawimy je w pokoiku Lenki, po czym będę tam przesiadywać i się rozczulać, czekając na styczeń :)
Zastanawiam się tylko, jak jej ściany pomalować? Nie chcę żadnych żółtych, białych też nie. Co myślicie np. o kolorze aromat wanilii albo herbaciany róż z Duluxa? Albo kwiat wiśni z Dekoralu? Na razie widziałam je tylko w kompie, bo mi nie po drodze market budowlany, ale chyba pasują?
drewex_laura_transp_pokoj.jpg
 

Załączniki

  • drewex_laura_transp_pokoj.jpg
    drewex_laura_transp_pokoj.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 140
reklama
Do góry