reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja właśnie wróciłam z kliniki. Kolejna wizyta 13.12. Nie jest za dobrze . Krwiak się zrobił i mam leżeć i mieć nadzieję że wchłonie się sam bez malucha . Masakra. Serduszko na szczęście bije.
Jedno mnie zastanawia. W środę na usg u innego lekarza zarodek miał 5mm i lekarz ocenił jako 6t2d. Dzisiaj zarodek 9mm i ocena 6t6d. To zależy od sprzętu lekarza czy za szybko rośnie?
 
reklama
Ja właśnie wróciłam z kliniki. Kolejna wizyta 13.12. Nie jest za dobrze . Krwiak się zrobił i mam leżeć i mieć nadzieję że wchłonie się sam bez malucha . Masakra. Serduszko na szczęście bije.
Jedno mnie zastanawia. W środę na usg u innego lekarza zarodek miał 5mm i lekarz ocenił jako 6t2d. Dzisiaj zarodek 9mm i ocena 6t6d. To zależy od sprzętu lekarza czy za szybko rośnie?
to zależy jak lekarz przyłoży kursor, wystarczy milimetr dalej i już inny wymiar i tydzień ciąży.
 
Dokładnie tak, sama tak miałam w ciąży, że co lekarz, aparat, a czasami i gorszy dzień to inne liczby. Nie myśl o tym teraz, tylko odpoczywaj i spróbuj się uspokoić. Nerwy nie sprzyjają dzidziusiowi, a skoro serduszko bije, to masz o kogo dbać ❤️
 
Tak się właśnie zastanawiam. Pierwszy raz do transferu nie będę miała encortonu. Czy wy macie go czy nie?
Hej, ja też nie. Wczoraj dostałam miesiączkę i lekko się stymuluje na endo i biorę acard 150 od wczoraj, wit D, prewenit, pregne etc ale tym razem bez encortonu i estrofemu (bo chce z owulacja). Encorton nie biorę bo dopiero co skonczylam antybiotyk i organizm oslabiony i tak.
 
To ja mam jeszcze trzy: 4.2.2., 3.1.1. i 3.3.3. 😊 Z tego co pamiętam to poprzednio też miałam więcej leków, podobnie jak Ty, ale lekarz twierdzi, że teraz nie widzi potrzeby. Na co dzień biorę Euthyrox 100 i tyle 😉 A, no i teraz jeszcze Pregna Start. Mam nadzieję, że te nasze prawie mikołajkowe transfery będą udane 🥰 W przypadku córki transfer miałam 19 lutego, a pozytywny test ciążowy wyszedł mi już w nocy z 24 na 25 lutego 😊 Liczę więc cicho na to, że i tym razem na dobre wieści nie będę musiała długo czekać… ❤️
To teraz, który będziesz miała transferowana? 4.2.2 ? Z 5doby? Powodzenia!
 
Hej, ja też nie. Wczoraj dostałam miesiączkę i lekko się stymuluje na endo i biorę acard 150 od wczoraj, wit D, prewenit, pregne etc ale tym razem bez encortonu i estrofemu (bo chce z owulacja). Encorton nie biorę bo dopiero co skonczylam antybiotyk i organizm oslabiony i tak.
Ja na naturalną owulacje nie mam co liczyć
 
reklama
Ja miałam niedrożność sprawdzona laparoskopowo i też rozważałan udrożnienie. Powiedziano mi, że to bez sensu, gdyż po usunięciu zrostów bardzo często rzęski tracą zdolność do transportu komórki jajowej, więc to udrożnienie nie przynosi oczekiwanego efektu, zrosty też po kilku miesiącach często nawracają. My nie chcąc tracić czasu trzy miesiące po diagnozie podeszliśmy do in vitro, udanego. Przy Twoim amh też bym chyba zdecydowała się od razu na in vitro. Udrożnianie może nie dać efektów, a zabrać cenny czas, a przy takim amh nie chciałabym ryzykować opóźniania tematu. Daj znać jak już podejmiesz decyzję, bo ja tu nie chce swojego zdania ci oczywiście narzucać, natomiast bazując na mojej wiedzy i doświadczeniach chciałam ci poradzić najlepiej jak mogłam :)
Dziękuję bardzo za cenna dla mnie radę. Też uważam, że szkoda marnować czas i moje cenne komórki których nie mam już zbyt wiele 😅 wolałam jednak podpytać jeszcze dla uspokojenia samej siebie że podjęta przez nas decyzja podejścia od razu do in vitro jest słuszna. Dziś zrobiliśmy ostatnie badania które zlecono nam w klinice m.in kariotypy i detekcję mutacji. Wyniki powinny być do końca roku więc na umówiona wizytę 14.01 zgłaszamy się juz do kliniki celem rozpoczęcia procedury 🤗 jeszcze raz dziękuję 🥰
 
Do góry