reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Wiecie co dziewczyny tak naprawde fo nie liczy sie szybkość, a jakość.
Moja znajoma ktora jest po fizjoterapii powiedziała ze (ma bliźniaczki w podobnym wieku do naszych) jedna zaczyna byc w podporze, a druga rylko sie obraca, ale ona i tak jest zadowolona, bo podoba jej sie jakość obrotów.
Ja nie umiem tego ocenic u Kuby, ale prosty przykład- od urodzenia podnosil głowę, ale co z tego jak robił to złe i potem i tak jej nie wzmocnił bo próba trakcji była ujemna.

Teraz podnosi sie i cos tam przesuwa, ale czy jakościowo dobrze? Nie jestem pewna. Na prwno na zaciśniętych piąstkach, a nie otwartych dłoniach, wiec to jest złe.

A nasza fizjo juz daaawno mowila, ze widac po oczach, ze on wiecej chce niz mzoe i sie wkurza. Nawet tak ładnie to ujęła „głowa juz rozumie i chce, ale ciałko jeszcze nie nadąża za główka”. No i cos w tym jest, bo on bardzo szybko zaczal sie interesować różnymi rzeczami i probowac do nich dostac, ale jest to czesto oplecione placEm i wkurzaniem sie na maksa, bo wie ze sie musi przesunąć, ale przesuwa sie o centymetr, a nie o 10.
I pozniej moze sie to skonczyc tak .3 bedzie typem ktory wszystko chce zeobic i w efekcie robi szybko i niedbale.

Wiec moze cAsem lepiej powoli, ale dobrze jakościowo ;) i starannie!

Aniek No tak :) sa takie malutkie 80g chyba, ale tylko pojedyncze warzywka i owoce.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Kylesa u mnie Iga też tą książkę zjadła i nic jej nie było ;) zjadła też metkę z sukienki bo nie wiedziałam że jest jeszcze a ona bawiła się sukienką naszykowana na wyjście :D

Ola W no super :D ja tez juz muszę podłogi wszędzie myć bo Iga wczoraj za mną przyszła do kuchni a kawałek do przejścia ma ;)

Aga witaj po świętach :)

Mamusia, jak zabieram idze cos czego nie może to jest takie zdziwienie i patrzy gdzie to odkladam :)

Iga flipsy uwielbia je jednego a juz patrzy czy drugi gdzieś jest dla niej :D

Od świąt Iga znowu zaczęła jeść w nocy co godzinę czasami półtorej h, nie wiem czy tak po prostu czy za malo ma, bo w dzień je co 2,5h .

Saba ładna waga. My jeszcze mięsa nie probowalismy, sama gotujesz ?

Emol ja jutro idę wyrwać drugą ósemkę , będę mieć rozcinają kość więc pewnie gorzej się będę czuć niż ostatnio, ale mój sobie Wziął wolne więc jakoś dam radę ;)

Iga dostała balona z helem ostatnio, trzyma za wstarzke i jak puszcza to się cieszy jak balon-biedronka :D idzie do góry :)

Miłego dnia :)
 
Ewella ja miałam na 9.01 jechać wyrywać 2 od razu. Ale się okazało ze mój egzamin poprawkowy jest 10.01 więc przed chwilą zmieniłam na 12.01 na wyrwanie.

Aniek moja teściowa patrzy na jego możliwość uzależnienia, bo czasami ono daje spokój jednemu pokoleniu. Teść jest z rodziny alkoholowej ale sam się nie uzaleznil. teściowa dała radę się odciąć. Ale Kuba ma "duże prawdopodobieństwo" bycia uzależnionym od alkoholu.

Ola w u nas też tak mówiła ze głową chce. Jak ustawiła Artura w tej pozycji co teraz potrafi być Twój Kuba to się ładnie utrzymywał. Ale on jeszcze nie wie jak do tego dojść.

Kupiliśmy fotelik dla Artura. Dzisiaj przyjdzie to zrobię zdjęcie. Wzięliśmy trochę droższy ale już 9-36
 
Hello,

Ewella - brawo dla Igi!!! Mega szybka zdolniacha [emoji122][emoji3]. To teraz zamiast szorowac podłogi, lepiej ubranko z frotte jej założyć i będzie cacy ( i to w każdym kącie [emoji23]).


Emol - moja Kalinka też duża, ale bardziej na leniuszka (czyli indywidualne chęci) zwalam jej wcześniejsze zastoje ruchowe . Nie była zainteresowana obkrecaniem się czy turlaniem. Do czasu, aż jej się zachciało i spodobało [emoji6].
Jaki fotelik kupiliście?
Powodzenia w nauce, lada moment egzamy się zaczną.


Kylesa - Kochana nie stresuj sie. Nie pierwszy i nie ostatni raz Szymek zje coś papierowego czy drukowanego [emoji6]. Będzie dobrze [emoji8].
Moja Kalina też już zjadła książeczki (te tekturowe), metki, rwie wszelkie katalogi i gazety [emoji6]


Aniek - tule mocno :-*. Ciężkie chwile masz teraz...ale będzie lepiej [emoji110]


Mamusia Muminka - ojjj nie remont mnie zatrzymał. Bardziej psychicznie się zablokowałam, do tego święta, itd... Co nie zmienia faktu, że ciągle coś jeszcze działamy [emoji23].
U nas przy zebraniu czegokolwiek jest krzyk, płacz, itd..

Zmykam się szykować.. Obiecałam pojechać na baseny popatrzeć jak starsza sobie radzi, także.. Do później!
 
Aniek tego męska narazie podawała śladowe ilości. W Rossmann jest w słoiczek indyk to dosłownie pół łyżeczki na słoiczek zupki. Nie widziałam żeby bolał go brzuszek nie zachowywał się jakoś inaczej. Kaczka była gotowana przeze mnie i to też taką niewielkie ilości., jeśli chodzi o królika to był wczoraj ze słoika i też ok.
Kylesa z tego co piszą dziewczyny to nie tylko twój synek się nie przekręca mój też nie. Wczoraj byłam na szczepieniu i doktorka sprawdzała trakcje i u nas ok stwierdziła że Piotrek to taki leniwy misiek i żeby go zachęcać. Wiem że nie jest to pocieszające jak się widzi brykajacego Kubę Oli mi aż kopara opadła bo my to jeszcze jesteśmy w lesie[emoji6][emoji6][emoji6]
Też bałam podać flipsa bo myślałam że się udławi i jak mu daje to siedzę i pilnuje ale ładnie namakają w buzi i je ale wolę pilnować.

Kasia współczuję teściowej co za baba....
Emilka przywyknie do nowych smaków.
Masaż super zazdroszczę fajnie jest zrobić coś dla siebie.
Tak bym chciała też zrobić coś dla siebie źle się czuję ostatnio sama ze sobą. Brakuje mi kontaktu ze światem i fizycznie też jakoś do d... Wiosno wróć.


Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga km cybex pallas 2-fix sl
1514973369-d6ae7da4bf35eead-aaaaaa.png
 
Ostatnia edycja:
Kasia no nareszcie masz wolność bez teściowej.
Aga_k_m u nas chrupki już lecą, chleba jeszcze nie próbowaliśmy. Mój Grześ też taki duży leniuszek. Z tym że naprawdę jest silny skubaniec, ostatnio jedna reka podniósł kota :)
Ola pięknie Kuba czworakuje :)
Kylesa u nas też nie ma zębów choć ślina leci litrami i jest wściekłe tarcie. Nic mu nie zaszkodzi nie martw się. Mój jak miał 4 miechy zjadł chusteczke higieniczna bo tata mu przy buzi trzymał bo się slinil :)
Mamusia_muminka no pewnie ze widzę ślady niezadowolenia.
Aniek już chyba można wszystko ćwiczyć. Minęło pół roku. A z głową ma się ponoć poukładać po zakończeniu kp. Tak mi położna powiedziała że to jeszcze do końca laktacji i trochę po hormony buzuja.
Emol co wybrałaś? U nas fotelik do 13 kg ale niedługo będę zmieniać. Grześ w foteliku nie lubi na stelażu i jak gdzieś idę w stylu galeria to i tak taszcze wózek. Czekam tylko aż zacznie siedzieć tak lepiej żeby go w wózek zakupowy posadzić. Teraz go z nosidelkiem wkładam.
Idziemy się dziś spotkać z moimi koleżankami które jeszcze nie widziały na żywo Grzesia. A on ma już PÓŁ ROKU!


Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To widzę, że jednak nie tylko mój już strzela fochami, gdy nie jest po jego myśli.

Aniek42 - brawo Ty ! Mało kto mógłby się tak poświęcić komuś kto tak krzywdzi. Nie wiem czy miałabym tyle siły co Ty.
Też mam wrażenie, że zgubiłam gdzieś w połowie ciąży część mózgu i znaleźć do tej pory nie mogę:)

Ola W. - a to jak powinien być robiony obrót by był on prawidłowy?

Aga_k_m - przecież Ty twardą kobitka jesteś! Mam nadzieję, że już teraz odpoczęlas psychicznie ;)

Nasz mały mam wrażenie, że po sylwestrze lepiej sypia. Chyba potrzebował się zresetować w innym miejscu niż dom. A bałam się, że tylko pogorszy mu się po zmianie otoczenia.
 
Mnie też na chwile pochlonely problemy. Święta i końcówka roku to nigdy nie jest dla mnie dobry czas. Córcia tak wymeczyl wirus że skończyło się na antybiotyku i silnych inhalacjach. Kuba coś złapał albo zarazil się od niej. Czas sylwestrowy więc pediatrow nie było a on mi coraz bardziej kaszlal tak zerzaco. Udało nam się umówić wizytę w domu i już były szmery w oskrzelach. Cały czas sama z dwójka maluchów do inhalowania, oklepywaniu itp podobno wyglądam jak cień człowieka ż przemęczenia ale właśnie wróciliśmy od pediatry i jest światełko w tunelu.

Kuba cały czas jakieś nowe leki więc mu n8e chce wprowadzać nic nowego ż jedzenia bo nie wiedzialabym w razie wu co to uczulilo. Ale widać że garnie się do jedzenia.

Gratulacje nowych umiejętności i zębów. U nas zębów brak a ż umiejętności to zaczyna podpierać się na rękach.
Ola na zaciśnięte piastki pomaga taki trik. Spróbuj taka zamknięta piastka wykonać ruch jakbyś chciała przybic piątkę czemuś. Np o zabawkę czy o mate. Czyli uderzyć tak jakby ta piastka o cos. Powinna się otworzyć.

Ile wasze dzieciaki piją płynow przy tym rozszerzaniu. Kuba jakieś 60-100ml i kp i Cały czas kupki plastelinki. A marchewki nie daje.
 
reklama
Mamusia _muminka u nas też etap wkurzania się i wyrzucania zabawek a jak nie podam to jest nerwy.

Karuzela życzę zdrowia i szczerze współczuję Ci tych chorób biedne dzieciaczki się wymęczą a ty z nimi.

Aga ja jeszcze nie dawałam chleba. Rozumiem że ty dajesz skórkę od chleba do pociumkania?
My też już rozglądam się za fotelikiem i myślimy o Recaro.
Emol fajny ten fotelik trochę drogi a my raczej kupimy dwa. Bo jedno z nas będzie zawoziło młodego do żłobka a drugie będzie odbierało.

Aniek trudne chwile z ojcem dały ci szkołę życia ale czego się nie robi dla rodziców, dzieci my kobiety jesteśmy silne. Masz czyste sumienie że byłaś z nim.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry