reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kto ma przepisy dla alergika??

Dołączył(a)
23 Luty 2005
Postów
14
Witam wszystkie mamusie!
Widze, że sporo waszych dzieciaczków ma problemy z alergia, moja Liwcia niestety też :(

Prosze o przesyłanie przepisów dla małych alergików.

POZDRAWIAM:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam mam na imię Asia jestem mamą ponad dwuletniego Mikołaja który podobnie jak Twoja Liwia jest alergikiem... jestem tutaj nowa i nie za bardzo potrafie zlokalizować Twój adres mailowy... mam pare przepisów dla dzieci alergicznych więc daj mi znać na skrzynkę a ja z chęcią ci je przekaże... Pozdrawiamy Asia i Mikołaj
 
moje dziecko ma uczulenie na mleko, jajka, gluten i soje. zblizaja sie jego pierwsze urodziny i chcialabym zrobic mu tort, ale srednio to widze. biszkopt, bez maki i jajek, a krem bez jajek i mleka? moze macie jakies pomysly? bede straaasznie wdzieczna za kazda podpowiedz! pozdrawiam - mama alka.
 
prosze o wybaczenie, ale poczatkuje w internecie. Troche bardziej jestem zaawansowana w alergii pokarmowj, ktora zaczela juz przechodzic we wziewna u mojego starszego syna.
Na pierwsze urodziny proponuje zrobic tort z kilku rodzajow galaretki + mozliwe, jadalne owoce.
Czy ktoras z Pan zamiescila jakies przepisy? jesli tak to gdzie?
 
Witam,
jestem na tej stronie po raz pierwszy. Mam 10 miesięczną córkę Oliwię. Mała ma skazę białkową oraz inne alergie pokarmowe np. na seler i pietruszkę. Testy będe mogła zrobic jej dopiero w wieku 2 lat, natomiast mój maluszek rośnie i chce jeść coraz to nowe potrawy. Prosze poradzcie co moge jej gotować. Jak macie gotowe przepisy to bardzo o nie prosze i z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
LadyTeqila
 
Witajcie,
ja również mam małego alergika, narazie jest jeszcze maleńki (niecale 5 m-cy), wiec póki co to ja muszę uważać co jem, bo karmię piersią, ale powoli rozszerzam mu dietę, bo niedługo pora do pracy ruszać, więc interesuję się przepisami na potrawy dla uczulonych szkrabów. Znalazłam na stronie nestle przepisy z użyciem sinlac... może się przydadzą, przyznaję, że nie wypróbowalam... ciekawe czy to się nadaje do jedzenia... hmm.. biedne nasze maluszki. Podaję link do tej strony z przepisami:
http://dziecko.nestle.pl/in_menu1_002_dla_alergi_1.asp
pozdrawiam
mari
p.s. a moze tu sie cos znajdzie http://www.wyprawka.pl/alergie/
zmianarozmiarup10100181ar.jpg
 
tak sobie vzytam i sie nadziwic nie moge... 6 miesieczny alergik i mamie brak pomyslow...hmm... niektorym to dobrze, ja bym chciala sprobowac tylu rzeczy mam w lodowce dla mojego 7-miesiecznego niemal synka i banany i gruszki i indyka, i daje mu oprocz jablka marchewki i soczku jablkowego oraz nestle sinlac nowosc w postaci dyni (bajecznie sie sprawdza POLECAM) a nie moge, bo zjada narazie 2 posilki oprocz cycka i choc stale jedzonko wprowadzam od 5 m-ca to jakos mi tych tygodni malo ,bo choc podobno alergen moze i 2 tyg utrzymywac sie w organizmie to daje mu nowosci z tygodniowymi odstepami, no i do tego doliczyc to co sie trafi w mojej "diecie" uczulajacego, czyli znowu trzeba odczekac, to naprawde pomyslow mi nie brak... bo oprocz mieska, ktore teraz poddamy testowi, chcialabym dodac kalafiorka, brokuly, pietruszki nie moge, moze por przejdzie... och dtyle jest warzywek, ktore synek moglby polubic...
 
reklama
Mam 8 miesięczna dziewczynkę, ma AZS "czerwone plamy na skórze", dokładnie nie weim na co jest uczulona. Eliminuję powoli pokarmy. Proszę o przesłąnie na mój adres e-mail: m1976r@op.pl -przepisów dla alergików bo już nie wiem co gotować, z góry dziękuję.
 
Do góry