reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koszmar karmienia łyżeczką

Ja mam podobny problem cos słodkiego owszem zje ale zupa czy ziemniaki już niedobre macha recami i zaciska buzie.Mysle że to ząbki u nas bo pomalutku wraca do normy.

I co wtedy podajesz małemu w porze obiadku jak go nie zjada,mleczko nie?bo teraz w czasie tego naszego kryzysu ja daje małemu mleczko dodatkowo żeby mie pewnosc że sie nie będzie głodny.U nas niestety dalej sie to ciągnie,3 łyż i mocno zamknięta usta,nic nie da się tak włożyc,spiewam,gwiżdze ale nic i oczywiście dalej tylko obiadki bo deserki pochłania wręcz
 
reklama
u mnie jest tak samo

córcia ładnie otwiera buźkę tylko na parę łyżeczek, a później trzeba ją zabawiać żeby zjadła więcej

u nas zabawianie działa jak na razie

ja robię tak, że codziennie postępuje tak samo, to znaczy w porze obiadu daję obiad, w porze deseru daję deser
zawsze zaczynamy karmienie bez zabawiania, ale jak zje malutko to wtedy też śpiewam i to działa
jak nie chce jeść to nie wpycham na siłę, ale też nie podaję dodatkowo żadnego mleczka ani nic innego, bo inaczej zamiast nauczyć ja jeść łyżeczką to nauczę ją że zawsze może dostać mleczko z butelki, nawet jak nie zje obiadu
nie domaga się jedzenia to znaczy, że jest najedzona
taka sytuacja trwa już jakieś 3 tygodnie, ale przypisuje to ząbkowaniu, które właśnie u nas trwa w najlepsze,

ktoś na forum już pisał , że taka sytuacja może być przyczyną nagłego wzrostu, albo ząbkowania, zmiany pogody, uczulenia na jakiś składnik jedzenia itd...
trzeba to przetrwać, a skoro nie ma żadnych objawów chorobowych to nie ma się co martwić
 
Ostatnia edycja:
I co wtedy podajesz małemu w porze obiadku jak go nie zjada,mleczko nie?bo teraz w czasie tego naszego kryzysu ja daje małemu mleczko dodatkowo żeby mie pewnosc że sie nie będzie głodny.U nas niestety dalej sie to ciągnie,3 łyż i mocno zamknięta usta,nic nie da się tak włożyc,spiewam,gwiżdze ale nic i oczywiście dalej tylko obiadki bo deserki pochłania wręcz

Ja niestety ale mleko dawałam ale dzis zjadła cał miseczke rosołku z makaronem i za godzinke budyniu też miseczke ,az jestem w szoku . Kolacje w miare zjadła, to znów na noc mleka wypiła tylko 175 a zawsze piła 275.No nic dam jej tak o 22 jak bede szła spac to do rana wytrzyma.
 
Ja niestety ale mleko dawałam ale dzis zjadła cał miseczke rosołku z makaronem i za godzinke budyniu też miseczke ,az jestem w szoku . Kolacje w miare zjadła, to znów na noc mleka wypiła tylko 175 a zawsze piła 275.No nic dam jej tak o 22 jak bede szła spac to do rana wytrzyma.
To super,może już bedzie dobrze jeśc,a rosołek robisz sama i budyń czy kupujesz?
 
no ja też bym chciała podac budyń ale nie moge jeszcze mleka krowiego dac malemu,czy można jakoś inaczej?Dzis znalazłam w sklepie takie owoce wyciskane z tubeczki i zakręcane,na każda lyżeczke obiadku na wierz dodawałam ciut owoca i buzie otwierałi zjadl caly słoiczek marchewki i ziemniaczkiem,jutro sprobuje z mieskiem tez.
 
Zrob na mleku modyfikowanym.....na jakims wątku podawalam przepis na budyn i kisel
A kolezanki mala jdla tylko zupy z bananem hehe.........moze odawaj do zupki jakis owoc i juz
 
Kisiel mleczny
Jeśli chcesz ugotować Twojemu dziecku kisiel mleczny, przygotuj następujące składniki:
mleko modyfikowane – 6 miarek
woda – 180 ml

mąka ziemniaczana – 8g
żółtko jaja – ½ żółtka
mus owocowy BoboVita Frutapura

Sposób przygotowania:
Zagotuj wodę i ostudź ją. Mleko wymieszaj z połową wody. Do drugiej połowy dodaj mąkę oraz żółtko i ciągle mieszając zagotuj, a na koniec wlej mleko. Kisiel będzie jeszcze lepszy, gdy dodasz mus owocowy.


Budyń

120 ml mleka, jakies 80-90 przelewam do malego
garneczka i stawiam na gaz, daję ciut (dosłownie na czubku łyżeczki)
cukru i podgrzewam. Staram sie pilnowac, zeby sie nie zagotowalo. W
pozostała czesc sypie łyżeczkę czubatą ziemniaczanki i wlewam do
pozostalej czesci. Mieszam az zgestnieje, do tego jabluszko albo
banan.


Kisiel

80ml soku
40 ml wody
1łyżeczka mąki ziemniaczanej
Mąke rozmieszać w soczku, dodać do gotującej sie wody i gotowe
__________________

 
reklama
Do góry