reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny tak czytam o tych Kd i sobie tak mysle bo sama mam 9 super komorek zamrozonych i moze jak okaze sie ze nasze zarodki sie przyjma i komorki nie beda potrzebne to oddam je do adopcji i powiem szczerze ze troche mnie zirytowal fakt ze kliniki sobie licza takie pieniadze bo jesli ja oddaje cos za free to dlaczego tamta para ma za to placic np 15tys!!! Przeciez zaplodnienie komorek kosztuje 4-5tys, transfer ok 1,5tys to z kad te ceny z kosmosu, przeciez za stymulacje i leki ja placilam i za mrozenie tez ja wiec dlaczego klinika sobie jeszcze raz chce za to brac kase od innych ludzi!!! To samo widze jest z zarodkami, in vitro z adopcja zarodkow 7tys ale za co?!?!?! Przeciez transfer kosztuje 1,5tys a zarodki sa oddawane do adobcji za darmo. Skoro cos oddaje za free to klinika nie powinna na tym zarabiac, przeciez przewaznie na adopcje komorki czy zarodka decyduja sie pary ktore maja za soba juz nieudane procedury wiec juz tyle kasy wydali ze chociaz na tym nie powinni zarabiac skoro ktos to przekazal bezplatnie.
Kiedyś trafiłam na blog dziewczyny która pochodziła kilka razy do in vitro bez skutku. Zdecydowali się na AZ. Dziewczyna znalazła tylko jedna klinikę w Polsce w której dawali zarodek za darmo. Płacili się za transfer u leki tylko. Niestety nie pisała co to za klinika a ja nie pamiętam nazwy tego bloga.
Ja Ci powiem, że żałuję 2 ostatnich stymulacji. Zdrowia nikt mi nie wróci niestety. 2 pierwsze stymulacje dały nam po jednym zarodku. Z 2 kolejnych był tylko 1 trzydniowy, chyba nienajsilniejszy kropeczek i też nic z tego nie wyszło. W sumie przez 1,5 roku przeszłam 4 stymulacje - to dużo, a każda była coraz gorsza. I nie nikt mi nie powiedział dlaczego te stymulacje tak się kończyły (chociaż nie miałam mało oocytów - od 8 do 17 stymulację). Być może nie każdy organizm się do tego nadaje. Mój na pewno źle reagował (a próbowałam zmiany lekarzy i kliniki). Trudno powiedzieć, może być tak, jak u Tiny, ale może być też tak, jak u mnie. Okazało się, że wbrew wszystkiemu i wszystkim, że jestem jednak płodna bez wspomagaczy. Ciężka decyzja przed Tobą. Wiem co czujesz kochana.

W Polsce jest z tym problem. Nam, jak proponowano kd, to lekarz sugerował Czechy, bo u nas można długo czekać (info z końcówki roku 2018). U nas dawstwo komercyjne jest prawnie zakazane, więc jest z tym ciężko. Te komórki, którymi najczęściej dysponują kliniki, pochodzą z procedur ivf, czyli od par starszych/z problemami lub ewentualnie były przywożone z Ukrainy od młodych dziewczyn. Wiem, że to ostatnie źródło zostało ukrócone przez służby celne w Polsce. A Czechy to niestety trochę inny pułap cenowy.

Pappa daje tylko ogólny obraz ryzyk wystąpienia trisomii. Po tym teście robi się ewentualnie albo amniopunkcję (badanie inwazyjne, obarczone pewnym ryzykiem powikłań) albo badania genetyczne z krwi, np. nifty. Z tym, że badania genetyczne też mogą być obarczone błędem. Moja lekarka opowiadała, że ostatnio miała przypadek, że jej pacjentka z własnej inicjatywy, bez wskazań, zrobiła sobie badanie genetyczne i przeżyła chwilę grozy, bo wyszło, że jej dziecko ma zespół Edwardsa. Po amniopunkcji, okazało się, że to pomyłka.

Taka różnica to żadna różnica. Gratuluję!

