reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Agniesiam ja byłam na silce 1 raz od roku
I niestety wróciłam a mąż mnie przytulna i mówi że chomik nie żyje :(
1509659410-5560449c8bd4c691-aaaaaa.jpeg
 
reklama
Mumusia_Muminka czytałam gdzieś ostatnio, że to normalne jest wkładaniem palców przez niemowlaka. Zmysł smaku ma bardziej wyostrzony niż zmysł wzroku i dziecko wszystko sprawdza poprzez wkładanie do ust. Poznaje też swoją jamę ustną, to np. że ma język. Jeżeli jednak robi to przy usypianiu czy w sytuacjach stresujących dla niego, to ponoć będzie go ciężko od tego odzwyczaić. Moja ręce wkłada tak głęboko, że nie raz się jej ulało przez to. Do zasypiania ma smoka, więc to będzie kiedyś pewnie wyzwanie, żeby ją tego oduczyć.


Ola W. moja też się strasznie odkopuje. Najgorzej jest w nocy, co ją przykryje to ona się budzi, odkopuje i idzie spać zadowolona. Może gorąca dziewczyna z niej będzie. Mnie to zawsze zimno jest, więc po mnie tego raczej nie ma.


Chybra super, że synuś robi postępy. Mam nadzieję, że i ja niedługo będę się tym chwalić.


Aniek my tylko morfologię mieliśmy robioną i bioderka.


Saba przystojniak będzie z Twojego synusia.


Aha83 nie zapeszając Lidziula smacznie śpi. Ja ogarnęłam bałagan i na dobry sen winko sobie nalałam.


Co do kombinezonu to ja mam taki przejściowy, ale jest bardzo ciepły, więc puki co to nawet nie kupiłam zimowego.


Mam nadzieję, że jutro będzie mniej płaczliwy dzień. Dobrej nocy dziewczyny :*
 
A ja zaraz wyjdę z siebie... o 22 odłożyłam małego spac i poszłam ogarnąć kuchnie, a jak już miałam się położyć to on się obudził i macha rekoma i nogami, oczy jak 5zł i puszcza baczki, a na dodatek coś mu w nosie przeszkadza i jak mi przyjdzie teraz mu czyścić to napewno krzykiem obudzi starsza i nie wiem jak ja ich pozniej uspie:o taki to wesoły koniec dniao_O
 
Aha No moze. Ale nie miał wczesniej żadnych oznak :( a AZS tez moze byc reakcja poszczepienna. I to wcale nie od razu... sama nie wiem

Emol przykro mi :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kasia mam nadzieję że Emilce szybko ten katarek minie i nie będzie z tego nic więcej. Robisz inhalacje? Teraz doczytałam że nie. Może zrób do garnka miętę i postaw parujące obok łóżeczka, moja koleżanka tak robi. Dobrze że osłuchowo ok. Ciekawe z czego ta wysypka?
Też nie lubię hallowen, ale u nas to na lajciku dynia, ciasteczka, przebieranki w domu i tyle.
Maja ma nieokreślone zbytnio godziny, jednak najczęściej zasypia ok 19 na 30min. Kąpiel20-21 i tak marudkuje, pije, drzemnie, znów pije i zasypia na noc ok 24.:nerd:

Pola no piwa jeszcze nie proponowali małej, ale kto wie co jej dadzą jak ją tam zostawię? Strach się bać!
Fajnie że zakupy udane. Czekam aź w lidlu będą ciążowe, bo wtedy mają fajne usztywnione biustonosze.

Misia dobrze że Grzesiowi kupka wyskakuje. Rzadko ale bez pomocy, to nieźle.
Nooo chyba będziemy musieli leżeć krzyżem:baffled:

Paninka ale akcja z samochodem. Uwielbiam takie sytuacje.

Chybra super że rehab.przynosi efekty.
Tak myślę że skoro nasze pokolenie przeżyło, to i nasze maluchy wytrzymają.

Emol tak, tak pojęcie lipne na temat pracy w domu i z dziećmi, ale już nic mnie nie zdziwi. Wczoraj jak jego rodzinka nadeptała błotem, to wieczorem mój błyskotliwy mąż mi powiedział, że chociaż raz w tyg.mogła bym tę podłogę powycierać. Hmmm tylko że ja dwa razy dziennie na mopie latam, ale tego nie widzi to skąd ma wiedzieć. Nie odzywam się do niego.!
Emol, przykro mi z powodu chomisia...tulaski.

Pumelova strasznie przykra syt. Z tym hallowen. Nie wyobrażam sobie takich przeżyć. Agacia Ci wszystko wynagrodzi.❤

Ewella no ciekawe czy uda wam się z tym basenem? Dobrze że można kurs przełożyć.
Już zapowiedziałam że jak siostra będzie młodemu robić pod górę, to go wypiszę z religii.
Fajnie że mąż gotuje. już bym nawet te gary zniosła.

Agniesiam fajnie że się uspokoiłaś i że ktoś konkretnie Wami pokieruje.
Współczuję płaczliwego dnia. Człowiek jest bezradny.

Mamusia Muminka fajnie że chrzciny udane. Nas to czeka. Dużo zdrówka!
Majcia też jest uzależniona od paluszków i całych piąstek w buzi. Cmoka, mlacka, naciąga ją i znów je wkłada. Wolała bym żeby ssała smoka.

Abed szybkiego powrotu do zdrowia.
Smacznego gulaszu.

Judith jak jest taki mocny wiatr, to już zakładam taki kombinezon z grubego polaru z podszewką, a jak lepsza pogoda to pajac z polaru , na górę sweterek polarowy, a pod spód rajstopki i bodziak dł.rękaw, ew.kocyk.

Saba miło że się odezwałaś. Cudny malutki i te oczyska...do zakochania!
U nas nie ma w standardzie tego badania. Ja pracowałam w sieci optyczno-optometrystycznej i pytałam ostatnio czy robić jakieś badania? Majci uciekały czasem oczka na początku. Pani okulistka mówiła, że po 3 mies.powinno to zaniknąć i wtedy można poczekać z badaniem. I tak się stało, oczka nie ucikają, to na razie nic nie badamy.

Aga miłego goszczenia.

Joldżi o to to dokładnie. Trzeba się szczerzyć i zagadywać dzidziola, to jest pełnia szczęścia.
Jak poszło z czyszczeniem noska?

Dziewczyny, to mi ulżyło, myślałam że tylko ja nie robiłam badań Majci.

Synuś odebrany, odwieziony do mieszkania. Maluchy padły(wreszcie!)
Idę do wanny i ogarnę kuchnię. Jestem strasznie zmęczona a gdzie tam zanim się położę?
Nadrobiłam Was!
Spokojnej nocy.
 
Jeszcze kilkanaście minut tak poszalał i jakos zasnął... za to teraz już się karmimy:szok:, a raczej mi się tak wydaje, bo on to śpi przy cycu, a jak mu go zabieram to wtedy "udaje" ze jednak je:oops::o normalnie nie wiem o co mu.chodzio_O a nosek mam nadzieję ze wytrzyma do rana:baffled: a co Ty Aniek jeszcze robisz i tej porze?
 
Hej Dziewczyny!:) u nas mialo byc dzis szczepienie, ake przewialo chyba wczoraj mala (zlapal nas deszcz) i ze szczepienia nici bo furczy w nosku.

Emol lrzykro mi bardzo z powodu Twojego chomiczka.

Aniek nie tylko Ty nie robilas badan, ale mi teraz pediatra zlecila kontrolnie sama z siebie morfologie, alat, aspat, ferrytyne i mocz. I tu ciekawostka, podobno czasem problemy z ulewaniem u dzieci wg naszej pediatry sa zwiazane z ukladem moczowym, wiec dobrze dziecku zrobic w takiej sytuacji badanie moczu.
 
reklama
Spoko mój mąż wprawdzie obiadów obecnie nie gotuje ale jak coś robi w kuchni to też używa połowy naczyń a mamy baaardzo dużo naczyn[emoji23] w sumie odkąd jestem na wolnym to ja zajmuje się kuchnia a on sprzątaniem[emoji6]

Dziadkowie którzy się nie widuja z naszymi bablami sami są sobie winni. I nie wiedzą ile tracą :-) moj tata na przykład czeka aż będzie większa żeby się nią zająć ale on ma taki charakter więc rozumiem ;-) moja mama przychodzi raz w tygodniu minimum (jak ma wolne), a teściowa okazjonalnie wpada na kawę jak się umówimy.

Współczuję problemów ze spacerami! Ja z Agatka chodzę tak długo aż zaśnie i wbijam na zakupy - nie wiem co bym zrobiła gdyby się tak nie dalo, bo jak mąż wraca to zazwyczaj mamy napięty grafik i już bym nic nigdzie nie wyszla. Chociaż wczoraj o 21 wysłałam go po składniki na sernik- byloby dziwne jakby kupił wszystko takie jak trzeba[emoji23] mam teraz w lodówce 1kg serka waniliowego zamiast twarogu[emoji23] zdążyłam do biedry skoczyć przed zamknieciem[emoji16]

Ja nie znoszę planszowek, zawsze musiałam grać z dziadkiem więc od zawsze nie lubie. Toleruje scrabble i gry karciane (uno:D), a ż takich imprezowych mam party Time (w środku jest tabu kalambury itp)

Wczoraj byliśmy obejrzeć ostatni odcinek gry o tron w koncu[emoji23] Agatka zasnęła w połowie odcinka ale na szczęście wieczorem też zasnęła jakos[emoji16] moja kumpela która jest z blizniakami w ciąży wyszła że szpitala (miesiąca leżała bo jej się szyjka skraca a jest w 24 tc) ale założyli krążek i się uspokoila szyjka[emoji7]więc mogliśmy obejrzeć odcinek bo oglądamy w 3 pary:D

Ja jeszcze ubieram w taki kombinezon z grubego dresu. Jak była odczuwalna poniżej zera to założyłam taki grubszy ale mam 3 takie i nie był to chyba najcieplejszy.
A pod spód ma to co po domu:)

Moja ciągle wciska piastki do buzi, aż ja czasem podnosi, ale na noc smoczek;) jeśli nie może zasnąć, bo jak zasypia bez problemu to bez smoka

A co do ulewania to moja od 3 tyg gdzieś mocno bardzo ulewa i pluje sobie w brodę że dopiero ostatnio mnie olsnilo że zmieniliśmy ćwiczenie jedno.. powiedziałam o tym fizjo, wróciliśmy do tamtego i jak ręka odjal:/ raz dziennie ulewa, a tak to po każdym karmieniu:/

Aniek eh wspolczuje teściów:* super że syn przylatuje w końcu[emoji813][emoji813][emoji813] po szczepieniu nic się nie dzialo:-))

Chybra super że ćwiczenia daly efekt!

Kasia831 czemu Skype dla niewierzących?[emoji23] używam whatsuppa na codzień[emoji23][emoji23]
Jak mojej tak wypada smoczek to kładę koło niego pieluche tetrowa bo i tak zasypia przytulona do niej, tylko ją kładę koło buzi. Miękka jest więc jakby chciała wypluc smoka to wypluje, ale nie wypadnie jej sam.

Agniesia86 życzę oby kolejne dni.byly spokojniejsze;-)

Emol chomiczek[emoji813]

Ola i ból brzuszka i azs wyglądają na alergię- nie zmienialiscie nic, nie? Bo Agatce w zeszłym tyg wyskoczyly plamy czerwone jak przy AZS i ma czerwone zgiecia a jadłam ciastka z nieznanym składem (z piekarni) i czekoladę więc na coś jest uczulona. I bolał brzuszek..
A może krem, proszek zmienialiscie? A brzuszek z innego powodu boli.

Abed zdrówka!



Mumusia zdrowia!


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry