reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolka...

Dołączył(a)
24 Październik 2020
Postów
2
Witam.
Sam już nie wiem co mam myśleć. Czy to kolka czy coś innego... Maluszek ma takie napady, np dzisiaj było 2 razy. Ogółem z pół godziny strasznego krzykliwego płaczu. Wczoraj godzina wyjęta z życia. Aż się zachodzi, robi się czerwony. Staram się zachowac spokój. Jak już mu przejdzie to nic się nie dzieje więcej. Leży sobie spokojnie, uśmiecha się. Noce odziwo mamy spokojne, zje i śpi dalej.
Maleńki ma 2 miesiące, karmiony mlekiem mamy.
Problemem może też być to że łyka dużo powietrza podczas karmienia.
Pokarm przeważnie odciągany i karmiony butelka antykolkowa od NUKA.
Do każdego karmienia dodajemy krople delicol.
Hm... Co mógłbym jeszcze napisać...?
Zmiana klimatu? Ogólnie mieszkamy w Holandii ale poród odbywał się w Polsce.
Wlansie kilka dni temu wrocilismy do Holandii.
Poproszę o jakieś rady, może ktoś miał podobnie.
Z góry dziękuję z odpowiedź 🙂
 
reklama
Rozwiązanie
USG mamy ok 👍🏻 3 razy było robione.
Synek ładnie trzyma głowę (w zasadzie od małego), obraca się na boki (ale strasznie sztywne ma nogi 🤷‍♀️) i z pleckow na brzuszek (rzadziej).
Powiem Tobie, że Bobath to bardziej ćwiczenia na prawidłowy rozwój fizyczny, który jak wiadomo wpływa potem na rozwój umysłowy. Vojta to już jednak co innego. Jeśli niepokoją Cienie nóżki to pokazałabym je fizjo - może wystarczy masaż zamiast ćwiczeń? W sumie jak masz już straszę dziecko niż ja to takie ćwiczenia to też fajna forma zabawy (w przeciwieństwie do Vojty. Ciężko mi oceniać przy starszej córce, czy rehabilitacja wpłynęła jakkolwiek na jej rozwój umysłowy, ale jako starsze dziecko była widywana przez wielu lekarzy, którzy chwalili jej chód...
USG mamy ok 👍🏻 3 razy było robione.
Synek ładnie trzyma głowę (w zasadzie od małego), obraca się na boki (ale strasznie sztywne ma nogi 🤷‍♀️) i z pleckow na brzuszek (rzadziej).
Powiem Tobie, że Bobath to bardziej ćwiczenia na prawidłowy rozwój fizyczny, który jak wiadomo wpływa potem na rozwój umysłowy. Vojta to już jednak co innego. Jeśli niepokoją Cienie nóżki to pokazałabym je fizjo - może wystarczy masaż zamiast ćwiczeń? W sumie jak masz już straszę dziecko niż ja to takie ćwiczenia to też fajna forma zabawy (w przeciwieństwie do Vojty. Ciężko mi oceniać przy starszej córce, czy rehabilitacja wpłynęła jakkolwiek na jej rozwój umysłowy, ale jako starsze dziecko była widywana przez wielu lekarzy, którzy chwalili jej chód, stopy (brak prowadzania za rączki, brak zbyt wczesnego sadzania itp.). Może wystarczą Wam 2-3 wizyty fizjo, natomiast wydaje mi się, że każdy fizjo u dziecka coś znajdzie, takie zboczenie zawodowe.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry