reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kto ma przepisy dla alergika??

reklama

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Hejka.
A kto wam wysyła te przepisy, bo przecież autorka wątku równieżo nie prosi.
Nic nie rozumiem, a również chętnie bym skorzystała z książki kucharskiej.
Dzięki za odpowiedź.

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Miasto
Katowice
joannawp pisze:
Witam mam na imię Asia jestem mamą ponad dwuletniego Mikołaja który podobnie jak Twoja Liwia jest alergikiem... jestem tutaj nowa i nie za bardzo potrafie zlokalizować Twój adres mailowy... mam pare przepisów dla dzieci alergicznych więc daj mi znać na skrzynkę a ja z chęcią ci je przekaże... Pozdrawiamy Asia i Mikołaj
w drugim poscie jest napisane że ta dziewczyna ma coś takiego,ale ja do tej opry nie dostałam więc... ::)

J@god@

IV-V 2005, X 2009
Członek załogi
Ja po prostu staram się gotować razem warzywa które może jeść i gotuję lub piekę mięsko mało uczulające- królik, indyk, mięsko gotuję w wywarze z warzyw żeby miało smaczek, czasami np. jak robię pulpeciki z mielonego to do środka dołożę troszkę koperku, do tego kasza:jęczmienna, jaglana lub gryczana, lub ryż,ziemniaczki i jest obiadek,wszystko to razem ugotowane można potraktowac za zupkę np. krupniczek, warzywną itp., jakiś konkretnych przepisów ne używam

MADZIA

mama majuni i groszka
witajcie mamusie alergików.
maja od małego uczulona (podobno) była na białko. zarówno moje mleko jej nie służyło, jak przestałam karmic zapisano nam nutramiden (nic dalejj była wysypana) potem prosobee ( tez nie pomogło ) potem bebilon pepti tez nic. stwierdzono u niej azs po czym zapisano odpowiednie kosmetyki i masc bez sterydów elidel. wprowadzalismy jej powoli nowe produkty bez białka . mała chetnie jadła i tak było do 9 msc. zauważyłam ze mimo to iz nie je białka wcale skóra jej nadal pozostawia wiele do zyczenia . zaczełam szukac innych przyczyn.okazało sie ze proszek przeznaczony dla dzieci Yelp ja uczula.
zmieniłam go na Cypisek i jest wszystko ok. nie ma ani jednej plamki. oczywisci płukam pranie nawet po 2 razy w pralce . ale mała dostaje w tej chwili masło, ser, jajka , śmietane, mleko NAN2 i nie ma zadnych oznak skazy. juz od 3 msc. WIEC MAMY ZWROCCIE UWAGE TAKZE NA KOSMETYKI JAKICH UZYWACIE .....pozdrawiamy

MADZIA

mama majuni i groszka
ja gotowałam zupki na króliczku bo podobno najmniej uczula oczywiscie mieso oddzielnie i warzwa oddzielnie przez pierwszy miesiąc.
dodawałam tam wszystkie warzywa jak do rosołu oprócz pora . kawałek selera. pół marchewki , 1 lub 2 ziemnieki i pietruszke. potem stopniowo dodawalam jakies nowosc to odrobine buraczka, troche pomidorka z własnej działki potem jeden strączek fasolki i było ok. a wiec mamy przepisy zaleza tylko od was . pozniej przeszłam na gotowe zupki z ,,Gerbera " - ,,kuchnia alergika". sparawdzajcie dokładnie skład bo czasami drobnym druczkiem jest napisane ze zawiera np. mleko w proszku śladowe ilości a na etykiecie pisze ze nie zawiera białka i laktozy.

a i troche o kosmetykach
ja uzywałalm tylko mydełka szarego, i krem oilatum lub tez mydełko z tej serii i polecam, na swedzącą skórke masc elidel-DROGA ALE WARTO-zarówno na wypryski po skazie jak i na azs.

reklama
Do góry