reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia

Ja przez 5 dni nie jadłam gotowanego, przez ten remont, ale wczoraj dożywiłam sie u mamusi i jeszcze wałówke dostałam. Do kanapek wstręt mam, mężuś też, bo przed ciążą prawie tylko na nich żyliśmy!
Marzę o pene z kurczakiem curry!!!
 
reklama
Melulu kupuje taki, jaki jest w sklepie. Nie mam wybranego. Moja babcia robi sama zakwas, ale jeszcze nie wiem jak. Musze ją wypytac :-)
 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!

umarłam z zazdrości i poszłam po kanapkę z żółtym serem ;-)

ile można zjeść ???
czy ja wiem ....
takiego ciepłego to i z pół blaszki można :-D
 
Kurde... Melulu ja też chceeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pszepysznie wygląda.........:-paż mi ślinka cieknie, chyba się skuszę przed pracą i zajdę do piekarni:tak:(a tak starałam się tego unikać...)

tt2004553fltt.gif

a64a424a92.png
 
mniammmmmm - u mnie w domku tez jest ciasto ze śliwkami, ale jogurtowe, chyba po śniadanku sobie skosztuję, bo smaka mi zrobiłaś Melulu na ciasto - a swoją droga, bardzo smakowicie Twoje wygląda - pierwszy raz robiłaś?? jak tak, to gratulacje, wyszło super i pewnie tez tak smakuje :tak:
 
pierwszy raz robiłaś?? jak tak, to gratulacje, wyszło super i pewnie tez tak smakuje :tak:
Mamjakty, pierwszy raz ze śliwkami, wcześniej trenowałam z jabłkami, bo nauczyłam się w poprzednie święta Bożego Narodzenia (specjalnie pojechałam do babci przed świętami, żeby z nią porobić ciasta, żeby zachować rodzinne tradycje. Tylko z babcią to w ogóle robiłyśmy makowca ;-D).
A w ogóle to ciasto wyszło pycha, ale AŻ TAK nie musicie mi zazdrościć, bo mnie pokarało, hehe (post na wątku Dolegliwości ;-)).
 
Melu chyba zaraz tez się zabioe i cos upiekę ale póki co zjem pączka..

Co do zakwasu to robie go tak :
do dużego słoja (takiego po ogórkach któreluzem w sklepie sprzedają (wysokość ok 40-50cm) wkładam obrane drobno pokrojone ok. 2 kg buraków potem zalewam letnia przegotowana wodą na górę daję kromke chleba najlepiej razowego i przykrywam talerzykieem a następnie odstawiam w ciepłe miejsce na ok 3 tyg.. potem zlewasz przez gazę i mieszasz z wywarem ze słodkich buraków .. i gotowe:-)
 
reklama
Madzia - aż tak długo ten zakwas robisz? moja mamuśka robi dla mnie taki zakwas do picia, bo mi lekarz kazał i w sumie robimy podobnie jak Ty, dodajemy jeszcze ząbek czosnku (jak kto lubi) i odstawiamy na kilka dni :tak: 3-4 dni dokładnie.
 
Do góry