reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla noworodka/niemowlęcia.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Drogie mamy, mam pytanie. Zastanawiam się jakiej firmy kupic kosmetyki dla maluszka na początek ?
Jakieś dobre, sprawdzone firmy?
 
reklama
Witam. Drogie mamy, mam pytanie. Zastanawiam się jakiej firmy kupic kosmetyki dla maluszka na początek ?
Jakieś dobre, sprawdzone firmy?

Ja kupię z Oilatum teraz. Nie jest bardzo drogie,a jest dość wydajne. Kupię z kosmetyków tylko emulsję do kąpieli, krem do twarzy i ciała oraz jakiś lepszy puder na pupę w razie tzw. " W ".
 
My korzystamy z marki babydream naprzemiennie z hipp i jest super (używam tych kosmetyków razem z roczną córą i ośmioletnim synem). Bardzo polecam blog srokao gdzie pod lupę brane są składy kosmetyków dziecięcych
 
Babydream lub hipp. Oilatum to przy azs. Jest to emolient a nie ma sensu używać emolientów jeśli skóra jest ok.
Mój mały jakiś czas temu uporał się z azs dlatego powoli staram się wycofywać emolienty a przechodzić na zwykłe kosmetyki tyle że z łagodnym składem. Oliwek nigdy nie używałam jak dla mnie mają okropną konsystencję. Płyn do kąpieli+ jeśli potrzeba to balsam+ jeśli potrzeba to coś na pupę ( alantan lub linomag ) chusteczki nawilżane z babydream i to tyle. Im mniej kosmetyków tym lepiej. Wiem że bambino nivea i jonson często uczulają. Ale to zależy właśnie konkretnie od dziecka, każde zareaguje inaczej. Moja mama dla najmłodszej siostry używała kosmetyków z jonsona i oliwki bambino a skórę miała i nadal ma super [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
u nas też się sprawdziły kosmetyki z babydream i hippa, na początek to jakieś śladowe ilości używaliśmy, zwłaszcza do kąpieli. wg mnie nie ma potrzeby od razu stosować emolientów jak oilatum jeśli ze skórą nic się nie dzieje, bo jak potem będą problemy to skóra może być już do nich za bardzo przyzwyczajona i nie pomogą.

również polecam stronę srokao :)
 
Ja nie lubię używać kosmetyków i kupuję tylko minimum: żel do mycia Babydream, puder Nivea, krem/maść Bepanthen baby. Na mróz wazelina biała (tania, z apteki). Jeśli jest ciemieniucha, to głowę myję szamponem-pianką Mustela, uczciwie mówię, że nie działa błyskawicznie, ale ja nie mam obsesji walki z łuskami. Epizody suchej skóry zwalczam olejem kokosowym, nadają się też inne oleje spożywcze.

Jeśli ktoś lubi efekt natłuszczonego dzidziusia, to nie trzeba od razu kupować aptecznych emolientów do kąpieli - można wlać kilka kropel zwykłej parafiny. Natomiast sama parafina (która jest bazą większości oliwek dla dzieci oraz emolientów) jest dyskusyjna i niektórym może pogarszać stan skóry.
 
reklama
Hipp babydream ,momme ,derma baby i bobini tylko te firmy sa dobre. Reszta kolo dziecka nie stała .A to wszystko przenika u maluszka do krwi te zle skladniki.
Polecam blog sroako mama chemiczka analizuje sklady dla dzieci.
Chusteczki babydream extra seinsitive calendula hipp huggies bobini z klapka reszta straszny syf...
Oilatum emolium itp ma straszny sklad sroka tez analizowala i nie nadaja sie do zdrowej skóry bo ja zapychaja w środku tworząc efekt szczucznego nawilzenia

.Jak juz cos to polecam latopic przy azs albo ziajla płyn natluszcajacy ladnie pachnie tani i super nawilza bez zbędnego syfu jak inne emolienty.:)
 
Do góry