reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

hey

nie pisałam wczoraj po lekarzu, bo do końca nie mogłam ochłonąć....
karmię dalej
lekarz jest b ambitny, bo jeszcze nie miał klienta u którego by nie znalazł alergenu.... powiedział ze moze mi dac cos po czym skóra bedzie pięknie wyglądac ale alergia zostanie, ale nie o to nam chodzi...
spisał mi na kartce co mam robic:
- karmic piersią przez ostatni miesiac - conajmniej, chyba ze złapie ochote na dłuższe karmienie
- jesc wszystko oprócz: nabiału,orzechów, cytrusów, czekolady i kakao,selera, białka jajka,niektórych ryb, skórki od pomidorów i oprócz nowalijek /wskazane mrozonki/
- przez najblizszy tedzien nie kapie małego w naszej wodzie, tylko w zelu bez zmywania physiogelu - do tej pory myłam nim buźke i mały nie ma i nie mial wysypanej jej ani troche....
- mały spi w samych bodach, rezygnujemy ze śpiochow i jak najdalej w łóżku ode mnie, bym go nie grzała - bo ma sporo potówek

morał z tego jest taki ze po kąpieli bez wody w tym żelu miki jest prawie czysty jak łza... ja nie ciesze sie jeszcze bo pewnie za wczesnie, ale mam ogromną nadzieje ze to sie w końcu pozytywnie skończy...i nie moge sobie wybaczyc ze wczesniej nie skojarzyłam faktu ze buzia jest czysta bo nie jest myta nasza wodą, dopiero podczas rozmowy z lekarzem cos takiego wyszlo...
ponadto gdyby krosty nie zeszły to mam spróbowac z białymi ubrankami /barwniki/ i z lnianymi /rzadkie uczulenie na bawełne/

ogólnie, kamien z serca... mały osłuchowo na plecach i oskrzelach jest czysty,... jego oddech i kaszel świszczący raczej powstaje z niewydolnosci krtani, nie ma jej jeszcze wykształconej prawidłowo...jak krost nie bedzie przez pare dni to moge popróbowac jesc jogurty, najpierw stopniwo potem do dwóch dziennie... mleka raczej unikac do roku...

nawet sobie nie wyobrażecie jakbym sie cieszyła gdyby sie to tak wszystko pięknie skończyło...
 
reklama
witajcie dziewczyny :) :) !!!!
dawno mnie bylo na wątku i widzę że rozmawiacie o długości karmienia piersią.
muszę powiedzieć ROZALKA że się z tobą zgdzam w 100%.
tak to prawda ze karmienie piersia alergika jest bardzo stresujace i pelne wyzeczen, ciagle jakies wyrzuty ze sie zjadło cos zakazanego bo "chcica" zwyciezyła zdrowy rozsadek, trzeba specjalnie gotowac, szukac niealergizujacych produktow w sklepach, itd itd itd
jest to trudne, ale uwazam ze i tak warto sie pomeczyc, bo czego sie nie robi dla swoich dzieci
starsza córke karmilam 1rok i 3 miesiace, jadłam mało urozmaicona diete - własciwie tylko kilka produktow bo natalka miała straszne biegunki, pod koniec nosiłam rozmiar 34
teraz karmimy sie prawie 11miesiecy i chciałabym dobic do 18m pomimo tych wszystkich wyzeczen jedzeniowych
sorry za pismo , pisze jedna reka bo własnie karmie bartusia :)
 
Dziewczyny na diecie eliminacyjnej, spragnione słodyczy, mam nowe porażające wieści!!!!!! :tak::tak::tak::tak::tak::tak:.
Niedawno odkryłam, że pierniki toruńskie w swoim składzie nie zawierają jajek ani mleka. Producent pisze, że jedynie mogą się tam znajdować śladowe ich ilości (na opakowaniach tak zawsze pisze, jeśli w zakładzie który produkuje dany artykuł używa się jajek czy mleka). Więc jeśli wasze dzieci nie są uczulone na czekoladę, można poszukać pierników toruńskich i odbić sobie za wszystkie czasy. Są one bardzo pyszne i jest wiele rodzai. Te które jadłam nie miały jajek ani mleka, ale przed zakupem i zjedzeniem radzę dokładnie przeczytać skład. Jak się dorwałam to zjadłam całą wielką, paczkę aż mnie zemdliło (nie jadłam słodyczy ponad 3 miesiące:angry::angry::angry::angry:). A mojemu sykowi nic nie jest, ani jedniutkiej krosteczki :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D.
 
