reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Mamusia grupy krwi nie badali w szpitalu? Na wypisie by było. Tzn u mnie badali ale nie wiem czy to ogólnie się tak robi czy tylko dlatego że ja jestem RH ujemne. U dzieci grupa krwi może zmienić się po pół roku ( chyba w obrębie RH), a w ogóle najpewniej jest sprawdzać dziecku po drugim roku życia. Więc jak nie masz potrzeby a tylko ciekawość może nie warto kłuć malucha?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny wyjdę na zwyrofniala matkę, nie robiłam małemu żadnych badań od czasu jego narodzin. Jedynie temperaturę sprawdzałam. Ale nie śpieszę się z pobieraniem krwi, małemu choć chciałabym sprawdzić kiedyś jaka ma grupę krwi, ale to przy okazji. ;)[/QUOTE]

Ja też nie robiłam Dianie żadnych badań, ale nawet temperatury nie mierzyłam. Teraz jamnik do niej wskoczył pod kołdre i ją smyra w stopy a ona się cieszy, więc udaję, że nie widzę. Moje dziecko jest zdrowe i szczęśliwe, a czy w oczach innych jestem dobrą matką to mnie nie obchodzi :)
 
Judith - sprawdzę tylko przy okazji jak będę musiała bo dla samej ciekawości rzeczywiście nie ma co płuc dziecka. Grupy krwi nie miał robione bo nie było takiej potrzeby. Odnośnie zmiany krwi dziecka to wydaje mi się, że gdybym teraz zrobił a to wynik byłby już miarodajny.

Anastazja - też wychodzę z tego samego założenia jak Ty. Jeżeli dziecko zdrowe i nie ma żadnych objawów to po co ? ;)
 
Aniek pytałam to to olal :/ ale Artur z rana już w złym humorze :/ brzuch boli, od 2 dni robi wodę podbarwiona a nie kupę. Bąków mało idzie. Dałam espumisan to po 15 min walki zasnął. I nie chce mi jeść, cycka wypluwa (tak miewał czasami) dałam mm to zjadł z 75 ml. A mierz Ułan temperature to pokazuje 36.6 (nie jest rozpalony ale ani razu nie pokazuje mi wyższej i może jest zepsuty" nacieszyć się synem! :)

Pumelova mój to po każdym posiłku puszcza pawia a nie ulewa. Wszystko co chwilę mokre i śmierdzi skislym mlekiem.
Artur zasnął po pozycji brzuszek do brzuszka więc boję się go odłożyć aby znowu nie płakał z bólu. A przez ponad 3 miesiące było super. Życzę miłej zabawy, zrobilabyk sernik, ale od wczoraj dieta :)

Maziajka wiem, ja zawsze taka chomikowa byłam. Więc lepiej to przeżyłam niż mąż, on go zawsze z rana karmili i wyciągał z klatki bo ja od kiedy Artur aż tak czasu na chomika nie miałam. Kuba dzisiaj mówił o szczurze, ale powiedziałam ze nie chce.

Mamusia muminka też mam tak ze w stresie ręce do buzi. Taki odruch bezwarunkowy. A jakie przez większość życia miałam brzydkie paznokcie... teraz nieco lepiej ale od razu ślicznie nie będą wyglądać, nadal zmagań się z rozdwajaniem, cienkie, miękkie są. Więc długich nie umiem zapuscic. Muszę przedłużać na jakieś imprezy. A żeby też aparat przestałam nosić w styczniu ale widzę że znowu muszę zacząć taki wkładamy bo mi się schodzą :/

Ja na kartkach pisze wszystko, listy zakupów, zapisy w przychodni, spotkania towarzyskie, wyjazdy różnych członków rodziny, kupy nawet kiedyś zapisywalam jak były nieregularne. Teraz są 2 na dzień więc nie zapisuję.

Judith sprawdzają tylko jak rodzice mają inne Rh. Normalnie nie sprawdzają.
 
Witajcie dziewczyny, dzisiaj dzień też płaczliwy, ale jest lepiej niż wczoraj.

Pumelova a jakie to ćwiczenie na ulewanie? U mnie też Mała ulewa, był spokój z tym, ale od miesiąca znowu się zaczęło. Jak powiedziałam to pediatrze, to dała mi jakiś syrop. Tam jednak napisane jest, że to może powodować zaparcia. Dopiero kupy uregulowały nam się niedawno, więc stwierdziłam, że nie będę go podawać.

Ewella90 zazdroszczę pomocy męża. Mój jak kiedyś chciał sobie zjeść jogurt, a nie było czystej łyżeczki to wolał nie jeść niż umyć ją.

Mumusia Muminka mam śpiworek, ale jakoś do niego nie byłam przekonana. Użyłam go może z dwa razy. Muszę sprawdzić, czy nie jest za mały, bo może go wypróbuje znowu.

Katarzyna. Anastazja. Ty pisałaś o tym, że twoje dziecko staje? Dobrze pamiętam? Ja ze względu na to, że u nas wyszło wzmożone napięcie nerwowe, dużo o tym ostatnio czytałam. No i to, że dziecko stoi tak wcześnie może być tego objawem. Mam nadzieję, że to Was nie dotyczy, ale może warto zwrócić na to uwagę.

Aniek i Emol oby też brzuszki szybko przestały boleć.

Pola zdrówka dla córci.
 
Ewella na zakupy polecam Ci super apke Listonic - możecie sobie z mężem uwspolnic listę zakupów i dodawać produkty do tej samej listy, A jak jedna osoba odhaczy to drugiej się to aktualizuje:-)
Okna myjesz? Zimno jest!
Dziekuje za życzenia:**

Judith u nas tylko przy ujemnym rh badali bo sama pytałam (na sali były 3 laski którym sprawdzali ale wszystkie miały ujemny:D)

Emol to niefajnie że to tak męczy brzuszek. Mojej chyba pomagają nasze ćwiczenia bo mniej ulewa a czasem w ogole. Ja robię sernik dla mamusi[emoji813]
Miałam szczura, po psie najlepsze zwierzątko jakie mialam[emoji813][emoji813][emoji813] uwielbialam go, miał na imię Fred. Teraz mam jeszcze królika ale nie znoszę go, dostałam w spadku. Szkoda że szczur nie żyje tyle co królik A królik tyle co szczur:/
A to ja wszysyko zapisuje w kalendarzu google:D z mężem sobie wpisujemy wszystko nawzajem. Umarlabym bez tego:D

Agniesia86 ćwiczenia od fizjoterapeuty, chodzimy do niego 2 razy w tyg - nie mogę Ci od tak opisać ćwiczenia bo ja się go uczylam parę wizyt, więc mogłabyś swojemu dziecku krzywdę zrobic. Nie jest to ćwiczenie na ulewanie tylko na mięśnie brzuszka jakieś, ale nie wiem które, nie wnikalam. Mamy słabsze mięśnie brzuszka które wspomagają przelotne chyba;-)
Ja próbowałam na ulewanie nutriton ale nie pomoglo.





Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova chciałam dietę a dzisiaj głodówka, młody nie daje mi nic zjeść. Od 7.30 :/
Ja muszę kupić kalendarz na przyszły rok, taki ścienny, ułatwi mi organizjace :)
 
Pumelova proszku nie, mleko cały czas nutramigen i woda do przepijania. Płyn do kąpieli zmieniliśmy, ale myliśmy w dnia 2 dni i to zanim mu sie pojawiło wszystko.. dawno temu i na dodatek nadal to nie schodzi...
Pieluchy tez te same... serio nie wiem o co chodzi :/
Od czasu szczepienia zaczal tez czesciej sie wybudzać w ciagu dnia z płaczem, po czym jak go biorę to puszcza baki i juz jest ok. Nie mam ponecia o co chodzi...
Krem mamy z ziaji. A i tak nie smaruje cosziennie. Balsam tez raz na jakis czas, ale cały czas ten sam- na nogach nie miał wczesniej problemow.

Mamusia Muminka rozwazam śpiworek, ale z 2 str u nas w domu jest ciepło, niestety nie osiągamy temp 21 stopni, wiec chyba oleje temat :D
No i nie mowie, ze AZS, bo sie nie znam :) ale takie dziwne suche placki. Tylko z AZS mo sie kojarzy przez to ze takie suche szorstkie placki, ale nie wiem. Poczekam kilka dni i do dermatologa


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hejka wróciliśmy od teściów, jednak w domu najlepiej. Pochwałę się tylko że podawanie żelaza pomaga wyniki już u Grzesia lepsze. Chciałam robić małemu grupę też z ciekawości przy okazji, ale powiedzieli w lebie że to dużo krwi i moze się jeszcze zmienic. Ale może mieć tylko A lub 0.
Chorowitkom życzę dużo zdrowia i postaram się być na bieżąco, a teraz skorzystam z okazji że nie pada i idę na spacer.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Emol to wiele wyjaśnia [emoji16] u nas było faktycznie inne RH no i mam konflikt z małą. Ale w dniu porodu byłam tak sfokusowana na tym jednym zadaniu że nawet nie pytałam co i jak [emoji28]

Pumelova my też korzystamy z Listonica [emoji5] . No też fakt u mnie rh ujemne.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry