reklama

kolonie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez ciężaróweczka, 31 Lipiec 2014.

 1. ciężaróweczka

  ciężaróweczka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Wysłalibyście już swojego 7 latka na kolonie?? BUT ma bardzo fajne oferty, ale wiadomo człowiek pełen obaw w tej kwestii.
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  42
  Każde dziecko jest inne- jedno to "eksplorer", "cygańskie dziecko", inne "maminsynek" czy "księzniczka tatusia" ;-). Sama musisz zdecydować, czy Twoje dziecko jest dojrzałe na tyle, że kolonie będą dla niego raczej atrakcja i przygodą, a nie traumatyczna rozłąką.
  Ale generalnie, jeśli dziecko poza domem, wśród rówieśników, w nowych miejscach , czuje się jak rybka w wodzie, to wysłałabym :)
  Pracowałam w młodości jako wychowawczyni kolonii :)
  W pierwszy dzień dziewczynki (miałyśmy wspólnie z kolezanką najmłodszą grupę, właśnie od siedmiolatek) masowo wysyłały telegramy do rodziców , by je zabrali. Po kilku dniach już wszystkie były świetnie zaaklimatyzowane i szczęsliwe.
  Dziś jest łatwiej- są komórki, łatwiej o kontakt dziecko-rodzice.
   
 3. reklama
 4. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  We Francji jest taki trend, że wysyła się dzieciaki na wycieczki już w wieku mniej więcej 5 lat. Nikt się nie zastanawia, czy moje dziecko dojrzało do tego? Czy da radę itp… Polecam lekturę "W Paryżu dzieci nie płaczą" - pięknie tam opisują inne niż my w większości znamy podejście do macierzyństwa :)

  Moja córa za mała jeszcze ale sądzę, że chętnie wysłała bym ją na jakiś wyjazd i np. w ramach kompromisu pojechałabym z mężem do tej samej miejscowości by być ew. pod ręką, nie koniecznie wspominając o tym dziecku.
   
 5. Kluliczek

  Kluliczek Babka z laską

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak cicho sobie marzę, że w przyszłym roku moi obaj synowie będą się nadawali do wysłania na kolonie. Młodszy będzie miał 6 i pół roku, a starszy 8 lat. W tym roku przyjaciółka syna była po raz pierwszy na koloniach i było ok. I też byłam opiekunką na wyjazdach wakacyjnych, zajmowałam się najmłodszymi dziećmi i nawet te 6-letnie sobie radziły :-). Oczywiście wszystko zależy od dziecka, np. mojego starszego syna samego bym nie posłała, ale z bratem to już tak.
   
 6. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  Najfajniej wysłać rodzeństwo w dwupaku na jakiś wyjazd :) Jedno drugim będzie się opiekować. Pytanie jak rodzice to zniosą :))) hehehe
   
 7. gucioo

  gucioo Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  But to biuro które od dawna jest na ryku i organizuje zarówno obozy, kolonie dla starszych dzieci jak i dla najmłodszych już 6-7 latków. Ja biuro znam np. z organizacji wycieczek szkolnych na naprawde wysokim poziomie.
   
 8. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  BUT = biuro usług turystycznych
   
 9. BajkoweUbranka_pl

  BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeżeli jest dobra oferta to czemu nie,uważam że w pewnym wieku warto wysłać nasze dziecko na kolonie,no tylko może 5 lat to zbyt wcześnie,powiedzmy tak od wieku 7 lat,wtedy mogę się na to zgodzić.
   
 10. reklama
 11. szczesciepodsercem

  szczesciepodsercem

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pamiętam, że jak pierwszy raz rodzice mnie wysłali na kolonię miałam 8 lat, była to kolonia z zuchami :-) Bardzo chciałam jechać i od tego czasu jeździłam co roku ;-) mojego synka posłałam pierwszy raz na obóz jak miał również 8 lat (teraz ma 9 ;)), nie miałam większych obaw. Nie wiem może to spowodowane tym, że obóz był organizowany przez firmę SPORTUJMY, która współpracuje ze szkółką piłkarską Reissa, do której syn należy i dzięki temu wiedziałam mniej więcej kto będzie opiekował się moim dzieckiem (trenerzy), z którymi mogłam porozmawiać np. podczas treningów. Z biurami jest różnie, nie wiadomo kto pojedzie jako wychowawca... ale myślę, że jeżeli ma się sprawdzonego organizatora to powinno się przełamać i wysłać dziecko, jeżeli tego oczywiście ono chce. Przynajmniej trochę samodzielności się nauczy :tak:
   
 12. Hantal

  Hantal Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jak najbardziej tak , tylko zdecydowałabym się wysłać dziecko gdzieś nie daleko domu , aby w razie czego móc wcześniej odebrać gdyby coś nie wyszło, żeby ten wyjazd nie była takim stresem . Tak zrobiła moja starsza siostra i wyobraźcie sobie jak pojechała po tygodniu w odwiedziny to mała nawet nie miała czasu z nią pogadać była tak zaleta koleżankami i zabawa :-)
   

Poleć forum