Witam
piszę do Was jako doświadczonych mam alergików.
Moja córcia ma 15 m-cy. Od prawie samego początku ma na buzi krostki (takie malutkie z białą końcówka)i tak jakby "gęsią skórkę" na nóżkach i rączkach. Zawsze słyszałam "nic jej nie jest, malutka nietolerncja" itd. Do roku czasu, żaden lekarz nie potwierdził, że to skaza białkowa, dopiero jak skończyła roczek, przy szczepieniu lekarz orzekł, że to wlaśnie to. Dodam, że Amelka jest nadal na piersi i od stycznia dostaje Bebilon Pepti.
Ja mam wątpliwość czy to jest skaza lub cos innego z AZS, gdyż przede wszystkim skóra ją nie swędzi, dostaje tez niewielkie ilosci nabiału (serki, jogurty, jajka) i objawy po tym się nie nasilają.
Może któres z Waszych dzieci ma podobną przypadłość? Co to moze byc?

Jeszcze jedno, często kicha. Mamy psa i kota, moze to uczulenie na sierść?
 

Załączniki

  • NOCNIK.JPG
    NOCNIK.JPG
    47,6 KB · Wyświetleń: 84
witaj, chcialam sie ciebie spytać o ten roztwór do kąpieli z oiliatum, ja też go wypróbowałam i stwierdzam że rewelacja!!!
jak długo go używałaś, i co stosujesz zamiennie?
 
Witam wszystkie mamy i ich pociechy.:-)
Jestem mamą Martynki w czerwcu skończy 2 latka.
Do 8 miesiąca była na piersi.
Później bebiko przez jakieś 5 miesięcy.
Póżniej już zwykłe krowie mleko na budyniu.
Ostatnio jak byłam z Martynką u lekarza bo była chora pani doktor stwierdziła że mała jest najprawdopodobniej alergikiem.
Wstępnie powiedziała że alergia pokarmowa .
Martynka ma strasznie suchą skórę (co mnie też zastanawiało i takie plamki łuszczącej się skóry).
Po zastosowaniu kremu ze sterydami (tylko 2 razy posmarowałam plamki zniknęły).
Podaję też Zyrtec.
czy możecie się wypowiedzieć na temat alergii.
Czy któreś WASZE dziecko miało takie objawy.
Bardzo się martwię bo Mała uwielbia pić mleko.
Teraz zmieniłam z kartonowego na to we woreczku.
Narazie plamy się nie pojawiły ale skóra nadal jest sucha.
Wiem że na wizyte do alergologa trochę sobie poczekam.
czy opłaca się zrobić testy z krwi czy są wiarygodne.
Bardzo proszę o odpowiedzi pozdrawiam
aha dodam jeszcze że mała dość często ma katar i to mnie też zastanawiało.
 
witaj mamusia , ja mam dwóch alergików pokarmowych w domu i powiem ci że znalezienie alergizującego/ych produktu/ów u dziewczynki która je prawie wszystko będzie ciężkie, chyba że będziesz miała to szczęście i wyjdą ci oczywiste wyniki z testów.
Ja jestem właśnie w trakcie trzecich testów, i mamy dopieroteraz jakieś konkretne wyniki, dodam że Nati ma 7 lat,
pierwsze testy w wieku około 1rok i 2 mieś ige swoiste z krwi nic nam nie dało, miała słabo dodatni jeden alergen - mięso wieprzowe, za to ige całkowite podwyższone chyba prawie trzykrotnie w stosunku do normy wiekowej, czyli alergik na 100% tyle że nie wiadomo na co.
potem 4 lata - pierwsze testy na skórze , bąbel kontrolny z histaminy wielki, reszta zero, tylko słaby wynik dodatni na pieprz , i znów ige całkowite dużo wyższe.
teraz ma wreszcie jakieś wyniki z tych testów skórnych, czeka nas jeszcze druga część panelu pokarmowego.
z testami jest ten problem że nie zawsze wychodzą. dziecko może nie miec reakcji natychmiastowej , tylko dopiero po jakimś czasie i wtedy testy skórne nic nie wykażą , albo jeszcze za mało wytworzonych przeciwciał ige. lub dziecko jest uczulone nie na produkty tylko na chemie spożywczą, konserwanty, itp
jeśli zdecydujesz sie na testy to musisz też wiedzieć, że nie można przez jakiś czas podawać żadnych leków bo mogą zafałszować wyniki.
objawy o których piszesz - b sucha skóra i katar są normalne przy alergii , polecam ci zamiast sterydów dobre kosmetyki dla atopowców, mydła bez mydła ,itp , a katar ... no cóż ja niestety ciągle się zastanawiam czy moje dziecko pożarło znów coś w przedszkolu czego nie może, czy też może "tylko" złapało infekcje.
nie martw sie i bądź dobrej myśli, alergia nie taka straszna jak się wydaje :)
napisz coś więcej, hejka

