reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłucia w dole brzucha

latte art

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
65
Hej, Mam pytanie do Pan które już były w ciąży, ewentualnie są na podobnym etapie do mnie. Czy takie kłucia w okolicach pachwin, dołu brzucha i bardzo często niedaleko spojenia łonowego, to coś normalnego? Nie jest to mocn5 ból, raczej poprostu odczuwalny, czasami jak siedzę innym razem podczas poruszania. Jestem aktualnie w 16 Tc.
 
reklama
Tak, takie kłucia są normalne. Więzadła macicy się rozciągają i wszystko dostosowuje się do rosnącego nowego życia :) Myślę, że dopóki nie ma silnych bóli, które nie mijają czy skurczy, to nie ma się co martwić. Czasem też maluch uciska na jakiś nerw albo może też się fizjologicznie rozchodzić spojenie łonowe - wtedy odczuwane są dolegliwości głównie przy przewracaniu się z boku na bok leżąc, przy chodzeniu, przy staniu na jednej nodze.
 
Normalne. Ja takie kłucia miałam przez całą ciążę. Lekarz mówił, że tam się wszystko rozciąga i takie dolegliwości mogą być.
 
Oo to dobrze, trochę sie uspokoiłam, jeszcze trochę czasu do następnej wizyty, ale w sumie nic się aż takiego nie dzieje więc nie chciałam przyspieszać i siać paniki, ale wiecie jak to jest, jeden zły sen i człowiek nie może przestać myśleć.
 
Normalne, w jednej i drugiej ciąży tak miałam. W drugiej nawet bardziej mi to dokuczało.
 
Do góry