reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy poinformować pracodawcę?

shakespeare

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2005
Postów
366
mam taki dylemat - nie wiem czy lepiej powiedzieć już, czy może poczekać jeszcze aż już zacznie być coś widać. Nie wiem jak zareaguje na wiadomość o ciąży? Dodam, że nie pracuję w warunkach, w których nie wolno zatrudniać kobiet w ciąży - zwykła praca papierkowa przy biurku. Co radzicie?
 
reklama
hej:) ja pracuję w szkole, mojej pani dyrektor powiedziałam już w 6 tygodniu, myślę, że lepiej powiedzieć zanim będzie widać, moja dyr ucieszyła się bardzo i cieszyła się też dlatego, że jej zaufałam. Ale to sprawa indywidualna. Życzę przychylnej reakcji szefa. pozdrawiam serdecznie!!!
 
shakespeareWedlug mnie wszsytko zalezy od pracodawcy jezeli boisz sie o miejsce pracy to lepiej juz poczekac ten tydzien i pare dni i od 3 miesiaca jestes juz chroniona wiec pracodawca nie moze cie zwolnic jeszcze wszystko zalezy od tego jaka masz umowe czy na czas okreslony czy na nieokreslony:)
 
DziOObek a skąd masz taką informację , że od 3 miesiąca kobieta jest chroniona. Ja wiem, że każda kobieta ciężarna niezależnie od miesiąca ciąży ma ochronkę..czyżby źle mnie na studiach uczyli?? :)
 
Mało tego dodam, że nawet gdyby zwolnili kobietę, a ona dowiedziałaby się, że w tym czasie kiedy ją zwalniali była w ciąży ma prawo do zatrudnienia. Każdy sąd pracy wydałby decyzję o powrotnym zatrudnieniu tejże kobiety na tym samym stanowisku, a jeśli to stanowisko stwarzałaby zagrożenie to na stanowisku gdzie nie byłoby takowego zagrożenia, ale tak samo płatnej, większość dziewczyn o tym nie wie i traci pracę!!!
 
Agnezzz, masz rację- kobieta w ciąży jest chroniona już od pierwszego dnia w ciąży i nie wolno jej zwolnić. Na 100%. Pozdrawiam!
 
dlatego napisalam ze niewiem chcialam zaswiadczenie od lekarza do pracy bo wiem ze mnie nie zwolnia a lekarz powieizla mi zebym poczekala do 3 m-ca bo teraz moga mnie zwolnic ja sie uparlam i zaswiadczenie tak dostalam ,al wyzej napisalkam ze na 100% niwewiem
Dzieki Agnezzz i kasia178 za poprawienie :)
 
DziOObek, nie ma za co ;) Mam brata prawnika więc szybko wypytałam o wszystko związane z prawem ciążowym ;D dziwne, że nie chciał Ci gin dać zaświadczenia, mi dał przy pierwszej wizycie, na której stwierdził ciążę i radził oddać do kadrowej. Tak na wszelki wypadek, jak powiedział. A kim jesteś z zawodu? Ja nauczycielką i na szczęście mamy z Dzidzią teraz wakacje ;D ;D Pozdrawiam!
 
reklama
pracuje w biurze obslugi klienta teraz na zwolnieniu lekarskim i bede do konca ciazy :)
fajnie jest leniuchowac z dzidzia

 
Do góry