reklama

kleik ryzowy

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez angelika, 23 Styczeń 2006.

1. angelika

angelika Początkująca w BB

Witajcie!
    Mam pytanie czy mozna dziecku ktore skonczylo 3 miesiace dosypac odrobine kleiku ryzowego do mleka zeby bylo bardziej tresciwe jezeli tak to prosze o podanie proporcji.
    Pozdrawiam

2. naja

naja Fan(ka)

z tego, co wiem, dziecko butelkowe dokarmia sie od 4 m-ca, nie wczesniej. czy zle ci przybiera na wadze, ze chcesz je dozywiac kleikiem? jesli tak to najpierw pediatra sie klania, a nie experymenty na wlasna reke!

3. reklama
  4. Joaska

Joaska Lipcowe mamy '05

zgadzam sie z naja, dzieci karmione piersia kleik moga jesc po 5 miesiacu, poza tym kleik ryzowy czesto zatwardza dziecko i pozniej moze byc problem!!!!

najlepiej spytac lekarza!!

5. krox

krox Zaciekawiona BB

masz racje, Joaska, ze kleik zakleja niektore maluchy. karmie piersia, Nuno mial z 5 miesiecy gdy mu zaczelam dawac dodatkowo kleik. od razu bardzo mu posmakowal, ale zaczely sie problemy z kupkami. jego rekord to 6 dni bez! bylam przerazona! przestalam mu dawac i minelo. teraz Nuno ma prawie 7 miesiecy i daje mu bardzo sporadycznie i w niezaduzych ilosciach.

6. Teddy

Teddy Październikowa mać

mozna... ale od kleiku ryzowego lepsza jest kaszka kukurydziana...
    i tez nie ma sensu dosypywac, jesli dziecko jada normalnie - pelne porcje mleka i prawidlowo przybiera, a chodzi Ci tylko o wydluzenie czasu miedzy karmieniami...

7. ola14024

ola14024 Fanka BB :)

Ja powiem tak: jak kto woli jedni ida to pediatry jedni doradzaja sie swoich mamusiek;]]]]:-):tak:.ja zazwyczaj robie to 2;)))) nie wiem kazde niemowlę raaguje inaczej dla jednego brzuszka kleik moze byc za ciezki a dra drugiego na odwrót mysle ze mozesz dosypac odrobinke mleczko bedzie bardziej syte ale jak pisala na gorze Teddy nie warto kombinowac jak wszytsko jest okej:tak:bo są male zarloczki krorym czasami samo mleczko nie wystarcza:-D

Ostatnia edycja: 2 Styczeń 2009
  8. milena_woking

milena_woking Zaciekawiona BB

No wlasnie moj zarloczek dostaje mleko z klaikiem od 6tyg zycia (!) bo nie najadal sie samym mlekiem i nie chodzilo mi o wydluzenie czasu miedzy karmieniami.. Daje mu 2lyzeczki kleiku na 100ml mleka i nic mu nie jest,przestalo mu sie ulewac, kupki sa codziennie bez zatwardzen i zadnych problemow. Je co 3godz. :tak:

9. donia_88

donia_88 Początkująca w BB

witam :) ja mojej Oliwce zaczęłam dosypywać kleik jak skończyła 2 miesiące bo nie przybierała mi na wadze, nic jej się nie stało, ładnie zaczęła mi rosnąć i kupki robi średnio po 3 na dobę :))

10. reklama
  11. martha1

martha1 Fanka BB :)

tak moja mała tez jak zaczełam jej dawac mleko wzbogacone kleikiem to zaczeła miec problemy z wyproznianiem, po odstawieniu wszystko wrociło do normy, wiec przestałam dodawac kleik, jesli dziecko je ładnie i przybiera na wadze to nie ma potrzeby czegokolwiek zageszczac.

12. agi0506

agi0506 Fanka BB :)

Zgadzam się z tobą. Miłosz ma prawie 10mc i ja dawałam mu kleik od 5mc i akurat nic nie ma po nim.

Poleć forum