reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszkow

reklama
anecznik - rodziłyśmy tego samego dnia - i mam pytanko byłas juz z maluszkiem na spacerze?

Właśnie o to się zapytałam na wątku o zdrowiu :-D Jeszcze nie byłam nie licząc powrotu do domu. Jednak dziś jest tak ładna pogoda i nie wiem czy małego na parę minut na balkon nie wystawię a po jutrze może pierwszy spacerek :-D
 
u nas karmienie na żądanie:-) wczoraj w nocy co 1,5 godz a w ciągu dnia co 3 godz:-)dzisiejsza noc spokojna - mały budził się co 3 godz - i mam nadzieję że taki rytm mu juz zostanie. Najgorszy problem mamy z odbijaniem, nie chce mu się długo odbić, często dopiero po ok godz.Jest to o tyle męczące ze boje sie go odłozyć do łóżeczka jak uśnie.

Anik ja żadnym znawcom nie jestem a wręcz przeciwnie, ale na zajęciach w szkole rodzenia dotyczących laktacji połozna powiedziała, ze niektórym dzieciom się poprostu nie odbija i należy kłaść na boczku, wrazie, gdyby się miało ulać, to maluch się nie zaksztusi.
 
Smażone można jeść - maluszkowi nie ma znaczenia czy dostanie kurczaka w wersji gotowanej czy smażonej - do mleka przenika to samo :) Ja jadłam panierowane kotlety z kurczaka i jest OK!
Jedyna różnica jest dla nas i naszej wątroby:tak: maleństwom nie przeszkadza

Była dzisiaj u nas babeczka ze szkoły rodzenia, żeby mi pomóc w karmieniu - wreszcie wiem co robię nie tak. Jest nadzieja, że uda mi się przestać karmić z kapturkami. Wystarczyło tylko inaczej chwycić pierś, inaczej skierować brodawkę i inaczej "nasadzić" malucha - małe rzeczy a ile zmieniają... W szpitalu inaczej pokazywali - zobaczymy, może będzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
sealet mi polozna zalecila conajmniej dwie rozne pozycje dziennie stosowac, ja w nocy zawsze karmie na lezaco w lozku ale w dzien na rogalu w pozycji madonny i rugby spod pachy (nie wiem czy to sie tez w polsce tak nazywa :-D) wtedy piers jest obsysana z kazdej strony i brodawki tez uciskane symetrycznie
 
watek dla mnie:-)

wlasnie Jaskowi tez sie nie odbija i mam ten sam strach

karmie go na zadanie ale pilnuje zeby nie minely 2 godz
jest malutki i musze go futrowac ile sie da
niestety jeszcze sam nie ciagnie z piersi i musze odciagac pokarm
moze znacie jakies sposoby na zachecenie do piersi?
 
reklama
koriander- nie za bardzo jeszcze tak mogę, bo nie mogę małej układać na lewym boczku przez złamany obojczyk - wiec na prawa pierś mogę stosować tylko pozycje spod pachy a na lewą klasyczną. Na leżąco nie umiem....

Anik79, Klementinka - u nas położne mówiły, że jedynie niektóre dzieci na piersi nie muszą odbijać, natomiast karmione butelką bezwzględnie muszą odbić:-( Klementinka - a próbowałaś odciągnięty pokarm dawać strzykawką i drenem razem z piersią? jest taki system SNS Medeli...
 
Do góry