 
witaj, chcialam sie ciebie spytać o ten roztwór do kąpieli z oiliatum, ja też go wypróbowałam i stwierdzam że rewelacja!!!
jak długo go używałaś, i co stosujesz zamiennie?

ja ten roztwór stosowałam i jestem tego samego zdania... zamiennie stosuje emolium olejek do kąpieli lub oilatum olejek do kąpieli

w ciagu pare dni nadrobie posty; chciałam tylko napisac ze bylismy w szpitalu na testach alergologicznych i tam złapalismy rotawirusa :zawstydzona/y::zawstydzona/y: skonczylo sie lezeniem w innym szpitalu pare dni :-:)wściekła/y::wściekła/y: maly juz dochodzi do siebie....
dostalismy od lekarza zyrtec - czy to cudo ma jakies wady? mój mały drapie sie tylko po kapieli... nie wiem czy ten typ tak ma czy to go naprawde swedzi...
 
ja ten roztwór stosowałam i jestem tego samego zdania... zamiennie stosuje emolium olejek do kąpieli lub oilatum olejek do kąpieli

w ciagu pare dni nadrobie posty; chciałam tylko napisac ze bylismy w szpitalu na testach alergologicznych i tam złapalismy rotawirusa :zawstydzona/y::zawstydzona/y: skonczylo sie lezeniem w innym szpitalu pare dni :-:)wściekła/y::wściekła/y: maly juz dochodzi do siebie....
dostalismy od lekarza zyrtec - czy to cudo ma jakies wady? mój mały drapie sie tylko po kapieli... nie wiem czy ten typ tak ma czy to go naprawde swedzi...
Kurcze,rzeczywiście nieciekawie z tym rotawirusem,to jakaś plaga ostatnio.
Mały drapie sie po kąpieli ,bo skóra jest rozgrzana i wtedy bardziej dokucza.Specjaliści zalecają krótkie,nie za ciepłe kąpiele i nawilżanie w ciągu 2 minut od wyjęcia z wody,by woda ze skóry nie zdążyła wyparować.
Mój maluch cały tydzień miał piękną skórkę,a teraz znów mały nawrót.:baffled:
Ja podaje Zyrtec i uważam ,że jest dobry,po Fenistilu mały był śpiący.Podaje jednak tylko w przypadku większych zaostrzeń alergii.
 
reklama
ja ten roztwór stosowałam i jestem tego samego zdania... zamiennie stosuje emolium olejek do kąpieli lub oilatum olejek do kąpieli

w ciagu pare dni nadrobie posty; chciałam tylko napisac ze bylismy w szpitalu na testach alergologicznych i tam złapalismy rotawirusa :zawstydzona/y::zawstydzona/y: skonczylo sie lezeniem w innym szpitalu pare dni :-:)wściekła/y::wściekła/y: maly juz dochodzi do siebie....
dostalismy od lekarza zyrtec - czy to cudo ma jakies wady? mój mały drapie sie tylko po kąpieli... nie wiem czy ten typ tak ma czy to go naprawde swedzi...
dzięki za podpowiedź, ja byłam w zeszłym tyg u naszej alergolog i ona mi właśnie powiedziała że mogę używać tego roztworu 2 - 3 razy w tygodniu , chyba że mały miałby zaostrzenie. potwierdziła też że mały ma azs , cieszę się bo wreszcie wiem czego się trzymać :(
apropo zyrtecu to nie umiem ci nic powiedzieć bo go nigdy nie stosowałam u moich dzieci .

chciałam wam jeszcze napisać że odkryłam ostatnio PHYSIOGEL KREM , drogi ale sie opłacało, mały miał szczepienie po którym gorączkował i jego skórka po prostu odparowała , wyglądał jak wąż który linieje, a po 2 dniach używania kremiku jest pięknie nawilżony :)
 
Do góry