reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny, jestem nowa na forum. Jestem w ciąży po IVF i chętnie podaruje leki ktore mi pozostały. Mam do oddania: 5 ampułek Prolutex ważne do 9.2017, 3 opakowania estrofemu 2 mg ważne do 8.2019, 3 listki Utrogestranu 100 mg ważne 01.2019. 10 Ampułek Clexane 40 mg ważne do 08.2018. Odstąpię tez książkę Sarah Dobbyn The Fertility Diet. Do odbioru w Poznaniu. Mam nadzieje ze komuś się przyda, pozdrawiam i trzymam za wszystkie mocno kciuki.
 
reklama
U nas tez problem z nasieniem, duzo lekow, zmian zadnych. Mam nadzieje, ze u Was leczenie poprawi kondycje plemnikow. Natomiast spermatogeneza trwa ok 3 m-cy i tyle trzeba czekac na poprawe wynikow
emoji19.png



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
M. też brał leki zalecone przez androloga a po zakoczeniu kuracji z 1 mln zostały pojedyncze...A jak duży jest u Was problem z nasieniem? Z tego co czytałam to jesteś po pierwszym transferze i beta jest ok?
 
Nie powiem Ci po jakim czasie wyniki się poprawiły, bo antybiotyki mąż zaczął brać chyba na koniec lutego i wyjechaliśmy za granicę. Powtórne badanie zrobił dopiero w czerwcu po powrocie i było dużo lepiej. Jednoczesnie brał Multiprosti na polecenie urologa. U nas lekarz z kliniki już na pierwszej wizycie chciał męża wysłać na posiew, ale ze już mieliśmy to zrobione na własną rękę to mieliśmy to z głowy. Nie wiem czemu wasz o tym nie powiedział. Może nie pomyślał, a może nie jest to standardowe badanie. U nas nie mogliśmy się starać przez jakiś czas żeby wszystko wróciło do normy. Ale tak jak piszesz może przy in vitro na to mniejsze znaczenie, bo plemniki przechodzą selekcję. Głowa do góry. Jeszcze nic straconego. Tylko jak najszybciej wyślij męża do urologa [emoji4]
Tak, tak - urolog jak najbardziej! W przyszłym tygodniu łapiemy też lekarza bo za tydzień ma byc próba mrożenia i nie wiem czy jest sens ją robić.
Zastanawia mnie tylko, że miałam ok. 2 tyg. temu robione wymazy i u mnie było czysto choć miałam jakieś podejrzenia infekcji. Po tym wymazie po tygodniu miałam czystość pochwy i też jest ok. Czy to mozliwe, że ja jestem bez tych bakterii?
 
Kurczę dziewczynki czekam na @ i nie ma. A wizyta ma byc w 2 lub 3 dniu cyklu. Zawsze mam regularnie, chyba po tych lekach progynova 21 się spoznia
 
M. też brał leki zalecone przez androloga a po zakoczeniu kuracji z 1 mln zostały pojedyncze...A jak duży jest u Was problem z nasieniem? Z tego co czytałam to jesteś po pierwszym transferze i beta jest ok?

Nie jestem w domu i nie spojrze teraz w wyniki, dokladnie nie pamietam, ale plemniki caly czas na jednym poziomie ok. 1,5-3 mln (chyba). Lekarz mowil, ze takie wahania roznicy nie robia i i tak kwalifikujemy sie od razu do in vitro, powiedzial tez, ze jezeli po 3-6 m-cach nie bylo poprawy, to juz nic sie nie zmieni. Ja uwazam, ze mozna byloby jeszcze cos pobadac. Ale z tym czekaniem na plemniki tez schodzi, a lata leca. W tamtym roku zaszlam naturalnie w ciaze, ale nie wyszlo. W zasadzie na pierwszym czy drugim usg lek powiedzial, ze slabo sie rozwija i zaraz byl koniec. W listopadzie mialam punkcje, a transfer dopiero teraz, bo moje endo bylo brzydkie do tego stopnia, ze musialam miec histeroskopie operacyjna. Okazalo sie na szczescie, ze to nic powaznego, cos jakby jakis smiec, nawet obeszlo sie bez skrobania. Czekala na nas zamrozona ladna blastocysta. W dniu transferu juz wychodzila z otoczki i poki co wszystko idzie w dobrym kierunku, w pon ide na usg.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
M. też brał leki zalecone przez androloga a po zakoczeniu kuracji z 1 mln zostały pojedyncze...A jak duży jest u Was problem z nasieniem? Z tego co czytałam to jesteś po pierwszym transferze i beta jest ok?

Jeszcze wiem od lekarza, ze ze slabymi plemnikami czesto tak jest, ze zarodki rozwijaja sie do 3 doby, a pozniej obumieraja. U nas z 9 zostal 1. Jak teraz nie wyjdzie to zaczynamy od poczatku [emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jestem w domu i nie spojrze teraz w wyniki, dokladnie nie pamietam, ale plemniki caly czas na jednym poziomie ok. 1,5-3 mln (chyba). Lekarz mowil, ze takie wahania roznicy nie robia i i tak kwalifikujemy sie od razu do in vitro, powiedzial tez, ze jezeli po 3-6 m-cach nie bylo poprawy, to juz nic sie nie zmieni. Ja uwazam, ze mozna byloby jeszcze cos pobadac. Ale z tym czekaniem na plemniki tez schodzi, a lata leca. W tamtym roku zaszlam naturalnie w ciaze, ale nie wyszlo. W zasadzie na pierwszym czy drugim usg lek powiedzial, ze slabo sie rozwija i zaraz byl koniec. W listopadzie mialam punkcje, a transfer dopiero teraz, bo moje endo bylo brzydkie do tego stopnia, ze musialam miec histeroskopie operacyjna. Okazalo sie na szczescie, ze to nic powaznego, cos jakby jakis smiec, nawet obeszlo sie bez skrobania. Czekala na nas zamrozona ladna blastocysta. W dniu transferu juz wychodzila z otoczki i poki co wszystko idzie w dobrym kierunku, w pon ide na usg.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
A który dpt w pon będzie u ciebie? A ruchliwosc jaka plemniorow była u Was?
Jeszcze wiem od lekarza, ze ze slabymi plemnikami czesto tak jest, ze zarodki rozwijaja sie do 3 doby, a pozniej obumieraja. U nas z 9 zostal 1. Jak teraz nie wyjdzie to zaczynamy od poczatku [emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jeszcze wiem od lekarza, ze ze slabymi plemnikami czesto tak jest, ze zarodki rozwijaja sie do 3 doby, a pozniej obumieraja. U nas z 9 zostal 1. Jak teraz nie wyjdzie to zaczynamy od poczatku [emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ale mieliście usg jąder, badania hormonów itp.? Trzymam za Was mocno kciuki! Ja to już bym się bała, że jak jedna jest to się źle rozmrozi a u Was pięknie dała radę więc twardzielka :)
 
Do góry