No niestety, heparynka nie należy do przyjemności. Będziesz musiała się przyzwyczaić. U mnie siniaki są mniejsze, jak trzymam przez 10 sekund igłę i dopiero pomalutku wyciągam, a później jeszcze delikatnie uciekam miejsce wacikiem. Ale czasami bolo pieruńsko. Zależy też gdzie wbijasz. Najlepiej po bokach pępka.

Ehhhh :( Bardzo mi przykro. Zbieraj siły dalej, choć wiem jak to trudne...
Dziekuje.może ja źle policzylam. Bo jak liczę od pierwszego dnia miesiączki to się zgadza idealnie. To bylo crio. Transfer był w 14 dc a nie w 17 jak by to się liczyło przy cyklu ze stymulacja.
 
@Śliwka12345 invitro z kd kosztowalo koło 12000 tys plus koszt transferu. Komórka dawczyni była z Belgii i po 1 transferze jestem w ciąży. Na komórkę czekałam 1 miesiac
@Dgd
Z jednej strony myślę o annemarie której kd spełniła marzenia i już na dniach będzie się cieszyć swoim szczęściem, z drugiej strony Tina która zaryzykowala 3stymulacje i się jej udało, mimo że wcześniejsze rezultaty miałyśmy podobnie kiepskie.

Nigdy bym się nie spodziewała że przyjdzie mi rozważać takie wybory.

Wielka szkoda że nie można zbadać komórek jajowych jakiej są jakości, tak jak nasienia, które w przypadku mojego męża jest słabe, morfologia wynosi 0%mimo dobrej ruchliwosci i żywotności.

Żeby mi ktoś dał jednoznaczna odpowiedź dlaczego u Nas ta 4doba jest taka przełomowa że z wszystkich 9zarodkow 7 zatrzymało się na tym etapie... Komórka, nasienie, endometrioza... Co "naprawić"?!?!?!
 
Tak do Ciebie kochana! Może trzeba chwilę jeszcze poczekać na poprawę? U nas już 3,5 miesiąca i prawie 6 kg wagi :) na razie wszystko dobrze... Mała da się wyspać i cudnie się bawi z nami, ja mam pokarm - czego chcieć więcej?
Nic wiecej !Miło czytać czy wszystko dobrze u Was :)
Zaraz lada moment do ekipy mamuś dołączy annemarie :)!
Tak poczekam na lepsze czasy haha oby tylko one nastały!
 
Ja test Pappa robiłam 10 maja wszystko w porządku, było to połączone z usg:-)Jak pisałam lekarz powiedział, że jest zadowolony z wyników i , że prędzej mnie piorun czaśnie niż się coś stanie z ciąża.
 
Hej :-)
Ja nie robiłam żadnych tego typu dodatkowych badań.
Z USG genetycznego, najnowszym sprzętem mojego doktora nie było nawet cienia wątpliwości że Niunia jest zdrowa więc nie robiłam aby się dodatkowo nie denerwować.
Nie mniej jednak jakbym usłyszała że istnieje cień niepewności na 1000% robilabym dodatkowe badania.
Dziewczyny chciałam zapytać czy któraś się zdecydowała na badania genetyczne NIPT typu Nifty,Panorama czy inne?

@Pala @chlopkers @redferrari @Dgd @Never give up @Mieciu85 @Baylee @adansonia @Babeczki @sssurykatka @Majaaa @Sol
 
reklama
Ale ten czas leci...
A jeszcze niedawno modlilysmy się aby wszystko było u Was dobrze w związku z wcześniejszym porodem.
Jak córeczka ma na imię? .. przepraszam ale tego nie zapamiętałam :D [emoji14]
Tak do Ciebie kochana! Może trzeba chwilę jeszcze poczekać na poprawę? U nas już 3,5 miesiąca i prawie 6 kg wagi :) na razie wszystko dobrze... Mała da się wyspać i cudnie się bawi z nami, ja mam pokarm - czego chcieć więcej?
 
Do góry