reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Nie używacie kalkulatorów ciazy lub aplikacji ciazowych? Tam wszystko się ładnie oblicza i można kontrolować.
Mam preglife i podoba mi się. Wg niej mam tydzień 6. (5+5)
Nie mam za to żadnych objawów. Jeszcze piersi mnie troszkę bolą ale dużo mniej.
Sutki też przestały boleć. I w ogóle odzyskałam trochę energii, a co dziwne dopóki nie wiedziałam o ciąży to nie miałam ochoty np na piwko a teraz znów mam.
Też używam Preglife i mocno polecam, pokazuje dzien i tydzień ciąży, stan procentowy oraz ile dni do końca zostało.super sprawa
 
reklama
Cześć dziewczyny.. ja dzisiaj nie mm na nic siły. Prawie cały dzień śpię. W pracy boję się że też mi ciężko będzie ukryć bo kręci mi się w głowie i prawie zasypiam..
 
Używam, każda pokazuje mi inaczej. Najbardziej mi póki co Hi Mommy spasowała. Ale wiesz, że z USG a z OM może się różnić wiek ciąży.


Ok, kumam! Załapałam, to dość logiczne. ;)
Chociaż przez to straciłam nadzieję że zobaczę serduszko w czwartek :p
Sprawdzimy te wyliczenia, porównamy to z wynikiem od lekarza. Chyba że... nie będzie co porównywać.


Wiadomo, ale człowiek jest taki niecierpliwy... I tak by chciał wiedzieć, a żyje tylko domysłami... :(

Boże, jakiego doła złapałam :(
Widze, ze wiekszosc dziewczyn dola dzisiaj zlapalo :) tez tak mialam na poczatku i na szczescie przeszlo po jakims czasie. Ach te hormony!
Tez uzywam himommy i bardzo lubie ta aplikacje.
Hej laski,

Widzę że dziś festiwal złych przeczuc. Trochę dołączam - akurat w kwestii ciąży czuję się w miarę spokojna, ale obudziłam się w środku nocy przerażona płonącymi lasami Amazonii i wszelkimi tego konsekwencjami. Ze na jaki ja świat wydaję to dziecko itd.

Co do brzuszków to ja się od chirurga dowiedzialam jakiś czas temu ze mutantem jestem, mam jakąś mutację produkcji kolagenu czy jakos tak - w każdym razie te ścięgna które powinny się rozciągać i kurczyć w zależności od rozmiaru brzucha bardzo słabo się kurczą. Efekt taki, ze po pierwszej ciąży choćbym była zaglodzona, to i tak miałam wywalony brzuch, mimo że przed ciążą zupełnie płaski przy podobnej wadze. Po drugiej ciąży wróży mi konieczność wszywania jakiejs siatki pod skórę brzucha, bo raz ze pewnie estetycznie będę srednio zadowolona z worka ziemniaków, a dwa że na kręgosłup to źle działa. No nic, zobaczymy, najwyżej.

Co do imprezy - ja będąc we wczesnej ciąży kilka lat temu nie chciałam jeszcze, żeby plota poszla na całą firmę, ze w ciąży jestem. Byłam krótko przed przedłużeniem umowy, też miałam wyrzuty sumienia czy mówić czy nie - koniec końców powiedzialam tylko mojej bezpośredniej przełożonej, która okazała się super wyrozumiała i kazała nie mówić "górze" przed przedłużeniem umowy, bo była pewna że się na mnie wypną (chora atmosfera była wśród szefostwa tam). Powiedziała też że jedna plotkara dopatrzyła się już u mnie krągłości, a że lada dzień miała być duża impreza firmowa, to poradziła mi "udawać że piję". I w ten sposób pod czujnym okiem tej plotkującej łaziłam wszędzie z pełnym kieliszkiem wina i moczylam w nim wargi, a pod stołem wymienialam na pusty z koleżanką ;) udało się ;)
Taka przelozona to skarb :) czyli rozumiem, ze wtedy przedluzyli ci umowe?
 
Ja dziś troszkę poszalalam. Byliśmy z córką na wesołym miasteczku zaliczyłam mega szybką kolejkę górska, i jakaś karuzele bleehhhh to nie był dobry pomysł. Mało się lekko mówiąc nie zhafowalam....do teraz się tak źle czuje.... Ahhh ale jaka była radość.... Niezmierna [emoji1787][emoji38] Matka trochę poszalala [emoji1787]
 
Ja dziś z konieczności zawiezienie młodej na konie, ale teraz zdycham w łóżku i zajmuję się głupotami. Jeśli chcecie sobie poprawić humor - sprawdzcie makemebabies.com. "Przepowiada" wygląd dziecka na podstawie zdjęć partnerów. Oczywiście bzdura totalna, ale jakoś pomaga w wizualizacji przyszłości ;)

Edit: pokażcie swoje jeśli zdecydujecie się zrobić ;) ja tylko przycielam tak żeby naszych twarzy nie pokazywać.
 

Załączniki

  • 201908241108375d6161059b0be~2.jpg
    201908241108375d6161059b0be~2.jpg
    15,2 KB · Wyświetleń: 57
  • 201908241105055d6160314dc41~2.jpg
    201908241105055d6160314dc41~2.jpg
    12 KB · Wyświetleń: 57
Widze, ze wiekszosc dziewczyn dola dzisiaj zlapalo :) tez tak mialam na poczatku i na szczescie przeszlo po jakims czasie. Ach te hormony!
Tez uzywam himommy i bardzo lubie ta aplikacje.

Taka przelozona to skarb :) czyli rozumiem, ze wtedy przedluzyli ci umowe?
Dopiero teraz zobaczyłam Twoje pytanie - tak, przedłużyli :) ale to w 2016r bylo, teraz zupełnie inna bajka ;)
 
Już drugi dzień z rzędu padam na twarz... Godzina 20.30, a ja już w łóżku [emoji50] ciekawie się zapowiada [emoji16]
 
reklama
Ja z początku też odcięcie miałam po 20.00, później parę razy w ciągu dnia mnie dopadło no i już wróciło wszystko do normalności. Próbuje pocieszać się, że sporo kobiet nie ma żabsolutnie żadnych objawów bardzo długo i jest wszystko ok.
 
Do góry