reklama

kolonie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez ciężaróweczka, 31 Lipiec 2014.

 1. ciężaróweczka

  ciężaróweczka Fanka BB :)

  Wysłalibyście już swojego 7 latka na kolonie?? BUT ma bardzo fajne oferty, ale wiadomo człowiek pełen obaw w tej kwestii.
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  Każde dziecko jest inne- jedno to "eksplorer", "cygańskie dziecko", inne "maminsynek" czy "księzniczka tatusia" ;-). Sama musisz zdecydować, czy Twoje dziecko jest dojrzałe na tyle, że kolonie będą dla niego raczej atrakcja i przygodą, a nie traumatyczna rozłąką.
  Ale generalnie, jeśli dziecko poza domem, wśród rówieśników, w nowych miejscach , czuje się jak rybka w wodzie, to wysłałabym :)
  Pracowałam w młodości jako wychowawczyni kolonii :)
  W pierwszy dzień dziewczynki (miałyśmy wspólnie z kolezanką najmłodszą grupę, właśnie od siedmiolatek) masowo wysyłały telegramy do rodziców , by je zabrali. Po kilku dniach już wszystkie były świetnie zaaklimatyzowane i szczęsliwe.
  Dziś jest łatwiej- są komórki, łatwiej o kontakt dziecko-rodzice.
   
 3. reklama
 4. Laluna

  Laluna Aktywna w BB

  We Francji jest taki trend, że wysyła się dzieciaki na wycieczki już w wieku mniej więcej 5 lat. Nikt się nie zastanawia, czy moje dziecko dojrzało do tego? Czy da radę itp… Polecam lekturę "W Paryżu dzieci nie płaczą" - pięknie tam opisują inne niż my w większości znamy podejście do macierzyństwa :)

  Moja córa za mała jeszcze ale sądzę, że chętnie wysłała bym ją na jakiś wyjazd i np. w ramach kompromisu pojechałabym z mężem do tej samej miejscowości by być ew. pod ręką, nie koniecznie wspominając o tym dziecku.
   
 5. Kluliczek

  Kluliczek Babka z laską

  Tak cicho sobie marzę, że w przyszłym roku moi obaj synowie będą się nadawali do wysłania na kolonie. Młodszy będzie miał 6 i pół roku, a starszy 8 lat. W tym roku przyjaciółka syna była po raz pierwszy na koloniach i było ok. I też byłam opiekunką na wyjazdach wakacyjnych, zajmowałam się najmłodszymi dziećmi i nawet te 6-letnie sobie radziły :-). Oczywiście wszystko zależy od dziecka, np. mojego starszego syna samego bym nie posłała, ale z bratem to już tak.
   
 6. Laluna

  Laluna Aktywna w BB


  Najfajniej wysłać rodzeństwo w dwupaku na jakiś wyjazd :) Jedno drugim będzie się opiekować. Pytanie jak rodzice to zniosą :))) hehehe
   
 7. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  możesz coś więcej napisać np. BUT, bo nigdy o tym nie słyszałam? Zaciekawiłaś mnie tym tematem.
   
 8. gucioo

  gucioo Fanka BB :)

  But to biuro które od dawna jest na ryku i organizuje zarówno obozy, kolonie dla starszych dzieci jak i dla najmłodszych już 6-7 latków. Ja biuro znam np. z organizacji wycieczek szkolnych na naprawde wysokim poziomie.
   
 9. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  jeśli chodzi o organizowanie wypoczynku najmłodszym to tutaj szczególnie trzeba przyjrzeć się organizatorom, w końcu chodzi o najmłodsze dzieci, wiec organizator musi być sprawdzony i profesjonalny.
   
 10. reklama
 11. Laluna

  Laluna Aktywna w BB

  BUT = biuro usług turystycznych
   
 12. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  no już teraz muszę się zastanowić nad tym gdzie wysłać dzieci na ferie zimowe, muszę trochę poczytać o Biurze Usług Turystycznych.
   

Poleć forum