reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Kontrola niani"

mama40

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2015
Postów
22
Witam, od tygodnia moim maluszkiem zajmuje się niania, niestety nie jestem do końca w stanie pogodzić życia domowego i zawodowego, wydaje mi się że wybrałam dobra nianię, ale z ludzmi nigdy nic nie wiadomo. Czy w jaki sposób można kontrolować pracę niani?
 
reklama
Rozwiązanie
A nie martwisz się, że gdyby było coś nie tak to dziecko może i tak nie powiedzieć, bo będzie tak zastraszone? Wiem, że to są najgorsze scenariusze, ale takie rzeczy się zdarzają... Ja się chyba tego najbardziej boję, że jak już wrócę do pracy i zostawię dziecko z obcą osobą to zanim pójdzie do przedszkola to coś może się stać, a ja za późno zareaguję...
Moje drogie! Ja byłabym bardziej za obserwowaniem swoich dzieci niż niań... Po dziecku prawie zawsze widać,że dzieje się coś złego..rodzic jest w stanie to dostrzec - wtedy oczywiście użyłabym kamery! Ale bezpodstawne ''podglądanie'' pracy niani jest dla mnie dziwne...Być może jestem zbyt naiwna :)
Chociaż pierwsza nasza''niania'' była bardziej zainteresowana moim mężem niż...
Witam, dla niektórych nagrywanie wydaje się ostatecznoscia, no ale są sytuacje w których trzeba ważyć wartosci. Dla mnie najważniejsze jest dziecko i nie miałam większych obiekcji by nagrywać nianię. Kamera była ukryta w zegarze: REJESTRATOR AUDIO VIDEO STEROWANY RADIOWO ZAMASKOWANY W KWADRATOWYM ZEGARZE NAŚC | Alfatronik - Dowiesz się więcej który powiesiłąm w pokoju. I to nie bło tak że nagrywałam nonstop, nie, włączałam nagrywanie co jakis czas, załozmy na dwie godziny. Tyle wystarczyło, bym mniej wiecej poznała jak zachowuje sie niania gdy nikogo oprocz dziecka nie ma w poblizu.
 
reklama
Nagrywanie swojego PRACOWNIKA bez poinformowania jest niemoralne. Proszę postawic siebie w tej sytuacji. Stwierdzenie że mija się z celem informowanie to frazes na uspokojenie sumienia. Podobnie jak stwierdzenie o tym, ze dziecko jest najważniejsze. To oczywiste! Ale metody zabezpieczenia jego bezpieczeństwa nie.mogą w sytuacji nieuzasadnionej wykraczać poza normy społeczne. Czy do szkoły też.będzie nosic kamerę ukrytą, żeby sprawdzic czy nie jara blantów pod szkołą?
Trochę autorefleksji. Moze jeszcze detektyw, żeby sprawdzic opiekunki popołudniowe zachowanie?
Tyle w temacie.
 
Przy jawności nagrywania:
1. Niania pewnie w ogóle nie przyjelaby tej pracy a tym samym dziecko W ogóle nie zostałoby narażone!!!!!
2 nagranie mogłoby stanowić dowod w sprawie.

Kontrola jest ok, podglądanie jest niemoralne.
Tyle. Pa.
 
O Boże, jakas nienormalna! Ni stąd ni z owąd rzuciła tym chłopczykiem jednoczesnie sugerujac mu że sm się przewrocił. Mam nadziej, że została za to surowo ukarana.

jak patrzę na tego rodzaju filmiki, to jednak dochodze do wniosku że nagrywanie niani nie jest jednak złym pomysłem. Ta kobieta na tym filmiku wydaje się sympatyczną osobą, cały czas delikatnie rozmawia z dzieckiem i nagle nim rzuca, no po prostu krew sie gotuje w żyłach.
 
Witam, tez obejrzałam ten film i jestem wstrząsnieta. Jak można tak postępować z dzieckiem? Takie filmy przekonuja mnie, ze ukryte nagrywanie czasem wydaje sie koniecznoscia. Też miałam problemy z nianią i kontrolowałam jej pracę za pomocą rejestratora ukrytego w stacji pogodowej: REJESTRATOR Z DETEKCJĄ RUCHU UKRYTY W STACJI POGODOWEJ | Alfatronik - Dowiesz się więcej nie wszystko co robiła było idelane, wiele bym zmieniła w jej podejsciu do dziecka i pracy, no ale jednak w żaden sposób nie można porównać jej zachowania do tego niani z powyższego filmiku.
 
Nie wiem co dzieje się z tymi ludzmi. Ja tego nie rozumiem, jak można wykonywać zawód niani wiedzac że nie ma się do niego predyspozycji, cierpliwosci itd..
 
reklama
Też miałam problemy z nianią i kontrolowałam jej pracę za pomocą rejestratora ukrytego w stacji pogodowej: REJESTRATOR Z DETEKCJĄ RUCHU UKRYTY W STACJI POGODOWEJ | Alfatronik - Dowiesz się więcej nie wszystko co robiła było idelane, wiele bym zmieniła w jej podejsciu do dziecka i pracy, no ale jednak w żaden sposób nie można porównać jej zachowania do tego niani z powyższego filmiku.

No takie nianie niestety też się zdarzają, może nie często, ale jednak. To tez zależy jak się trafi.
 
Do góry