reklama

kiedy poinformować pracodawcę?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2006r.' rozpoczęty przez shakespeare, 5 Lipiec 2005.

1. shakespeare

shakespeare Fanka BB :)

mam taki dylemat - nie wiem czy lepiej powiedzieć już, czy może poczekać jeszcze aż już zacznie być coś widać. Nie wiem jak zareaguje na wiadomość o ciąży? Dodam, że nie pracuję w warunkach, w których nie wolno zatrudniać kobiet w ciąży - zwykła praca papierkowa przy biurku. Co radzicie?

2. Kasia178

Kasia178 Fanka BB :)

hej:) ja pracuję w szkole, mojej pani dyrektor powiedziałam już w 6 tygodniu, myślę, że lepiej powiedzieć zanim będzie widać, moja dyr ucieszyła się bardzo i cieszyła się też dlatego, że jej zaufałam. Ale to sprawa indywidualna. Życzę przychylnej reakcji szefa. pozdrawiam serdecznie!!!

3. reklama
  4. DziOObek

DziOObek Styczniowe mamy'06

shakespeareWedlug mnie wszsytko zalezy od pracodawcy jezeli boisz sie o miejsce pracy to lepiej juz poczekac ten tydzien i pare dni i od 3 miesiaca jestes juz chroniona wiec pracodawca nie moze cie zwolnic jeszcze wszystko zalezy od tego jaka masz umowe czy na czas okreslony czy na nieokreslony:)

5. DziOObek

6. Agnezzz

Agnezzz Gość

DziOObek a skąd masz taką informację , że od 3 miesiąca kobieta jest chroniona. Ja wiem, że każda kobieta ciężarna niezależnie od miesiąca ciąży ma ochronkę..czyżby źle mnie na studiach uczyli?? :)

7. Agnezzz

Agnezzz Gość

Mało tego dodam, że nawet gdyby zwolnili kobietę, a ona dowiedziałaby się, że w tym czasie kiedy ją zwalniali była w ciąży ma prawo do zatrudnienia. Każdy sąd pracy wydałby decyzję o powrotnym zatrudnieniu tejże kobiety na tym samym stanowisku, a jeśli to stanowisko stwarzałaby zagrożenie to na stanowisku gdzie nie byłoby takowego zagrożenia, ale tak samo płatnej, większość dziewczyn o tym nie wie i traci pracę!!!

8. Kasia178

Agnezzz, masz rację- kobieta w ciąży jest chroniona już od pierwszego dnia w ciąży i nie wolno jej zwolnić. Na 100%. Pozdrawiam!

9. DziOObek

dlatego napisalam ze niewiem chcialam zaswiadczenie od lekarza do pracy bo wiem ze mnie nie zwolnia a lekarz powieizla mi zebym poczekala do 3 m-ca bo teraz moga mnie zwolnic ja sie uparlam i zaswiadczenie tak dostalam ,al wyzej napisalkam ze na 100% niwewiem
    Dzieki Agnezzz i kasia178 za poprawienie :)

10. reklama
  11. Kasia178

DziOObek, nie ma za co ;) Mam brata prawnika więc szybko wypytałam o wszystko związane z prawem ciążowym ;D dziwne, że nie chciał Ci gin dać zaświadczenia, mi dał przy pierwszej wizycie, na której stwierdził ciążę i radził oddać do kadrowej. Tak na wszelki wypadek, jak powiedział. A kim jesteś z zawodu? Ja nauczycielką i na szczęście mamy z Dzidzią teraz wakacje ;D ;D Pozdrawiam!

12. DziOObek

pracuje w biurze obslugi klienta teraz na zwolnieniu lekarskim i bede do konca ciazy :)
    fajnie jest leniuchowac z dzidzia

Poleć forum